Προς το περιεχόμενο

Νεα καρτα γραφικων


Vagos-11-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εχω ενα ξεχασμενο πισι και ειπα να το αξιοποιησω τωρα ακριβως μοντελο επεξεργαστη και μητρικης δεν θυμαμαι παντος ειναι διπυρινος στα 3 και το τροφοδοτικο ειναι 400watt.Αυτο που θελω ειναι να παιξει αξιοπρεπως το league of legends σε αναλυση 1440χ800 γι αυτο θελω την βοηθεια σας να βρω μια καρτα φθηνη που να κανει την δουλεια που θελω.Ολες τις υπολοιπες αναγκες μου τις υπερκαλυπτει το macbook που εχω γι αυτο δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα γι αυτο το πισι.Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Στην asus. Πες μας και μοντέλο τροφοδοτικού όμως , μην είναι καμια κινεζιά , που under load θα δίνει 250W...(Αν και θα είναι επαρκή για την 7770).

 

Πραγματι, σε περιπτωση που το τροφοδοτικο ειναι οριακο ισως η 7750 να αποτελει μονοδρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.το τροφοδοτικο λεει πανω T&P-LIW.Επισης θα χρειαστω και εναν σκληρο γιατι αυτος που εχει πανω μου εβγαλε 661 bad sectors!!!!Σκεφτομαι να του βαλω ετσι εναν φθηνο μικρο ssd ισα ισα για windows firefox skype και το παιχνιδι.Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το τροφοδοτικο ειναι ποιοτικο, μπορει να αντεξει την 7750. Την 7770 ξεχνα την. Εγω παντως θα το αλλαζα και αυτο για να ειμαι σιγουρος. Οχι τιποτα αλλο, αλλα αν δεν ειναι επαρκες μπορει να καει και να παρει και την καινουρια σου καρτα μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δίνει τόσο βάρος στην παροχή +5 , έχω την εντύπωση, οτι είναι αρκετά παλιάς τεχνολογίας. Τα 20α στην +12 δεν τα λες και πολλά, αλλά έχω δει τροφοδοτικά με μικρότερη +12, να κρατάνε συστήματα ακόμα και με εξτρα pcie παροχή. Αυτά όμως δίνουν όντως το βαρος στην +12 (νεας τεχνολογίας psu)

Γνώμη μου είναι να κατεβάσεις το speccy και να ποστάρεις μια φωτο απο το summary για να ξέρουμε κατ'αρχήν για τι ακριβώς υπολογιστή μιλάμε.

http://www.piriform.com/speccy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λέτε πολύ καλά, αλλά νομίζω για το LOL είναι λίγο υπερβολή να μπει σε έξτρα έξοδα για PSU για ένα PC που μάλλον το είχε για πέταμα. Βέβαια αν μπορεί να το κάνει ότι καλύτερο και συμφωνώ 100%

 

Τα requirements του LOL είναι αστεία. Οπότε παίρνεις την 7750 και είσαι καλυμμένος απ' όλες τις απόψεις. Τώρα αν σε αφήσει το PSU κάποια μέρα, το αλλάζεις τότε. Υπάρχουν περιπτώσεις που άμα ψοφήσει ένα PSU παίρνει κι άλλα μαζί του, αλλά δεν είναι και τόσο συχνό φαινόμενο. Πρέπει να φάει τρελό ζόρι, να έχεις να το καθαρίσεις 100 χρόνια και να είναι ΚΑΚΙΣΤΗΣ ποιότητας.

 

Αν μας πεις και το RU number (ξεκινάει με ένα Exxxxxx) θα ξέρουμε και ποιος το φτιάχνει. Πρέπει να το ξεβιδώσεις όμως γιατί μάλλον το κρύβει το κουτί. Αν καταλαβαίνω καλά, είανι το πρώτο-πρώτο που φαίνεται πάνω-δεξιά (κάτω αριστερά αν γυρίσει κανονικά). Αν και λίγο αλαφροΐσκιωτο αυτό που θα πω, μόνο και μόνο που έχει τόσες διαπιστεύσεις και γράφει ξεκάθαρα το RU (μάλλον) δεν μου φαίνεται και τόσο χάλια. Απλά είναι αδύναμο για μια πιο δυνατή κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

post-142167-0-25324300-1352994332_thumb.png

 

Τα υπολοιπα χαρακτηριστικα που ζητησε ο φιλος απο πανω

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Απο οτι καταλαβα το τροφοδοτικο δεν ειναι μονο θεμα για την καρτα και γενικοτερα..ξερω γω μην παρουμε καμια φωτια ρε παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...