Προς το περιεχόμενο

Western Digital Caviar 1.5TB SATA 6GB/s 64MB 3.5 inch OEM - Green


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα έπεσε η τιμή του παραπάνω δίσκου στο Amazon.co.uk στις 63,42 λίρες (τον αγόρασα 65,01 τον Μάιο, πάλι σε πτώση) και αυτή τη στιγμή έχει 1 κομμάτι διαθέσιμο και φυσικά χωρίς μεταφορικά.

 

Η τιμή διαμορφώνεται στα 81 ευρώ περίπου και νομίζω ότι είναι πολύ καλή όταν στον τσιγγούνη ξεκινάει από 89, με επιβάρυνση για μεταφορικά ή/και αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με 95 euro περίπου παίρνεις 2ΤΒ, αξίζει?

 

 

Έχεις δίκιο για την τιμή του WD 2TB και εγώ θα αντιδρούσα όπως εσύ, αλλά υπάρχουν πολλοί που δεν διαθέτουν τα επί πλέον 14 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχεις δίκιο για την τιμή του WD 2TB και εγώ θα αντιδρούσα όπως εσύ' date=' αλλά υπάρχουν πολλοί που δεν διαθέτουν τα επί πλέον 14 ευρώ.[/quote']

 

Δηλαδη για το γουστο σου δινεις 80 αλλα οχι αλλα 14 επειδη δεν τα διαθετεις... hmmmm seems legit μιας και το 1tb ειναι για "δουλειες"

 

Συγνωμη για το off topic mou. Στο θεμα μας, σε λιγες μερες εχει black friday. 1000 φορες να περιμενει καποιος τοτε παρα τωρα (ή εκτος εαν βγει καποιο lighting deal)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω για ενα 10% δεν αποτελει προσφορα και αν καποιος το χρειαζεται μπορει να στηριξει ενα μαγαζι Ελληνικο.....

 

Συγγνώμη για το off topic, τα ελληνικά μαγαζιά πότε θα στηρίξουν τους Έλληνες καταναλωτές ? Το εργατικό κόστος έχει μειωθεί, τα ενοίκια επίσης αλλά οι τιμές τραβάν την ανηφόρα και απευθύνονται σε εργαζομένους Βρυξελλών. Γιατί δεν είναι δυνατόν να μου έρχεται hardware με φτηνότερο κόστος από εξωτερικό και εδώ καταστήματα να ζητάνε (εκτός από τις τιμές με τα καπέλα) 10-20 ευρώ μεταφορικά...

 

Και συμπληρώνω στο skroutz το πρώτο μαγαζί με διαθεσιμότητα έχει 90+4 ευρώ= 94. Γιατί να μην πάρει κάποιος από το amazon με 95 ευρώ 2 ΤΒ ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το off topic, τα ελληνικά μαγαζιά πότε θα στηρίξουν τους Έλληνες καταναλωτές ? Το εργατικό κόστος έχει μειωθεί, τα ενοίκια επίσης αλλά οι τιμές τραβάν την ανηφόρα και απευθύνονται σε εργαζομένους Βρυξελλών. Γιατί δεν είναι δυνατόν να μου έρχεται hardware με φτηνότερο κόστος από εξωτερικό και εδώ καταστήματα να ζητάνε (εκτός από τις τιμές με τα καπέλα) 10-20 ευρώ μεταφορικά...

 

Και συμπληρώνω στο skroutz το πρώτο μαγαζί με διαθεσιμότητα έχει 90+4 ευρώ= 94. Γιατί να μην πάρει κάποιος από το amazon με 95 ευρώ 2 ΤΒ ?

http://www.skroutz.gr/s/334122/Western-Digital-Caviar-Green-Desktop-2TB-3-5.html

Γιατι εισαι εκτος θεματος ... παρε απο το αμαζον τα 2Tb ... και προφανως δεν εχεις καμια ιδεα για το πως λειτουργει η αγορα ... αν νομιζεις εσυ οτι εχουν υπερκερδη τα μαγαζια εδω στο συγκεκριμενο με 10%-15% πανω απ το αμαζον κακως συζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί να μην πάρει κάποιος από το amazon με 95 ευρώ 2 ΤΒ ?

 

ε και ο 2ΤΒ 97-98 euro έχει εδώ...

 

για τα υπόλοιπα συμφωνώ, ποτέ δεν νοιαζόταν το κατάστημα για τον καταναλωτή, γιατί να νοιαστώ εγώ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σήμερα έπεσε η τιμή του παραπάνω δίσκου στο Amazon.co.uk στις 63,42 λίρες (τον αγόρασα 65,01 τον Μάιο, πάλι σε πτώση) και αυτή τη στιγμή έχει 1 κομμάτι διαθέσιμο και φυσικά χωρίς μεταφορικά.

 

Απο τον Μαιο που λες μεχρι και τωρα η τιμη ειναι σταθεροτατη, καρφωμενη επι 6 μηνες στις 63.42 λιρες. Το 65.01 που πληρωσες τοτε, ειναι το 63.42 με 23% "Ελληνικο ΦΠΑ". Τοσο εχει και τωρα. Δεν αλλαξε λοιπον καθολου η τιμη του. ;)

 

Και φυσικα δεν αποτελει προσφορα-ευκαιρια, αν επρεπε να του βαλουμε ταμπελα η καταλληλη θα ηταν "κακo VFM".

 

Οταν τον πηρες πριν 6 μηνες στην ιδια τιμη, η διαφορα του απο τα 2ΤΒ ηταν 33ευρω, καλα ηταν, τωρα δεν λεει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το παιζω σε καμια περιπτωση Ελληναρας και ειμαι φανατικος του αμαζον .... αλλα οχι για 10% ... και οταν μιλαμε για Ελληνικα μαγαζια δεν εννοω τα "supermarket" και δεν ειναι σωστο εξ ονοματος αυτων να καταδικαζουμε ανθρωπους που πιστεψε με νοιαζονται για τις υπηρεσιες που παρεχουν στον πελατη τους αφου ειναι και το μονο που μπορουν να προσφερουν για να ειναι ανταγωνιστικα.

ps. Δε δουλευω σε μαγαζι με ειδη υπολογιστων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.skroutz.g...op-2TB-3-5.html

Γιατι εισαι εκτος θεματος ... παρε απο το αμαζον τα 2Tb ... και προφανως δεν εχεις καμια ιδεα για το πως λειτουργει η αγορα ... αν νομιζεις εσυ οτι εχουν υπερκερδη τα μαγαζια εδω στο συγκεκριμενο με 10%-15% πανω απ το αμαζον κακως συζηταμε

 

Ακριβώς δεν έχω καμία ιδέα γιατί δεν έχω μαγαζί. Άκου λοιπόν από ένα καταναλωτή πως βλέπει τα πράγματα.Τα καταστήματα (γενικά μιλάω) αδιαφορούν για τους καταναλωτές,προτιμούν το λουκέτο απο το να τις κατεβάσουν. Πρόβλημα τους, όπως είπε ο ThReSh αφού δεν νοιάζονται τα καταστήματα γιατί να νοιαστώ εγώ ?

 

ε και ο 2ΤΒ 97-98 euro έχει εδώ...

 

Σωστός μου διεφυγε,άρα από εδώ συμφέρει να παρεις 2 ΤΒ με 95 παρά 1,5 με 90.

 

Δε το παιζω σε καμια περιπτωση Ελληναρας και ειμαι φανατικος του αμαζον .... αλλα οχι για 10% ... και οταν μιλαμε για Ελληνικα μαγαζια δεν εννοω τα "supermarket" και δεν ειναι σωστο εξ ονοματος αυτων να καταδικαζουμε ανθρωπους που πιστεψε με νοιαζονται για τις υπηρεσιες που παρεχουν στον πελατη τους αφου ειναι και το μονο που μπορουν να προσφερουν για να ειναι ανταγωνιστικα.

ps. Δε δουλευω σε μαγαζι με ειδη υπολογιστων....

 

οκ τώρα το είδα. Κοίτα εκει που μένω ικανοποιημένος γίνομαι μόνιμος πελάτης. Από Ελλάδα πλέον (ναι πιστέψε το) μόνο το eshop με έχει κερδίσει. Δυστυχώς ακόμα και τώρα μια βόλτα στα καταστήματα , αν δεν έχεις γνώσεις το δάγκωμα δεν το γλυτώνεις. Πήγε ΄φίλος σε γνωστή αλυσίδα να πάρει την nikon 5100 και του την έδιναν με καπέλο 250 ευρώ ενώ κυκλοφορεί σετ εξοπλισμού στα 750 εδώ και μήνες...

Επεξ/σία από Vasilis 07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...