Προς το περιεχόμενο

Windows 8 - Αλλαγές στο Desktop (video)


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα μου φαινονται πολυ βελτιωμένα απο θεμα επιδόσεων και ευχρηστίας, ειδικα τον νεο task manager τον παω πολυ, οπως και τον νεο explorer.

Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το οτι εβγαλαν το start menu (τουλαχιστον μπορουναν να βαλουν μια επιλογη να υπαρχει μαζι με το νεο windows ui).To windows ui μια χαρα ευχρηστο ειναι απλα μου τη σπαει (καθαρα προσωπικη μου παρατηρηση) να πρεπει να γινεται αυτη η εναλαγη desktop windows ui και παλι desktop , ενω πριν δεν χρειαζοταν να αφησω το desktop οποτε χρςιαζοταν να ανοιξω προγραμμα, δεν ξερω για μενα αυτη η εναλαγη ειναι κουραστικη.

προς το παρον εχω βαλει το startisback και το χρησιμοποιω παραληλα με το windows ui.

 

Να ρωτησω και κατι ,εχω βαλει το πακετο με την ελληνικη γλωσσα και οταν παταω δεξι στις ιδιοτητες μου βγαζει σνα (3), να φανταστω ειναι θεμα πακετου γλωσσας ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Metro UI δε το αποχωρίζεσαι ότι και αν κάνεις. Εγώ απενεργοποίησα τα hot corners, το ρύθμισα ώστε στο ξεκίνημα να με πηγαίνει κατευθείαν στο desktop, αλλά.... αλλά.

 

Δε θα θελήσεις να ψάξεις ένα πρόγραμμα; Το Start Menu πάει. Οπότε αναγκαστικά θα το κάνεις με Win + Q, που σε πετάει στη Home Screen. Δε το γλυτώνεις. Τι θα κάνεις, θα κρατάς συντομεύσεις για τα πάντα στο desktop, όπως κάναμε επί εποχής Windows XP;

 

Με αυτά που έκανα εγώ είναι κάπως πιο παλέψιμο σα λειτουργικό, αλλά η άποψή μου ότι "Windows 8 sucks big time" δεν αλλάζει.

 

:P

ok φιλαράκι το έπιασα να είσαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δουλεύω εδώ και 2 εβδομάδες και μπορώ να ομολογήσω ότι είναι αρκετά καλύτερα από τα 7. Πολύ ποιο γρήγορα ακόμα και η pro έκδοση και σταθερότατα. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή μου έλειπε η "έναρξη" αλλά μετά από λίγο το συνήθισα. Αλλά όπως αναφέρθηκε προηγουμένως αυτό διορθώνετε με την εγκατάσταση σχετικού προγράμματος. Τώρα όποιος θέλει να μείνει στα 7 δικαίωμά του, αλλά αν δουλέψει λίγο τα 8 θα αλλάξει γνώμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μείνει μόνιμα στα 7. Στη συνέχεια όταν τα βαρεθεί θα "αναβαθμισει" και θα βάλει τα milenium.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελαίνομαι όταν ακούω τους κατά τα άλλα power users με 2 και 3 λειτουργικά στο ίδιο smartphone να απορρίπτουν τα windows 8 επειδή δεν τους αρέσει το modern ui!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο κ αν δεν σας βολευουν,οσο κ αν δεν σας αρεσουν κοιταξτε να δεχτητε τα νεα windows γιατι (το ξερετε ολοι σας) αργα η γρηγορα ολοι θα τα χρησιμοποιουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο κ αν δεν σας βολευουν,οσο κ αν δεν σας αρεσουν κοιταξτε να δεχτητε τα νεα windows γιατι (το ξερετε ολοι σας) αργα η γρηγορα ολοι θα τα χρησιμοποιουμε....

δεν έχεις άδικο φιλαράκι σε αυτό που λες θυμάμαι εποχή με τα ΜΕ εγώ είχα κολλήσει στα 98 ας λέγανε όλοι αααα τα win ΜΕ είναι top ακόμα στα 98 είσαι εσύ? κι όμως τα έφαγα στην μάπα μετά από καιρό και είπα και ευχαριστώ :)

( τώρα δεν θυμάμαι γιατί δεν μου άρεσαν τα ΜΕ μην ρωτήσετε πάει καιρός μάλλον δεν έβρισκα καλο crack :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσαρμογή παίρνει λίγο χρόνο όμως υπάρχουν οι κλασικές επιλογές και νομίζω ότι ταιριάζει παιδιά σε newtbook οπότε θέλω κι εδώ τη γνώμη σας αν ειναι πιο ελαφρύ λειτουργικό για αυτό το σκοπό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια αλλη παρατηρηση οι περισσότερες εφαρμογες του windows ui ειναι χάλια και προσφέρουν ελαχιστες επιλογές.

η εφαρμογη βιντεο δεν παιζει σχεδον τιποτα απο τα βιντεο μου.

η εφαρμογη φωτογραφίες μου κανει παρουσιαση ολες τις εικόνες μου , ουτε να διαλεξω καποιο συγκεκριμένο φάκελο δεν μπορώ (ή μαλλον δεν εχω βρει ακόμα πως)

κατι αλλο μπορω να αλλαξω το χρώμα από το τετραγωνο καποιας εφαρμογης στο windows ui γιατι εχω γεμισει χρωματα αλλη ειναι μπλε αλλη μωβ αλλη πράσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν έχεις άδικο φιλαράκι σε αυτό που λες θυμάμαι εποχή με τα ΜΕ εγώ είχα κολλήσει στα 98 ας λέγανε όλοι αααα τα win ΜΕ είναι top ακόμα στα 98 είσαι εσύ? κι όμως τα έφαγα στην μάπα μετά από καιρό και είπα και ευχαριστώ :)

 

lol ποιοι όλοι?

 

επίσης τα ΜΕ τα κράζαμε για άλλους λόγους, τα 8 δεν έχουν πρόβλημα σταθερότητας/perfomance, απλά δεν αρέσει το Metro UI σε κάποιους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φέρουν κάποια στιγμή πίσω την κλασσική έναρξη προσωπικά θα τα βάλω αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να φύγω απο τα 7

ετσι κι εγω....αλλα δεν μου αρεσαν γενικως!!!!

 

Τα δουλεύω εδώ και 2 εβδομάδες και μπορώ να ομολογήσω ότι είναι αρκετά καλύτερα από τα 7. Πολύ ποιο γρήγορα ακόμα και η pro έκδοση και σταθερότατα. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή μου έλειπε η "έναρξη" αλλά μετά από λίγο το συνήθισα. Αλλά όπως αναφέρθηκε προηγουμένως αυτό διορθώνετε με την εγκατάσταση σχετικού προγράμματος. Τώρα όποιος θέλει να μείνει στα 7 δικαίωμά του, αλλά αν δουλέψει λίγο τα 8 θα αλλάξει γνώμη.

εγω δεν αλλαζω γνωμη μενω στα 7 για παντα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...