Προς το περιεχόμενο

Εγγραφη windows 7 σε dvd


ksideras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

 

Θα ηθελα να μου πειτε πως θα γραψω τα 7 δεν ειναι σε iso ειναι σε φακελους πως θα φτιαξω bootable dvd τα φωτα σας

 

Ευχαρηστω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αγγλικα μου δεν ειναι και τωσο καλα αλλα απο οτι καταλαβα θα πρεπει να μπω στο img burn θα βαλω τα αρχεια στο dvd και θα τα γραψω σε χαμηλη ταχυτιτα σωστα??

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικό εδώ είναι το βήμα 6

6. Enable the 'Make Image Bootable' option.

 

Set the 'Emulation Type' to 'None (Custom)'.

 

Point the 'Boot Image' to the 'etfsboot.com' file within the 'boot' folder in your source folder - i.e. "T:\VISTA_INSTALL\boot\etfsboot.com"

 

Enter 'Microsoft Corporation' in the 'Developer ID' field.

 

Enter '07C0' in the 'Load Segment' field.

 

Enter '4' in the 'Sectors To Load' field if your etfsboot.com file is 2K in size, enter '8' if it's 4K. (Basically it's the size of the file in bytes divided by 512 - i.e. 2048 / 512 = 4)

αν δεν τα κάνεις αυτά δεν θα ξεκινάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δινω εναν οδηγο για ultra iso, ανοιγεις το ultra iso και επιλεγεις οπως βλεπεις στη φωτο

 

35783545.png

πηγαινεις στο φακελο προορισμου που εχεις αποθηκευσει τα αρχεια και φακελους εγκαταστασης windows 7 και τα τοποθετεις στο εν λογο προγραμμα οπως τα βλεπεις

29416527.png

κανεις κλικ στο boot φακελο

88454369.png

δεξι κλικ στο etfsboot.com και το οριζεις ως αρχειο boot

90786829.png

τελος πατας save file iso και περιμενεις λιγα λεπτα να δημιουργησει το iso file

και μετα εισαι ετοιμος να το κανεις burn to disk image σε dvd με nero η οποιοδηποτε αλλο προγραμμα επιθυμεις σε χαμηλη ταχυτητα η να το κανεις boot σε φλασακι με το usb dvd tool

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα και μια παρατηρισει to extract boot image μου εχει τον c εγω το αρχειο το εχω στον D παιζει καπιο ρολο?

 

το εκανα αυτο φιλε μου στης φωτο τωρα πιο παταω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις ποιο πατας? αν εκανες αυτα που προανεφερα παραπανω πατας αποθηκευση αρχειου δινεις ονομα αρχειου και αποθηκευση και περιμενεις μεχρι να δημιουργησει το iso file και μετα το κανεις burn to disk image σε dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το αποθηκευσει η με το img burn η με το ultra iso, οποιο θες επιλεγεις το κανεις burn to disk image (εγγραφη συσκευης ειδωλου) σε dvd, προσοχη οχι εγγραφη ως dvd δεδομενων που ριχνεις σκετο το iso μεσα οπως ειναι, το τονιζω γιατι πολλοι κανουν αυτο το λαθος και μετα την εγγραφη μπορεις να κανεις boot μετα, αντε να δουμε που θα φτασουμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ενταξει με τα windows τα εκανα εγκατασταση τωρα εχω προβλημα με το ιντερνετ δεν εχω η μιτρικη ειναι η asrock fm2a75 pro 4 μηπως θελει drivers να κατεβασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...