Προς το περιεχόμενο

Το CyanogenMod 10 φέρνει το Jelly Bean ανεπίσημα σε πολλά android smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαν να νιώθω λίγο ρηγμένος με το sony ericcson Arc , πήγα επίσημα σε 4,0,4 αλλα επίσημα δέν θα γίνω 4,1 και απο ότι βλέπω ούτε η cm με έχει στην λίστα για cm10 , έχουμε κανένα άλλο αξιόλογο 4,1 rom για το ARC ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνουν οτι δεν μπορούν να κάνουν οι εταιρίες που φτιάχνουν το hardware και μετά το ξεχνάνε. Μπράβο τους και σίγουρα ενα απο τα πράγματα που θα σκεφτώ για την επόμενη συσκευή μου θα είναι αν έχει υποστήριξη απο το CM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς με το optimus 2x τι να πουμε που μόλις βάλαμε μια leak stock του 4.0.4? -_-

αληθεια θα βγει στοκ ics στο 2x?

 

εγω παντως απο tegra 2 και ics (στο asus transformer ) εχω κακιστη εμπειρια λογω της nvidia που δεν υποστηριξε τον επεξεργαστη της οποτε δε ξερω αν θα χαιρομουν και πολυ στη θεση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην την βάλετε. Αφού οι κατασκευαστές μας λένε ότι τα κινητά ειδικά πριν το 2012 δεν μπορούν να πάρουν jelly bean! Δεν είναι καλό το... User experience. Κάτι θα ξέρουν οι άνθρωποι.

 

 

Υγ. Φυσικά αστειευομαι.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Δεν εχουν και πολυ αδικο ομως οι εταιριες. Στο Neo V που εχω, πιεσαν ολοι να φτιαχτει η 4.0. Ωραια φτιαχτηκε την περασαμε ολοι, και ειδαμε ενα κινητο πιο αργο κι απ' το ριπλει. Αποφασισα να παω σε custom (θα πηγαινα ουτω η αλλως), αλλα οσες και να περασα, ειδα ελαχιστη ταχυτητα παραπανω απο τη stock. Πλεον σκεφτομαι σοβαρα να γυριζω σε GB και να τελειωνει η υποθεση, να δω και λιγο δυναμη στο κινητακι μου.

Καθε νεα εκδοση ειναι και πιο βαρια, δυστυχως δεν την αντεχουν ολα τα κινητα. Μπορει ολα να την παρουν αλλα οι ανταποκριση σε πολλα καθε αλλο παρα θα ενθουσιασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δε παει ετσι , η jelly bean ειναι πολυ πιο ελαφρια

 

στη πραγματικοτητα και η ics δεν ειναι πιο βαρια απο τη 2.3 ,απλα στις περισσοτερες περιπτωσες μαλλον εγινε κακιστο port

 

οι 4.1 και 4.2 (που χρησιμοποιω εδω και λιγες ωρες) παντως πετανε και δεν εχουν καμια σχεση με ics

 

και περα απο τα nexus "απογειωσε" ακομα και το πανισχυρο galaxy s3 , οπου η διαφορα ηταν επισης εμφανης

 

για αυτο πολυ σωστα το ics εχει παρομοιαστει αρκετες φορες με vista :P

 

η google πιστευω οτι προσπαθει να κανει το λειτουργικο ολο και πιο ελαφρυ και απο οτι φαινεται το καταφερνει

οταν ομως μπαινει και το bloatware του καθε κατασκευαστη στη μεση στραβωνει το θεμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δε παει ετσι , η jelly bean ειναι πολυ πιο ελαφρια

 

στη πραγματικοτητα και η ics δεν ειναι πιο βαρια απο τη 2.3 ,απλα στις περισσοτερες περιπτωσες μαλλον εγινε κακιστο port

 

οι 4.1 και 4.2 (που χρησιμοποιω εδω και λιγες ωρες) παντως πετανε και δεν εχουν καμια σχεση με ics

 

και περα απο τα nexus "απογειωσε" ακομα και το πανισχυρο galaxy s3 , οπου η διαφορα ηταν επισης εμφανης

 

για αυτο πολυ σωστα το ics εχει παρομοιαστει αρκετες φορες με vista :P

 

η google πιστευω οτι προσπαθει να κανει το λειτουργικο ολο και πιο ελαφρυ και απο οτι φαινεται το καταφερνει

οταν ομως μπαινει και το bloatware του καθε κατασκευαστη στη μεση στραβωνει το θεμα

 

Αν η παρομοιωση ισχυει παω πασο, απλα επειδη δεν εχω καποιο τηλεφωνο με μεγαλη ραμ, και το τηλεφωνο, οποια custom ics και να του βαλω, παλι σερνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν να νιώθω λίγο ρηγμένος με το sony ericcson Arc , πήγα επίσημα σε 4,0,4 αλλα επίσημα δέν θα γίνω 4,1 και απο ότι βλέπω ούτε η cm με έχει στην λίστα για cm10 , έχουμε κανένα άλλο αξιόλογο 4,1 rom για το ARC ?

Απλός δεν εχουν stable εκδοση για την ωρα. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1780316

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια θα βγει στοκ ics στο 2x?

 

εγω παντως απο tegra 2 και ics (στο asus transformer ) εχω κακιστη εμπειρια λογω της nvidia που δεν υποστηριξε τον επεξεργαστη της οποτε δε ξερω αν θα χαιρομουν και πολυ στη θεση σου

 

λογικά ναι. υπάρχουν ήδη δυο leak στο xda v28e, v28g. έχω βάλει τη δεύτερη δουλευει οκ, αν και σαν stock έχει λίγο lag. υπάρχει και nightly CM10 με χειρότερη μπαταρία, και κάποια προβληματάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η παρομοιωση ισχυει παω πασο, απλα επειδη δεν εχω καποιο τηλεφωνο με μεγαλη ραμ, και το τηλεφωνο, οποια custom ics και να του βαλω, παλι σερνεται.

 

το nexus s που δεν εχει πολλη ραμ τρεχει τη jb πολυ καλα , η μικρη ραμ εννοειται οτι περιοριζει αλλα με το λειτουργικο τουλαχιστον η συσκευη τα βγαζει περα

 

απο το καλοκαιρι παντως που βγηκε η πρωτη 4.1 το android πεταει , εχει γινει αγνωριστο (εχω γινει τοσο θρασυς μαλιστα που εχω βαλει και live wallpaper :P )

ψαξε βρες το καπου και δουλεψε το να δεις

 

ΥΓ

 

λογικα ομως τωρα που εφυγε το nexus s απο την ομπρελα υποστηριξης της google (μετα απο 23 μηνες ) και η πλεον αδυναμη συσκευη της google ειναι το galaxy nexus δεν αποκλειεται καθολου το λειτουργικο να γινει ακομα πιο βαρυ και να εχει περισσοτερες απαιτησεις

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Galaxy S πάντως αν δεν κάνω λάθος οι CyanogenMod δεν έχουν ραδιόφωνο, ενώ το κινητό έχει κανονικά δέκτη. Έχω την εντύπωση ότι δεν άλλαξε αυτό στην 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...