Προς το περιεχόμενο

Πως ανεβάζω έτοιμο html template στο WordPress ?


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να ανεβάσω html template στο WordPress ?

 

Μέχρι τώρα με το blogger ήταν παιχνιδάκι πήγαινα και έκανα αντιγραφή και επικόλληση το κώδικα ή τον ανέβαζα κατευθείαν μέσα από το dashboard.

 

Με το WordPress όμως τα έχω βρει σκούρα ειχα δοκιμάσει όταν έφτιαξα το πρώτο μου μπλογκ εκεί αλλά τα παράτησα και τώρα ξανά προσπαθώ.

 

Μπορεί κάποιος να με διαφωτησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να ανεβάσεις html το WordPress έτσι απλά.

 

Για αυτό που ζητάς πρέπει να έχεις γνώση του Codex http://codex.wordpress.org/, βασικές γνώσεις php και html και γενικώς, είναι σα να στήνεις ένα website σε ένα CMS. Είναι σχεδόν δουλειά για developer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να ανεβάσεις html το WordPress έτσι απλά.

 

Για αυτό που ζητάς πρέπει να έχεις γνώση του Codex http://codex.wordpress.org/, βασικές γνώσεις php και html και γενικώς, είναι σα να στήνεις ένα website σε ένα CMS. Είναι σχεδόν δουλειά για developer.

Οποτε μενω στο blogger :-D

Με αλλες πλατφορμες οπως drupal, joomla τι παιζει γυνετε αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί θα τα βρεις σίγουρα πιο σκούρα τότε.

 

Βασικά και το blogger, δεν έχει απλά html templates. Έχει και αυτό κώδικα φτιαγμένο για να σου εμφανίζει τα posts, comments κλπ όπως στα άλλα cms απλά με διαφορετικό τρόπο. Αν πάρεις σκέτη html και την βάλεις μέσα στο blogger, προφανώς δεν θα δουλέψει. Από εκεί και πέρα, αν έχεις δικό σου domain και hosting, μπορείς να ανεβάσεις με παρόμοια λογικά διάφορα wordpress themes και να τα επεξεργαστείς. Αν είσαι στο wordpress.com, απλά μπορείς να βρεις κάποια themes που υπάρχουν ήδη στο gallery και να τα εγκαταστήσεις. Δεν μπορείς να ανεβάσεις κάποιο άλλο (π.χ. από themeforest κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί θα τα βρεις σίγουρα πιο σκούρα τότε.

 

Βασικά και το blogger, δεν έχει απλά html templates. Έχει και αυτό κώδικα φτιαγμένο για να σου εμφανίζει τα posts, comments κλπ όπως στα άλλα cms απλά με διαφορετικό τρόπο. Αν πάρεις σκέτη html και την βάλεις μέσα στο blogger, προφανώς δεν θα δουλέψει. Από εκεί και πέρα, αν έχεις δικό σου domain και hosting, μπορείς να ανεβάσεις με παρόμοια λογικά διάφορα wordpress themes και να τα επεξεργαστείς. Αν είσαι στο wordpress.com, απλά μπορείς να βρεις κάποια themes που υπάρχουν ήδη στο gallery και να τα εγκαταστήσεις. Δεν μπορείς να ανεβάσεις κάποιο άλλο (π.χ. από themeforest κλπ).

Μεχρι τωρα μου φαινοταν πολυ ευκολα και ειχα μαθει και λιγα βασικα απο html αλλα τωρα αρχιζω και εχω προβληματα γιατι με την νεα εμφανιση υποστιριζει xml
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...