Προς το περιεχόμενο

Gartner: Η Microsoft ανεβάζει το μερίδιό της στην αγορά των smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

στο να διαβαζεις κειμενο, τα περισσοτερα πιξελ το κανουν πιο ξεκουραστο.-

 

ο τυπος στο βιντεο κοροιδευει οπως κοροιδευε και η apple για να μας πεισει οτι η οθονη του mini ipad ειναι καλυτερη απο αυτη του nexus 7..

(αυτοι βεβαια εβαζαν και αλλα απαραδεκτα επιχειρηματα.. )

Εννοειται πως στα κειμενα θα ειναι πιο καθαρα και λιγο πιο ξεκουραστα(αλλα να μη ξεχναμε,οτι μιλαμε για 10 μολις ιντζε οθονη),αλλα πολλες φορες αυτο που μετρα για πολλους τουλαχιστων,οταν κανουν search σε ενα forum ή σε μια σελιδα,ειναι η περισσοτερη πληροφορια στην οθονη!

Φυσικα αν δε τα δεις και να τα χρησιμοποιησεις λιγο,δε βγαζεις ξεκαθαρα συμπερασματα και ουτε μπορεις να ξερεις πιο απο τα δυο θα σε βολεψει καλυτερα!

Παντως στο θεμα browsing για'μενα,σε ταπλετ χρηση,ο ie του νεου ui,ειναι μακραν ο καλυτερος απ'ολους τους browsers που εχω δοκιμασει σε android ταπλετ!Δυστυχως ομως,δε μπορω να πω,το ιδιο και για τον ie στα wp7.5!Ελπιζω να τον βελτιωσου στα wp8!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε διαφωνω στο θεμα μεροληψιας του reviewer!

Αλλα εσυ τι πιστευεις,μπορει και να ισχυουν ολα αυτα που δηλωνει ή οχι?

Και σε ποια σημεια,εχεις τις ενστασεις σου?

"Συγκρινει" τις οθονες για browsing και "ξεχασε" να αναφερει-συγκρινει πως ειναι η απεικονηση κειμενου(οχι εικονων).

Το οτι την περισσοτερη ωρα στο browsing ο κοσμος την περναει διαβαζοντας(τι μιλαμε για ενα αρθρο, τι για ενα βιβλιο, τι για διαβασμα ενος ποστ σε ενα φορουμ οπως εδω) φαινεται οτι δεν τον ενδιαφερει.

 

Εδειξε πχ το site theverge.com και επικεντρωθηκε στο πως γινεται rendered το logo και σε ποια συσκευη ειναι πιο καθαρο, αλλα δεν αναφερθηκε καθολου στο κειμενο/αρθρα και που φαινεται πιο καθαρα....

Ο κοσμος μπαινει στο theverge και διαβαζει τα κειμενα, δεν χαζευει με τις ωρες το logo.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Συγκρινει" τις οθονες για browsing και "ξεχασε" να αναφερει-συγκρινει πως ειναι η απεικονηση κειμενου(οχι εικονων).

Το οτι την περισσοτερη ωρα στο browsing ο κοσμος της περναει διαβαζοντας(τι μιλαμε για ενα αρθρο, τι για ενα βιβλιο, τι για διαβασμα ενος ποστ σε ενα φορουμ οπως εδω) φαινεται οτι δεν τον ενδιαφερει.

 

Εδειξε πχ το site theverge.com και επικεντρωθηκε στο πως γινεται rendered το logo και σε ποια συσκευη ειναι πιο καθαρο, αλλα δεν αναφερθηκε καθολου στο κειμενο/αρθρα και που φαινεται πιο καθαρα....

Ο κοσμος μπαινει στο theverge και διαβαζει τα κειμενα, δεν χαζευει με τις ωρες το logo.

Δε διαφωνω μαζι σου!Και μαλιστα αν γινει και το σωστο optimized,για τη νεα αναλυση,η διαφορα θα γινει ακομη μεγαλυτερη υπερ του nexus!

Θα πρωτιμουσα να τα δω και τα δυο απο κοντα,για να κρινω!

Εχω παραγγειλει το nexus 7,αλλα για 10+" tablet,δε θα αγοραζα ουτε android,ουτε ios και σιγουρα ουτε rt συσκευη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως στα κειμενα θα ειναι πιο καθαρα και λιγο πιο ξεκουραστα(αλλα να μη ξεχναμε,οτι μιλαμε για 10 μολις ιντζε οθονη),αλλα πολλες φορες αυτο που μετρα για πολλους τουλαχιστων,οταν κανουν search σε ενα forum ή σε μια σελιδα,ειναι η περισσοτερη πληροφορια στην οθονη!

Φυσικα αν δε τα δεις και να τα χρησιμοποιησεις λιγο,δε βγαζεις ξεκαθαρα συμπερασματα και ουτε μπορεις να ξερεις πιο απο τα δυο θα σε βολεψει καλυτερα!

Παντως στο θεμα browsing για'μενα,σε ταπλετ χρηση,ο ie του νεου ui,ειναι μακραν ο καλυτερος απ'ολους τους browsers που εχω δοκιμασει σε android ταπλετ!Δυστυχως ομως,δε μπορω να πω,το ιδιο και για τον ie στα wp7.5!Ελπιζω να τον βελτιωσου στα wp8!

 

εχω ταμπλα με 150 ppi , εχω κινητο με 300+ και εχω δει ψιλοαρκετα το Ipad 3

 

ξερω οτι η αναλυση του 10αριου θα με βολευε σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνω μαζι σου!Και μαλιστα αν γινει και το σωστο optimized,για τη νεα αναλυση,η διαφορα θα γινει ακομη μεγαλυτερη υπερ του nexus!

Θα πρωτιμουσα να τα δω και τα δυο απο κοντα,για να κρινω!

Εχω παραγγειλει το nexus 7,αλλα για 10+" tablet,δε θα αγοραζα ουτε android,ουτε ios και σιγουρα ουτε rt συσκευη!

Windows 8 για tablet 10+" για να παίζεις το desktop mode στα δάχτυλα?Μαλλον για (υβριδικό) tablet pc σε βλέπω παλι και όχι καθαρό tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Windows 8 για tablet 10+" για να παίζεις το desktop mode στα δάχτυλα?Μαλλον για (υβριδικό) tablet pc σε βλέπω παλι και όχι καθαρό tablet.

Σε windows8 tablet μονο σε desktop ui παιζω!Δε με βολευει το "metro" ui(εκτος απο τον ie του metro)!

Tι να το κανω το καθαρο tablet?Εννοειται υβριδικο με αποσπομενο πληκτρολογιο!!!

Το nexus 7,αναγκαστικα να το παρω,γιατι εχουμε μεινει μονο με το qosmio,για να βολευτω εγω και η κοπελα μου και δε θελω να παρω υβριδικο τωρα,γιατι περιμενω τους haswell!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε windows8 tablet μονο σε desktop ui παιζω!Δε με βολευει το "metro" ui(εκτος απο τον ie του metro)!

Tι να το κανω το καθαρο tablet?Εννοειται υβριδικο με αποσπομενο πληκτρολογιο!!!

Το nexus 7,αναγκαστικα να το παρω,γιατι εχουμε μεινει μονο με το qosmio,για να βολευτω εγω και η κοπελα μου και δε θελω να παρω υβριδικο τωρα,γιατι περιμενω τους haswell!

Της ίδιας άποψης είμαι και εγω αλλα στο κινητο. Τι να το κάνω το full touch κινητο, για να παίρνω τηλεφωνο και να γράφω μυνήματα δε με βολεύει (εκτός απο το Internet )

Το iPad 4, αναγκαστικά να το πάρω,γιατι έχω μείνει με το iPad 1και δεν θέλω υβριδικό κινητο τώρα,γιατι περιμένω να βγάλουν...

:-D :-D :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...