Προς το περιεχόμενο

Nexus 7 3g 32gb


voutiratos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δικό μου nexus πέθανε σήμερα, δεν δείχνει τίποτα η οθόνη και δεν κάνει τίποτα όσα κουμπιά και να πατήσω.

 

Διαβάζω στο net και βρίσκω αμέτρητους με το ίδιο πρόβλημα. Τι συμβαίνει άραγε?

Κάνενας άλλος με προβληματάκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου nexus πέθανε σήμερα, δεν δείχνει τίποτα η οθόνη και δεν κάνει τίποτα όσα κουμπιά και να πατήσω.

 

Διαβάζω στο net και βρίσκω αμέτρητους με το ίδιο πρόβλημα. Τι συμβαίνει άραγε?

Κάνενας άλλος με προβληματάκια?

Επικοινωνα με την Asus!Εχει πολυ καλο suport σαν εταιρεια και σιγουρα θα σε βοηθησουν! 

 

Διαβασε και εδω!

Ισως βοηθησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φεύγω τώρα και πάω Κοτσόβολο, να δω τι θα μου πουν

 

με ASUS μίλησα, θα το στείλουν Τσεχία για επισκευή, οχι αντικατάσταση. Μου άναψαν τα λαμπάκια μου γιατί έχει ημερομηνία αγοράς 10/12/12 (δλδ ουτε 30 μέρες). Θέλουν και 5-6 εργάσιμες για να το φτιάξουν, και 2-3 για να το παραλάβουν, και ποιος ξέρει πόσες για να το στείλουν Τσεχία.

 

Θα δώσω feedback, πρώτα από Κοτσόβολο και μετά από ότι προκύψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμενουμε ειναι πολυ ενδιαφερον αν δουμε πως θα σε εξυπηρετησουν.

Συ ευχομαι καλη τυχη και να στο φτιαξουν σωστα και αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω ότι το θέμα έληξε, χωρίς κόπο.

 

Αναλυτικά:

Όπως είπα μίλησα με ASUS, δεν ψηνόμουν να το στείλω για επισκευή (και όχι αντικατάσταση) χώρια που αυτό θα έπαιρνε κάποιες μέρες, τις υπολογίσα όχι κάτω από 15-20 για να έρθει πίσω το nexus.

Πήγα Κοστόβολο, μου είπε ότι δεν το αλλάζουν μετά τις δέκα μέρες αλλά θα μου το αλλάξουν παρόλα αυτά. Φαντάζομαι ότι και στις 9 μέρες να πήγαινα θα έλεγε ότι δεν το αλλάζουν μετά τις 7, αλλά θα μου κάνουν τη χάρη. Χαλάλι μου :)

Εκεί μου είπαν ότι μπορώ είτε να πάρω το ίδιο, όπου είχαν μόνο το εκθεσιακό, ή κάτι άλλο. Δεν γινόταν επιστροφή χρημάτων λόγο του ότι είχαν περάσει οι 10 μέρες.

Ζήτησα να δω το εκθεσιακό, ήταν σε πολύ καλή κατάσταση (είχε λιγότερες δαχτυλιές και από το δικό μου), το τύλιξαν και το πήρα. Φυσικά η εγγύηση ισχύει από σήμερα. Μόλις το έκανα format.

 

Δεν ξέρω αν όντως είχαν μόνο το εκθεσιακό ή αν απλά ήθελαν να το ξεφορτωθούν τώρα που περάσαν οι γιορτές. Δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα δεδομένου ότι δεν έχει κανένα σημάδι και ότι ξεμπέρδεψα τσακ μπαμ.

 

Δηλώνω ευχαριστημένος από τον Κοτσόβολο. Θα μπορούσε κάλιστα να μου πει μίλα με την ASUS, θα γκρίνιαζα θα σπαζόμουν αλλά δεν θα κέρδιζα και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

volume up+down και power

 

αλλιώς από το settings -> backup & reset

 

Volume up + Down και power

 

δηλαδη καντο μου λιγο πιο λιανα σε παρακαλω.....

 

Και επσης μετα το φορματ χαονται τα παντα και πρεπει να τα ξανακατεβασω ολα τα apps απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλέπω να αναφέρει κανείς Fnac.

χωρίς 3G και μέ 3G

 

Από εκεί το πήρα με 249 + 13 μεταφορικά με dhl και σε 2 μέρες σπίτι μου.

Επεξ/σία από marios32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σβήνεις και πατάς τα vol-up & vol-down και το power-button και τα κρατάς πατημένα. Θα σε βάλει σε bootloader, η 3η επιλογη (νομίζω) είναι το factory reset.

 

Χάνεις τα πάντα, και εικόνες/τραγούδια που έχεις στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

Το ίδιο και αν πας από το μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σβήνεις και πατάς τα vol-up & vol-down και το power-button και τα κρατάς πατημένα. Θα σε βάλει σε bootloader, η 3η επιλογη (νομίζω) είναι το factory reset.

 

Χάνεις τα πάντα, και εικόνες/τραγούδια που έχεις στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

Το ίδιο και αν πας από το μενού.

Θα με γυρισει  δηλαδη σε εργοστασιεκες ρυθμισεις στο εξ ορισμου ΟS ου ειχε οταν κατασκευαστηκε πχ 4.1 αντι για 4.2 μετα το update σωστα? Αυτο δεν κανει το reset to factory setting? Backup πρπεει να γινει πρωτα ομως δινει επιλογη γιαυτο οταν θα κανω αυτο που λες η ειναι μεσα απο τα μενου και που το σωνει σε στικακι?

 

 

Αλλα το να κανεις reset to factory settingς ειναι διαφορετικο πραγμα απο το να κανεις εσυ ο ιδιος partition & format to Android Device.

Αυτο πως μπορει να γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...