Προς το περιεχόμενο

acer 5920g προβλημα με νεα καρτα γραφικων


xamomili

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα και συγγνωμη που ανοιγω καινουργιο ποστ

εχω το acer 5920g και η καρτα ειναι η nvidia 8600m gt και εβαλα επανω την ati 3650 hd.

η 8600 τα επαιξε παροτι την εβαζα στο φουρνο και αποφασισα να παρω την ati.

http://viewitem.eim.ebay.gr/New-ATI-Mobility-Radeon-HD3650-MXM-II-VGA-Card-512MB-Graphic-Card-HD3650/190743599950/item?transId=737205338009

αυτη η καρτα υποτιθεται οτι ειναι συμβατη με το λαπτοπ Model: VG.86M06.005

εχω το εξης προβλημα: ενω την εβαλα επανω εχω μαυρη οθονη(ουτε ενδειξη οτι εστω και λιγο λειτουργει η οθονη.μαυρη εντελως )

τι μπορει να φταιει?

παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει γιατι δεν βγαζω ακρη

ευχαριστω εκ των προτερων

κωστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα που αγορασες απο που την πηρες ?(Link) Για να παιξει σωστα πρεπει να εχει acer bios.

Φίλε μου το έχω βάλει το link είναι από το ebay και υποτίθεται ότι είναι για Acer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το έχω βάλει το link είναι από το ebay και υποτίθεται ότι είναι για Acer

 

Δες απο την δική μου μπας και μπορέσεις να βγάλεις ακρη.Αν θελεις σου στελνω και το bios της καρτας

post-133420-0-13720300-1352847625_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες απο την δική μου μπας και μπορέσεις να βγάλεις ακρη.Αν θελεις σου στελνω και το bios της καρτας

Το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει η οθόνη καν στα win μπαίνει εάν το αφήσεις αλλά οθόνη τίποτα πώς να κάνω update στο bios εάν δεν βλέπω εάν ξέρεις κάτι πες μου ευχαριστώ

Ούτε σε κατάστημα με υπολογιστές δεν το πειράζουν λένε ότι δεν γίνετε και άλλα πολλά .

Μήπως έχεις την παλιά να μου την στειλης μπας και μπω να το αλλάξω (update) και να σου την ξανά στείλω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει η οθόνη καν στα win μπαίνει εάν το αφήσεις αλλά οθόνη τίποτα πώς να κάνω update στο bios εάν δεν βλέπω εάν ξέρεις κάτι πες μου ευχαριστώ

Ούτε σε κατάστημα με υπολογιστές δεν το πειράζουν λένε ότι δεν γίνετε και άλλα πολλά .

Μήπως έχεις την παλιά να μου την στειλης μπας και μπω να το αλλάξω (update) και να σου την ξανά στείλω .

 

Εγω την ειχα παραγγείλει απο το ebay απο ενα τυπο στη λιθουανια.Η πρώτη κάρτα που μου έστειλε ενω μπορούσα να ανοίξω το υπολογιστή και έβλεπα εικονα οταν έβαζα τους drivers της κάρτας γραφικών κολλούσαν τα πάντα . Ετσι την έστειλα ξανά πισω και μου εστειλε αλλη που δουλεψε μια χαρά. Αρα στείλε μήνυμα στο τύπο που την αγόρασες οτι έχεις πρόβλημα να σου στείλει μια καινούργια...(πρεπει να επιστρεψεις την παλια με δικα σου εξοδα πρωτα).

 

Ρωτησε τον αν εχει ATI Mobility Radeon HD 3650,256MB DDR3 και οχι αυτη που αγορασες και ειναι και χειροτερη σε επιδοσεις

 

HD3650 DDR2 512MB

 

 

 

οτι ειναι να κανεις καντο γρηγορα.. διοτι

 

 

διαβασα στο τυπο που το αγορασες:

 

Πολιτική επιστροφών

Το αντικείμενο πρέπει να επιστραφεί μέσα σε:

14 ημέρες

Λεπτομέρειες Πολιτικής επιστροφών:

We do our best to serve every customer the best we can. You can return your items within 14 days. Buyers are responsible for return shipping with proper packaging. All items returned as defective will be tested and if found defective, a replacement will be shipped immediately. If you have any other questions, please kindly contact us. No refund will be made for wrong purchase or by mistake.

Η επιστροφή χρημάτων θα γίνει με:

MoneyBackOrExchange

Τα έξοδα αποστολής για την επιστροφή θα πληρωθούν

από τον:

αγοραστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την ειχα παραγγείλει απο το ebay απο ενα τυπο στη λιθουανια.Η πρώτη κάρτα που μου έστειλε ενω μπορούσα να ανοίξω το υπολογιστή και έβλεπα εικονα οταν έβαζα τους drivers της κάρτας γραφικών κολλούσαν τα πάντα . Ετσι την έστειλα ξανά πισω και μου εστειλε αλλη που δουλεψε μια χαρά. Αρα στείλε μήνυμα στο τύπο που την αγόρασες οτι έχεις πρόβλημα να σου στείλει μια καινούργια...(πρεπει να επιστρεψεις την παλια με δικα σου εξοδα πρωτα).

 

Ρωτησε τον αν εχει ATI Mobility Radeon HD 3650,256MB DDR3 και οχι αυτη που αγορασες και ειναι και χειροτερη σε επιδοσεις

 

HD3650 DDR2 512MB

 

 

 

οτι ειναι να κανεις καντο γρηγορα.. διοτι

 

 

διαβασα στο τυπο που το αγορασες:

 

Πολιτική επιστροφών

Το αντικείμενο πρέπει να επιστραφεί μέσα σε:

14 ημέρες

Λεπτομέρειες Πολιτικής επιστροφών:

We do our best to serve every customer the best we can. You can return your items within 14 days. Buyers are responsible for return shipping with proper packaging. All items returned as defective will be tested and if found defective, a replacement will be shipped immediately. If you have any other questions, please kindly contact us. No refund will be made for wrong purchase or by mistake.

Η επιστροφή χρημάτων θα γίνει με:

MoneyBackOrExchange

Τα έξοδα αποστολής για την επιστροφή θα πληρωθούν

από τον:

αγοραστή

Όχι είμαι οκ από τον τύπο το ξέρει από την πρώτη μέρα που το έβαλα του είπα ότι θα προσπαθήσω να το φτιάξω και του εξήγησα τι γίνετε και μου είπε οκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μήπως έχεις κρατήσει την παλιά σου κάρτα ????? να την αγοράσω ή να μου την στείλεις και θα σου την στείλω πίσω για να μπορέσω να βάλω το bios ????( στο υπόσχομαι ) δεν μπορώ να βρω πουθενά παλιά κάρτα σε κανέναν και περιμένω μια απάντηση ακόμα από ένα κατάστημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...