Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις σε blog


zapermania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,έφτιαξα πρόσφατα ένα blog (αυτό στην υπογραφή μου) στο οποίο και θέλω να βάλω διαφημίσεις (για να έχω κάποια μικρά έσοδα).Με δέχτηκε η εταιρία click banner μέσω της οποίας έγινα affiliate.Για να μην μακρυλογώ,το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω που να βάλω τον flash ad κωδικό μέσα στο html κωδικό του blog μου.Ο flash ad κωδικός είναι σε μορφή <OBJECT CLASSID=..../></OBJECT>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθα τις οδηγίες που σου δίνουν:

http://www.clickbann...ot-blogger.html

 

Ωραίο το blog σου αλλά θα πρότεινα τα εξής:

 

1) Μην χρησιμοποιείς εντελώς λευκό για το περιεχόμενο(αν το αλλάξεις με λίγο γκρι(π.χ #f4f4f4) θα κάνει καλύτερη αντίθεση με τα μαύρα γράμματα και θα διαβάζεται πιο εύκολα.

 

2) Μην χρησιμοποιείς repeat-y για το background του blog, καλύτερα βάλτο σε fixed position ώστε να μην μετακινείτε με το σκρολάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθα τις οδηγίες που σου δίνουν:

http://www.clickbann...ot-blogger.html

 

Ωραίο το blog σου αλλά θα πρότεινα τα εξής:

 

1) Μην χρησιμοποιείς εντελώς λευκό για το περιεχόμενο(αν το αλλάξεις με λίγο γκρι(π.χ #f4f4f4) θα κάνει καλύτερη αντίθεση με τα μαύρα γράμματα και θα διαβάζεται πιο εύκολα.

 

2) Μην χρησιμοποιείς repeat-y για το background του blog, καλύτερα βάλτο σε fixed position ώστε να μην μετακινείτε με το σκρολάρισμα.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια όσο και για τις συμβουλές.

 

Στο θέμα μας,έχω ακολουθήσει τις συμβουλές που δίνουν αλλά το θέμα είναι ότι δεν βγάζω άκρη.Λέει θα κάνετε αντιγραφή του κώδικα και επικόλληση μέσα στο blog μου άρα στον html κώδικα του blog μου.Το θέμα μου είναι οτί δεν μπορώ να βρω που (σε ποιο σημείο) μέσα στο html κώδικά του blog μου πρέπει να βάλω τον κωδικό που μου δίνει

 

Δοκίμασα και ένα άλλο που λέει μέσω widget αλλά ούτε αυτό έπιασε.

 

Μήπως το ότι έχω δυναμικό θέμα παίζει κάποιο ρόλο ή αλλάζει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως παίζει ρόλο το θέμα ναι, αλλά δεν γνωρίζω. Παρ'όλα αυτά, δοκίμασε να το τοποθετήσεις μέσα στο body(ή μέσα στο main div) του html να δεις αν δουλέψει. Το main div το πήρα από τον κώδικα του blog σου:

 

<div id="main" class="hfeed " tabindex="0">

<OBJECT CLASSID=..../></OBJECT>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να τοποθετήσω τον κωδικό μέσα στο body αλλά τίποτα.Αλλαξα και αυτό που μου είπες για το scroll down κλπ και κάποια με τα χρώματα.Το θέμα είναι πως με την διαφήμιση δεν βρίσκω άκρη.Μου δίνει και έναν floating layer code.Μήπως πρέπει να τον χρησιμοποιήσω και αυτόν κάπου?Είναι σε μορφή <script......</script>

 

Τελικά το θέμα φταίει για την όλη ιστορία.Το γύρισα από δυναμικό σε απλό και όλα έστρωσαν.Ευχαριστώ πολύ φίλε slackulator αν θες ρίξε κ μια ματιά να δεις το νέο γραφικό περιβάλλον ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφήμιση είναι αυτή πάνω πάνω; Αν ναι κεντράρισέ την να φαίνεται καλύτερα. Επίσης μεγάλωσε το μήκος του blog γενικά ώστε το μεσαίο μέρος στο οποίο θα είναι το κυρίως περιεχόμενο να είναι πιο εύκολο στο διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον την ώρα που το είδες δεν είχα τελειώσει με τις αλλαγές που ήθελα να κάνω.Τώρα το θεωρώ "κάπως" τελειοποιημένο αν και θα έρθουν και κάποιες ακόμα αλλαγές,αύριο με το καλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ακόμη έτσι το δείχνει. Δοκίμασε και κάποια άλλη γραμματοσειρά όπως Verdana/Tahoma είναι πολύ καλές για κείμενο. Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...