Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Αερόψυκτρας για 1155 socket


Demian1989

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον υπολογιστή της υπογραφής μου και το πρόβλημα μου είναι ότι η ψύκτρα δεν έχει την δύναμη να κρατάει τον επεξεργαστή κρύο όταν τον δουλεύω χωρίς να κάνει θόρυβο, θα ήθελα τις προτάσεις σας για μια καλή ψύκτρα μέχρι 70 ευρώ που θα μου δόσει και περιθώρια για ο/c χωρίς θόρυβο η πρόβλημα επίσης επειδή το κουτί δεν είναι κανέναν τέρας θα ήθελα και ένα ανάλογο μέγεθος ευχαριστώ.

post-224586-0-20168300-1352387039_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου φαιντετε οτι ο πλαι βγαζει αερα

ο υπολογιστης εχει συγκικριμενο airflow

 

cab5a64e_d7cb5b1c_computer02b.png

 

και ξαναελεξε τις θερμοκρασιες

Επεξ/σία από alex00a
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω μπροστά 12ρι για intake και 2 8ριδες πίσω/πλάγια για exhaust, μεγαλύτερους δεν πέρνει δυστυχώς. Λεφτά είπα μέχρι τα 70. Δεν είναι απόλυτα θέμα airflow απλά η ψύκτρα δεν είναι αρκετά καλή για αυτό τον επεξεργαστή σε τέτοια clocks, αν τον αφήσω stock χωρίς turbo ή κάτι άλλο τον τρέχει normal και χωρίς θόρυβο

Επεξ/σία από Demian1989
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.. ενδιαφέρον να εισάγουν οι πάνω αν εξάγουν της ψύκτρας.

 

Δοκιμασμένο σε corsair 500r.Καλύτερες idle CPU και VGA. Χειρότερες load CPU. (ένας 12αρης top,όχι push-pull )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί χειρότερες load και για τι διαφορά μιλάμε; Φαντάζομαι ~2°C.

 

Demian1989, υδρόψυξη δε σ' ενδιαφέρει; Μιας και η Corsair ανακοίνωσε τις H80i/H100i στα 100 και 120 δολλάρια αντίστοιχα, μπορείς να τσιμπήσεις αργότερα μια Η80 είτε καινούρια, είτε μεταχειρισμένη, στα χρήματα που δίνεις.

Ήδη μπορείς να βρεις σ' αυτά τα χρήματα βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αυτή η διαφορά μπορεί να αποτελεί και ασφαλές σφάλμα, πολλά μπορεί να έπαιξαν ρόλο.

Στην πραγματικότητα ίσως να μπορούσες να δεις και χαμηλότερη θερμοκρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχώς δεν χωράει νερό στο κουτί, έδοσα και φωτογραφία για να δείξω ότι και με την τωρινή ψύξη πλησιάζω στα όρια του κουτιού. Με ενδιαφέρει καθαρά αέρας και σε περίπτωση που έχει 12ρι ανεμιστήρα θα δώ τι μπορώ να κάνω βάση των διαστάσεων της ψύκτας που θα προτίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...