Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Philips 200WP


theosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια, ειμαι αρκετο καιρο μελος στο φορουμ ,και πρωτη φορα ζηταω βοηθεια για ενα προβλημα που παρουσιαστηκε σημερα. Εχω την οθονη του τιτλου (200wp) και σημερα απο τη στιγμη που την ανοιξα, σβηνει μονη της τελειως(οχi standby). Μερικες φορες αναβει παλι για λιγο και ξανασβηνει.

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει και αν επισκευαζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γι' αρχή τσεκάρεις το καλώδιο που πάει στην κάρτα γραφικών μήπως δεν κάνει καλή επαφή. Ρίξε και μια ματιά σητν τροφοδοσία αν και είπες ότι δεν κλείνει τελείως.

 

2. Αν δεν είναι το παραπάνω, μπορεί να είναι κάποιος πυκνωτής και ίσως αλλάζοντάς τον να είσαι κομπλέ.

 

3. Αν δεν είναι ούτε αυτό, μάλλον ήρθε η ώρα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα καλωδιων ,η οθονη σβηνει τελείως και οποτε θελει ξαναλειτουργει για λιγο.Αν πατησω καποιο κουμπι στην οθνη αναβει στιγμιαια και αν το κρατησω παραταιταμενα μενει ανοιχτη..

Ρωτησα παντως σε ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα και μου ειπε και αυτος πως ισως ειναι καποιος πυκνωτης και αν ειναι αυτο επισκευαζεται με 15-20 ευρο, αλλιως 'αντε γεια'.. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι όντως πυκνωτής, κάπως έτσι είναι τα πράγματα. Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν κοστίζει τόσο, απλά αυτός υπολόγισε τα εργατικά και το «γδάρσιμο».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω νέα.. επειδη δουλεύω το πρωί, πήγε η αδερφή μου την οθόνη στον μάστορα που μου συνέστησε το μαγαζί ηλεκτρονικών που ανέφερα, την Δευτέρα. την Τρίτη το μεσημέρι, μου είπε πως είναι έτοιμη οπότε πήγε η αδερφή μου πάλι να την πάρει.

Το απόγευμα που είδα την οθόνη, στη κάτω αριστερή γωνία το πλαίσιο δεν παταγε καθόλου, οπότε επειδή είναι μακριά ο μάστορας την άνοιξα και είδα πως εκεί που εμπενε η βίδα ήταν σπασμένο ενώ έλειπαν και πολλές άλλες.. την σουλουπωσα με πατεντες και επιτέλους την έβαλα να δουλέψει.. Τρίχες, πάλι κάνει τα ίδια, απλά μένει περισσότερη ώρα ανοιχτή.

Το θέμα τώρα είναι να πάρω τα λεφτά πίσω και να πάω για καινούργια, ή να κάνω άλλη μια προσπάθεια μήπως φτιαχτεί- αφού τον κράξω βέβαια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγάλω ότι βίδες έβαλα κτλ και θα του πω απλά πως εξακολουθεί να έχει το ίδιο πρόβλημα. ή θα την φτιάξει ή θα μου δώσει τα λεφτά πίσω. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί βιάστηκε ενώ δεν τον πίεσα καθόλου. Ας την άφηνε μια μέρα ολόκληρη να δουλευει, για να είναι σίγουρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Update: Σημερα πηρα την οθονη απο τον τεχνικο -ηταν ετοιμη εδω και μερες αλλα δεν ευκαιρουσα να παω- και ευτυχως αυτη τη φορα δουλευει κανονικα!! :-D Οταν μιλησα μαζι του στο τηλεφωνο, μου ειπε πως το μονο προβλημα που παρεμενε ηταν πως δεν δουλευαν οι ρυθμισεις μεσω των κουμπιων(osd lock εγραφε), αλλα με λιγο ψαξιμο στο νετ το ξεκλειδωσα και ολα οκ!! :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν πηγα ο ιδιος -λογω δουλειας- ,αλλα στην αδερφη μου ειπε πως αλλαξε πολλα πραγματα και ασχοληθηκε πολυ, και οτι κανονικα η δουλεια αυτη ηταν για περισσοτερα χρηματα.. το μονο που ζητησε απο μενα ηταν να τον παρω τηλ. για να του πω αν δουλευει.

Προς το παρον ολα καλα, ας ελπισουμε να αντεξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...