Προς το περιεχόμενο

COD Black Ops II: Ζωντανή μετάδοση multiplayer αγώνων μέσω YouTube


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια πολύ ενδιαφέρουσα δυνατότητα ανακοίνωσε σήμερα η Activision για το Call Of Duty: Black Ops II, τη νέα προσθήκη στην δημοφιλή σειρά παιχνιδιών πρώτου προσώπου με την οποία οι παίχτες θα μπορούν να μεταδίδουν ζωντανά τους αγώνες τους μέσω του YouTube.Η δυνατότητα streaming θα είναι δυνατή για όσους παίζουν το παιχνίδι είτε με το Xbox 360 είτε με το Playstation 3 και αφορά τους αγώνες που θα διεξάγονται στη League Play. Το League Play είναι μια νέα κατηγορία multiplayer κατά την οποία οι παίχτες αντιμετωπίζουν άλλους που έχουν το ίδιο επίπεδο δεξιοτήτων για πιο δίκαιους (και μακροχρόνιους) αγώνες.

 

Για να γίνει εφικτό το streaming χρειάζεται ένας YouTube λογαριασμός ο οποίος θα πρέπει να έχει επιβεβαιωθεί από πριν καθώς και μια εγγραφή στην διαδικτυακή υπηρεσία Call Of Duty Elite. Όσοι είναι συνδρομητές στην υπηρεσία Elite θα έχουν πρόσβαση σε περισσότερα στατιστικά στοιχεία γύρω από το παιχνίδι. Σαν επιπρόσθετη δυνατότητα οι χρήστες θα μπορούν να προσθέσουν το δικό τους φωνητικό σχολιασμό για κάθε αγώνα καθώς και να προσθέσουν webcam video.

 

Το Call of Duty II: Black Ops II κυκλοφορεί στις 13 Νοεμβρίου για PC,Xbox 360 και Playstation 3.

 

http://www.youtube.com/watch?&v=4wIZp_E2CxQ

 

Link.png Site: Δελτίο Τύπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι τώρα πως θα συμμετέχεις ενεργά αλλά και πως μπορείς να απολαύσεις περισσότερο το παιχνίδι...

 

Το θέμα είναι πως θα συμμετέχουμε ενεργά και φυσικά πως θα απολαύσουμε περισσότερο το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απορώ γιατί οι μ@λ@κες δεν υποστηρίζουν τα pc και μην ακούσω για πειρατεία και σαχλαμάρες μιας και μιλάμε για online.

 

και το elite ούτε τώρα θα είναι διαθέσιμο σε pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι θα είχε και τόσο πλάκα να παίζουν παίχτες από κονσόλες μαζί με αυτούς των PC. Κακά τα ψέματα, το ποντίκι δίνει ενα αβαντάζ.

Εμένα προσωπικά τα τελευταία 2 CoD δε με κέρδισαν. Θεωρώ ακόμα το MW2 το καλύτερο της σειράς.

 

Αν έχει αντιμετωπιστεί το αιώνιο πρόβλημα (lag), τότε μάλλον θα το τιμήσω. Σίγουρα όχι first day όπως άλλες χρονιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαιτείται έγγραφη στο elite ή στ elite premium??

Γιατι αν είναι το δεύτερο ζήσε μαι να φας τριφύλλι..

Γενικά ελπίζω να ναι καλύτερο απτό MW3, το οποίο με τέτοιο lag που είχε το έκανε άδικο κ εκνευριστικο..απορώ πως γλύτωσε η 42αρα μου το χειμώνα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...