Προς το περιεχόμενο

Nexus 7 3g 32gb


voutiratos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα απο εξονιχιστικο testing μπορω να πω ειναι το καλυτερο tablet που ειχα ποτε και εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα κ απο android(motorola xoom,asus transformer) και ipad 2-3.η οθονη ειναι εκπληκτικη στην αναγνωση παρολο που ειναι 7αρι κ εχει φοβερη ευκρινεια.αμα θες πιο μεγαλη γραμματοσειρα μετα την αλλαζεις απλα απο το μενου.σημερα περασα κ μια custom rom και kernel απο το xda κ κυριολεκτικα πεταει το μηχανακι(οχι οτι δεν πετουσε κ με την stock 4.2.1) κ φαντασου δεν εχει γινει καν overclock.η μπαταρια του ειναι παρα πολυ καλη.10 ωρες με wifi ανοιχτο και συνεχες κατεβασμα απο google store.απο πλευρας value of money και performance δεν κυκλοφορει καλυτερο tablet κατα την γνωμη μου!!! :)

 

ποια custom rom / kernel εβαλες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποια custom rom / kernel εβαλες ?

 

εβαλα την cleanROM 3

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1830016

 

κ kernel του franco!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1823671

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι φιλε να αλλαξει κανεις Rom & kernel για ποιο λογο?

 

παρολο που το tablet πετουσε σε stock rom με custom rom πας σε αλλο επιπεδο σε θεμα αποκρισης κ ταχυτητας.πρεπει να βαλεις custom rom για να καταλαβεις την διαφορα.επισης με custom rom η μπαταρια κραταει ακομα πιο πολυ με τα optimizations που κανουνε + πολλα αλλα οπως custom themes,mods κτλ.!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ψηθεί ΠΑΡΑ πολύ άσχημα παίδες!

Καμία εντύπωση/ γνώμη για το nexus 7 εναντίον iPad mini;

Ξέρω ότι μιλάμε για διθαφορετικά OS, διαφορετικά ecosystems etc etc αλά εννοώ σε επίπεδο ευχρηστίας/ καθημερινής λετουργίας και έχοντας υπόψη (μεταξύ όλων των άλλων παραγόντων) και τη διαφορά οθόνης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,ενδιαφερομαι για το εν λογο ταμπλετακι αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα κανει αυτα που χριαζομαι.

η χρηση του θα ειναι σε ταξιδια κυριως ωστε να παρακολουθω ταινιες σειρες(δεν θελω 10αρι με καλυπτουν οι ιντσες) μουσικη και αν υπαρχει/συμφερει οικονομικα εκδοση με 3g θα την προτιμησω ωστε να μπορω και να σερφαρω + skype ;)

ενοειτε παιχνιδακια αλλα και pdf καθως θα το περνω μαζι μου στην σχολη αντι να κουβαλω το λαπτοπ το οποιο ειναι σχετικα μεγαλο και ακριβο οποτε αποφευγω να το κουβαλαω καθημερινα μαζι μου.

απο μπαταρια τι λεει?

τελος απο να το αγωρασω στην καλυτερη δυνατη τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να φέρεις από Αμερική (αν έχεις δικούς σου), αλλιώς από Αγγλία (πάλι να έχεις δικό σου άνθρωπο να το πάρει και να σου το στείλει...)

Για αυτά που είπες θα κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Όσο για το ιντερνετ, αν έχεις smartphone, κάνε το κινητό σου wifi-tether (αν έχεις ιντερνετ στο κινητό με αρκετά MB) και μη μπλέκεις με 2η κάρτα, 2ο λογαριασμό + μη πληρώνεις πιο ακριβό tablet (η έκδοση 3g κοστίζει παραπάνω)

 

Κατά τη γνώμη μου η αξία του βρίσκεται στην έκδοση των 16GB. Παίρνεις υπέροχο ταμπλετάκι με πολύ καλά χαρακτηριστικά σε καλή τιμή. Μπορείς να δεις τα αρχεία του υπολογιστή σου (ή του NAS) για να βλέπεις ταινίες και να ακούς μουσική χωρίς να το γεμίζεις, παίρνεις ένα usb-on-the-go και με ένα στικάκαι 64GB έχεις μαζί σου ότι θες να δεις εκτός σπιτιού και με το tether γλυτώνεις από εξτρα κόστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να φέρεις από Αμερική (αν έχεις δικούς σου), αλλιώς από Αγγλία (πάλι να έχεις δικό σου άνθρωπο να το πάρει και να σου το στείλει...)

Για αυτά που είπες θα κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Όσο για το ιντερνετ, αν έχεις smartphone, κάνε το κινητό σου wifi-tether (αν έχεις ιντερνετ στο κινητό με αρκετά MB) και μη μπλέκεις με 2η κάρτα, 2ο λογαριασμό + μη πληρώνεις πιο ακριβό tablet (η έκδοση 3g κοστίζει παραπάνω)

 

Κατά τη γνώμη μου η αξία του βρίσκεται στην έκδοση των 16GB. Παίρνεις υπέροχο ταμπλετάκι με πολύ καλά χαρακτηριστικά σε καλή τιμή. Μπορείς να δεις τα αρχεία του υπολογιστή σου (ή του NAS) για να βλέπεις ταινίες και να ακούς μουσική χωρίς να το γεμίζεις, παίρνεις ένα usb-on-the-go και με ένα στικάκαι 64GB έχεις μαζί σου ότι θες να δεις εκτός σπιτιού και με το tether γλυτώνεις από εξτρα κόστη.

τελεια! το προβλημα ειναι οτι δεν εχω κανεναν εξω να μου το στηλει :/

και προφανως δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω το παραπανισιο νταβατζιλικι στην ελλαδα καθως του εχουν εκτοξευσει την τιμη εδω...

απο κανα ebay παιζει να βρω κανα ολοκαινουργιο χωρις προβληματα κλπ? απο το αγγλικο αμαζον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελεια! το προβλημα ειναι οτι δεν εχω κανεναν εξω να μου το στηλει :/

και προφανως δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω το παραπανισιο νταβατζιλικι στην ελλαδα καθως του εχουν εκτοξευσει την τιμη εδω...

απο κανα ebay παιζει να βρω κανα ολοκαινουργιο χωρις προβληματα κλπ? απο το αγγλικο αμαζον?

 

 

ελλαδα το φτηνοτερο 32GB (xωρις 3g) εχει 294 ευρω!

 

http://technixx.gr/t....aspx?mtrl=2331

 

δεν συμφερει να παρεις το 16αρι, η διαφορα ειναι στα 25 ευρω! ( 269 ευρω κανει)

 

http://www.electrone...c9-9e6bc3cb777f

 

αν θες να αγορασεις απο US φτηνοτερα, κοιτα αυτο

 

http://www.ebay.co.u...=item1e75589257

 

υπαρχει ο κινδυνος να περασει τελωνειο-δεν μου εχει συμβει ποτε! ( αν γινει θα σου βγει μια η αλλη με τιμη ελλαδας,οποτε αξιζει το ρισκο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...