Προς το περιεχόμενο

Τι τιμή να το πουλήσω; [moto]


zeniath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, πάει ως εξής, λόγω συνθηκών ψυχολογικού στρες από μάνα και πατέρα, αναγκάζομαι (γιατί 2 τους έχω τι να κάνω) να αποχωριστώ το scooter μου το Honda SH300i 5oς/2007 με 25.900 χιλιόμετρα πάνω του μαζί με κουκούλα βροχής, μπαγκαζιέρα, συναγερμό, κλειδαριά δισκόφρενου και κλειδαριά μεγάλη χοντρή όπως και καινούριες αναρτήσεις (Ιούνιος 2012 με ελάχιστα χιλιόμετρα οι αναρτήσεις, λιγότερα από 300).

 

Η ερώτηση όπως λέει και ο τίτλος είναι τι τιμή να το βάλω για να το δώσω; Δεν είναι ότι έχει τίποτα το σκουτεράκι, ίσα ίσα το λατρεύω και είναι και αρκετά δυνατό χωρίς κανένα πρόβλημα και με πιάνει και η ψυχή μου να το δώσω αλλά τουλάχιστον σήμερα αγόρασα ένα VW Polo μεταχείρα οπότε κάπως κάθισε καλύτερα η μελλοντική αποχώρηση :P

 

3 χιλιάρικα είναι πολλά; σχεδόν 5 χιλιάρικα κάνει καινούριο και 26Κ χιλιόμετρα δεν νομίζω ότι είναι και τόσο πολλά αν αναλογιστεί κανείς ότι έχουν γίνει μέσα σε 5 χρόνια (5Κ χιλιόμετρα τον χρόνο).

 

Πείτε καμιά ιδέα γιατί θέλω να το δώσω να γλιτώσω και καμιά δόση από το αμάξι που πήρα.

 

Ορίστε και φωτό για να δείτε και την κατάστασή του να μου πείτε την άποψή σας.

 

Υ.Γ. Δεν το βάζω σαν κρυφή αγγελία, γι'αυτό έχουμε το car.gr, άποψη ψάχνω για να το δώσω γρήγορα γιατί το βλέπω να κάθεται και με πονάει που θα το δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χιλιάρικα άμα είναι το δίνω σε μαντρά για να το πουλήσει αυτός, αυτή είναι λύση σε περίπτωση που δεν πουληθεί γενικά. 2.800 το έχω βάλει στο car.gr και περιμένω πλέον, άμα σκάσει μύτη κανείς το δίνω και 2500 αλλά σε ιδιώτη λιγότερο από 2500 δε παίζει, δε θέλω να το σκοτώσω για τόσο χαμηλά, σχεδόν 5 κάνει καινούριο και από θέμα κατάστασης καινούριο είναι στην ουσία. :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2000 πρότεινα επειδή είπες πως θέλεις να φύγει γρήγορα. Με 2000 θα το θεωρούσα ευκαιρία, 2500 είναι νορμάλ/τίμια τιμή.

 

ps

Καινούργιο είναι το MY13 με 0 χιλιόμετρα, το δικό σου καμία σχέση.

 

ps2

Κατά τη γνώμη μου πάλι δεν υπάρχει περίπτωση να στο αγοράσει έμπορος με 2k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

""καινούριο" όσον αφορά ένα μεταχειρισμένο"? Την πρόταση αυτή την βρίσκω αντιφατική. Να έλεγες "αγρατζούνιστο", "σε άριστη κατάσταση", "σε κατάσταση βιτρίνας" οκ, αλλά που ακριβώς μοιάζει με καινούργιο? Στα 5,5 χρόνια κυκλοφορίας που έχει στην πλάτη του? Στα 6 μοντέλα πίσω? Στις 26.000 χλμ που έχει διανύσει? Μυρίζουν καινουργίλας τα πλαστικά του? Έχει ακόμα τις ζελατίνες? Έχουν ακόμα "μουστάκια" τα πέλματα των ελαστικών? Έχει εργοστασιακή εγγύηση? Έτσι αντιλαμβάνομαι εγώ το καινούργιο.

 

Sorry για την πολυλογία πάντως, εύχομαι καλοπούλητο και γρήγορα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτα τους μπάφους, προκαλούν ακατάπαυστη πολυλογία :D

 

Τες πα πουλήθηκε στα 2μιση, ο μηχανικός του που το τσέκαρε το πήρε και για δεύτερη βόλτα γιατί δεν είχε ξανακαβαλήσει sh300i και γούσταρε την δύναμη που έβγαζε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...