Προς το περιεχόμενο

wd θεματακι


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται και παλι. Εβαλα 2 δισκους να τους τσεκαρω, wd2500aals & wd1600aals και με το που τους εβαλα στο pc μου ζητησε να τους Φορμαρω.. εκει που παω να κανω το φορματ, αντι για τις κανονικες χωρητικότητες ο ενας μου βγαλε 78gb και ο 2ος 68gb.

βεβαια ο πρωτος σε καποια φαση μου εμφανισε αλλον εναν, δλδ απ οτι θυμαμαι τον ειχα χωρισμενο στα δυο, και ενω πηγα να τον κανω διαμορφωση και αυτον δεν μπορεσα, και χαθηκε μετα..

Υπαρχει καποιος λογος που δεν εμφανιζεται η μεγιστη δυνατη χωρητικοτητα??? για ενημερωστε να ξερω τι παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης σιγουρεχου οτι δεν εχουν καποιο προβλημα με την τροφοδοσια τους, πχ το φις απο το οποιο παιρνουν ρευμα να ειναι μονο του και οχι απο καποια διακλαδωση (εικονα)

 

PWR-Y-CABLE.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οι δυο βοηθησατε...εβαλα το sentinel παλι καλα ηταν στα Ελληνικα, και μου βγαζε οτι το καλωδιο θα πρεπει να ναι πιο κοντα και κατι τετοια..

Αρχιζω τα τσεκαρισματα με την καλωδιοταινια, IDE, την αλλαζω με μια αλλη, και αφου ηδη ειχα βαλει μια τροφοδοσια απ ευθειας απ το τροφοδοτικο, με δυο τρεις εναλλαγες της Καλωδιοταινιας, τον πετυχα..

Απλα επρεπε να είναι οσο το δυνατον πιο κοντα η μητρικη με το σκληρο μαλλον. γιατι οταν τον εβαζα στην ακρη της καλ.νιας, δεν τον εβλεπε ολοκληρο, οταν τον εβαλα στην μεσαια συνδεση, τον εντοπισε.

τωρα φωτο, πως να τις ανεβασω δεν ξερω ακριβως. Παντως το θεμα λυθηκε. Σας ευχαριστω και τους δυο..

post-236478-0-09996800-1352814804_thumb.png

post-236478-0-45217900-1352814834_thumb.png

post-236478-0-04385500-1352815010_thumb.jpg

post-236478-0-86605500-1352815027_thumb.jpg

Επεξ/σία από panosem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...