Προς το περιεχόμενο

Η Google μας πάει βόλτα στα αστέρια με το Stars Project


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οπως λεει η παρουσιαση στην αρχη... αυτη ειναι η "γειτονια" μας...

 

και στο τελος κανει ενα zoom out και μας δειχνει την.. "πολη" μας... τον Γαλαξια μας (ο οποιος θεωρειται... μετριου μεγεθους Γαλαξιας).

 

Ο οποιος και αυτος με την σειρα του ειναι ενας απο τους δισεκατομμυρια γαλαξιες που εκτιμαται πως υπαρχουν στο γνωστο σε εμας Συμπαν.

 

Οποιος γουσταρει τετοια θεματα, κατεβαστε την σειρα ντοκυμανταιρ του History Channel --> "The Universe".

 

Eχει 2 κυκλους (2007 & 2008) και ειναι φανταστικη παραγωγη. Απιστευτη.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Universe_(TV_series)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμένα γιατί δεν μου αρέσει και τόσο...; Έχω πρόβλημα γιατρέ...;

 

Ομολογώ δεν ασχολήθηκα και τόσο πολύ, αλλά όσο το περιεργάστηκα, δεν είναι δα και τόσο φανταστικό... Κάθε αστέρι, έχει μια προκαθορισμένη, σχεδόν καρμπόν 3d εικόνα... Αν κοιτάξετε καλά, όλα τα αστέρια, μοιάζουν μεταξύ τους, εκτός αν είναι κόκκινοι γίγαντες, μπλέ, κτλ κτλ... Άμα κάνεις zoom, όλες οι 3d εικόνες είναι σχεδόν ίδιες... Τα αστέρια με τις μαγνητικές εκλάμψεις κτλ κτλ, με τις εικόνες ίδιες....

 

Ίσως και να είναι απλά ιδέα μου....

 

Βέβαια ομολογώ πως είναι αρκετά ωραία η εμπειρία μιας και έχει ωραία κατηγοροποίηση, πλούσιες πληροφορίες από την wikipedia, αλλά ρε γμτ... Πως γίνεται ο δικός μας ήλιος, το δικό μας αστέρι, να είναι ίδιο στην εικόνα του έτσι όπως απεικονίζεται εκεί, με τον Aλφα κένταυρου δεν μπορώ να το καταλάβω....

 

Μου αρέσει αυτό που έκαναν, αλίμονο, αλλά μια διαφοροποίηση στις 3d εικόνες θα ήταν προτιμητέα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...