Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμενου απο Γερμανια


sakisRho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Οποιος μπορει ας με βοηθησει σε μια απορια που εχω.Προκειτε ν αγορασω απο εμπορα ενα αυτοκινητο που το εφερε απο Γερμανια.

Ο πωλητης το εχει εκτελωνησει,θα μου βγαλει και τις πινακιδες,Το αυτοκινητο εχει το βιβλιο με ολα τα σερβις.

Εκτος απο μηχανικο-φαναρατζη που θα το παω για ελεχγο,τι αλλο πρεπει να προσεξω?εχω ενα φοβο επειδη το αμαξι ηρθε απο Γερμανια,πως μπορω να δω οτι ειναι καθαρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχει ηδη εδω ελλαδα.. η θα παει να το φερει.

btw αυτο που γινοτανε παλλια που περναμε αυτοκινητα απο γερμανια κλπ δεν συμφερει πια..η γερμανια περνει απο εμας διοτι τα εχουμε παφθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ειναι τα παμφτηνα ρε παιδια ?

εμενα μου ειπαν για εκτελωνισμενο 2χρονου opel astra diesel.εδω 15-17χιλ και μεσω γερμανιασ με πινακιδες 12χιλ

 

Ε;

12K Oper Astra Diesel δύο ετών;

Τέτοια πουλιούνται στην Αγγλία για 4Κ λίρες με κάτω από 25Κ μίλια. Και μάλιστα μερικά το 2011 μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα diesel δεν υπαρχουν μεταχειρισμενα λογω του οτι δεν κυκλοφορουσαν ελληνικα μεχρι πριν λιγο που απελευθερωθηκε η πετραιλεοκινηση.

Σε βενζινοκινητα οι τιμες ελληνικων μεταχειρισμενων εχουν πεσει απιστευτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι δικαιολογία να πληρώνετε τιμές τετραπλάσιες από τον Γερμανό και τον Άγγλο, που θα πάρουν αντίστοιχο αμάξι.

Μα το θεμα ειναι οτι οι τιμες στα μεταχειρισμενα εχουν ξεφτιλιστει τελειως στην Ελλαδα, πλεον ειναι πιο φτηνα απο Γερμανια.

Μονη εξαιρεση τα diesel, και αυτο γιατι απλα δεν υπαρχουν ακομα Ελληνικα μεταχειρισμενα.

Οταν υπαρχουν 5 ατομα ολα και ολα που πουλανε diesel ε λογικο ειναι να εχουν υψηλες τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Αλλά το πέρνετε από Γερμανία. Ίσως να πάτε να κάνετε την συμφωνία μόνοι σας με κάποιον πωλητή εκεί.

 

Γιατί καπέλο 2-3 φορές την τιμή που θα το πάρει ο Γερμανός εκεί, την θεωρώ άθλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Οποιος μπορει ας με βοηθησει σε μια απορια που εχω.Προκειτε ν αγορασω απο εμπορα ενα αυτοκινητο που το εφερε απο Γερμανια.

Ο πωλητης το εχει εκτελωνησει,θα μου βγαλει και τις πινακιδες,Το αυτοκινητο εχει το βιβλιο με ολα τα σερβις.

Εκτος απο μηχανικο-φαναρατζη που θα το παω για ελεχγο,τι αλλο πρεπει να προσεξω?εχω ενα φοβο επειδη το αμαξι ηρθε απο Γερμανια,πως μπορω να δω οτι ειναι καθαρο?

 

εννοείται ότι το πας σε έμπιστο μάστορα, να δεις ότι είναι ατρακάριστο, και να κάνεις και κάποιους βασικούς ελέγχους (προφανώς δεν μπορεί να μπει κανένας όμως μέσα στο μοτέρ, ότι δουλεύει σήμερα μπορεί άνετα αύριο να χαλάσει). Επιπλέον, τσεκάρεις το γερμανικό βιβλίο σέρβις, και με τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου ζητάς να μάθεις στοιχεία για το αυτοκίνητο (αυτό κατά πάσα πιθανότητα μπορείς να το κάνεις και σε ελληνική αντιπροσωπεία, ίσως χρειαστεί όμως να επικοινωνήσεις με τον γερμανό...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρο κανενα αμαξι απο γερμανια δεν ειναι, ολο και καποιες σκουριες θα εχει απο το πολυ αλατι που ριχνουν. Αμα ειναι ατρακαριστο τοτε οι σκουριες θα ειναι σε βιδες, συνδετηρες κολαρων, δισκοπλακες και γενικα σε μικροπραγματα. Αμα εχει τρακαρει και επισκευαστει τοτε μπορει να αρπαξει σκουρια το σασι λογω κακης επισκευης και να βγαλει προβλημα αργοτερα.

Επισεις δεν την κατασταση του τιμονιου-καθισματων-λεβιε-πενταλ. Αυτα σε ολα τα αμαξια βγαζουν φθορες μετα τα 100.000χλμ, αμα σου πει οτι εχει 60 και αυτα ειναι φθαρμενα τοτε εχει κατεβασει χλμ, οπως κανουν οι περισσοτεροι μαντραδες. Απο τον μηχανικο ζητα και ενα ελενχο καυσαεριων, εκει μπορει να δει διαφορα πραγματα. Ρισκο ειναι τα μεταχειρισμενα αλλα μπορει να τυχεις σε καλη περιπτωση και να μην εχεις ποτε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Οποιος μπορει ας με βοηθησει σε μια απορια που εχω.Προκειτε ν αγορασω απο εμπορα ενα αυτοκινητο που το εφερε απο Γερμανια.

Ο πωλητης το εχει εκτελωνησει,θα μου βγαλει και τις πινακιδες,Το αυτοκινητο εχει το βιβλιο με ολα τα σερβις.

Εκτος απο μηχανικο-φαναρατζη που θα το παω για ελεχγο,τι αλλο πρεπει να προσεξω?εχω ενα φοβο επειδη το αμαξι ηρθε απο Γερμανια,πως μπορω να δω οτι ειναι καθαρο?

 

Ότι ακριβώς θα κοιτούσες αν το αυτοκίνητο ήταν ελληνικό, θα κοιτάξεις και αυτό που έχει έρθει από Γερμανία. Απλά έχε υπόψη σου πως τα χιλιόμετρα που έχει γράψει στη Γερμανία το έχουν επιβαρύνει περισσότερο από όσο αν θα τα έγραφε Ελλάδα λόγω άσχημων καιρικών συνθηκών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτοκινητο ειναι οντως σκουριασμενο ολοκληρο απο κατω,Νομιζεις και το βουτηξανε στην θαλασσα.

Θα κοιταξω απο Ελλαδα.

Ευχαριστω για τις συμβουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως μιλατε για 10ετιας αμαξι.

απο τα λιγα που ξερω στις περιοχες με βαρυ χειμωνα δεν ριχνουν πια αλατι αλλα μειγμα αμμου με κατι αλλο και κομματακια λαστιχου...

επιπλεον δεν χρησιμοποιουν σιδερα αλλα αλουμινια κατω απο το αυτοκινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε;

12K Oper Astra Diesel δύο ετών;

Τέτοια πουλιούνται στην Αγγλία για 4Κ λίρες με κάτω από 25Κ μίλια. Και μάλιστα μερικά το 2011 μοντέλο.

 

Δείξε μου ένα σε παρακαλώ. Μη λέτε ό,τι θέλετε ρε παιδιά αν δεν ξέρετε. Από 2008 και πριν, ναι έχει μερικά σάπια.

 

http://www.motors.co...iesel/year/2010

 

http://www.findvauxhall.co.uk/usedcars/results.php?make=Vauxhall&model=Astra&description=Elite&fuel=diesel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...