Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει αναγκαστικός χρόνος παραμονής σε πρόγραμμα What's up ;;;


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η περίπτωσή μου είναι περίπλοκη:

  1. Είμαι συνδρομητής της Wind που το συμβόλαιό μου έχει λήξει.
     
  2. Ζήτησα από την Wind να μεταβώ σε μια νέα προσφορά που είδαν online (πολύ καλύτερη απ αυτή που έχω).
     
  3. Μου το αρνήθηκαν λέγοντας μου πως προορίζεται μόνο για νέους πελάτες.
     
  4. Σκέφτηκα να κάνω φορητότητα έστω και για μια μέρα σε μόνο σε κάρτα στην Cosmote π.χ. και να επιστρέψω στην wind στην προσφορά που βρήκα πάλι με φορητότητα.
     
  5. Πήρα στην Cosmote και τους ρώτησα αν θα έχω οποιοδήποτε κόστος αν από ληγμένο συμβόλαιο Wind μεταβώ σε What's up και μου είπαν πως δεν θα έχω απολύτως κανένα. (Καλά μέχρι εδώ)
     
  6. Μετά τους ρώτησα αν θα μπορώ να φύγω όποτε θέλω χωρίς κανέναν περιορισμό. Εκεί η τηλεφωνήτρια κολησε και είπε, εεεε ένα μήνα πρέπει να μείνετε. Κι αν δεν μείνω τόσο είπα τι θα γίνει? Τι συνέπειες θα έχω? Και μου απάντησε "δεν ξέρω, πρέπει να μιλήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών γι αυτό το θέμα".

 

Γνωρίζει κανείς κατά την φορητότα απο Wind σε κάρτα Cosmote ή Vodafone:

  1. αν θα έχω έστω και το παραμικρό κόστος για τη μετάβαση?
     
  2. αν θα πρέπει να παραμέινω αναγκαστικά κάποιο διάστημα (π.χ. έναν μήνα που μου είπε η τηλεφωνήτρια στην Cosmote)?
     
  3. αν φύγω ζητόντας φορητότητα νωρίτερα από αυτό το υποχρεωτικό διάστημα παραμονής τι συνέπειες θα έχω και τι θα συμβεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι υφίστανται συνέπειες με την στενή έννοια, απλά ΔΕΝ θα σου εγκρίνουν τη φορητότητα για να φύγεις πριν περάσει ένας μήνας.

 

Ναι τελικά αυτό ισχύει. Πήρα στην wind και είπα πως έχω έναν αριθμό σε what's up εδώ και 3 μέρες και θέλω να τον πάω σε συμβόλαιο wind και μου είπαν πως πρέπει να περάσει ένας μήνας για να γίνει.

 

Οπότε έκανα αίτηση φορητότητας παρά το μειονέκτημα του ενός μηνός μήπως και η wind αποφασίσει να με δει σαν πελάτη και όχι σαν παλιο πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή άκουσα περιπτώσεις για άτομα που έφυγαν από κάρτα κάποιας εταιρίας με λιγότερο από έναν μήνα παραμονής μήπως με δούλεψαν κι αν τους πιέσω λίγο και τους απειλήσω με καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου εγκρίνουν την φορητότητα?

Υπάρχει κανείς με παρόμοια περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή άκουσα περιπτώσεις για άτομα που έφυγαν από κάρτα κάποιας εταιρίας με λιγότερο από έναν μήνα παραμονής μήπως με δούλεψαν κι αν τους πιέσω λίγο και τους απειλήσω με καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου εγκρίνουν την φορητότητα?

Υπάρχει κανείς με παρόμοια περίπτωση?

Επειδή άκουσα περιπτώσεις για άτομα που έφυγαν από κάρτα κάποιας εταιρίας με λιγότερο από έναν μήνα παραμονής μήπως με δούλεψαν κι αν τους πιέσω λίγο και τους απειλήσω με καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου εγκρίνουν την φορητότητα?

Υπάρχει κανείς με παρόμοια περίπτωση?

αν υπαρχει ορος που λεει οτι πρεπει να μεινεις ενα μηνα δεν πιανει η καταγγελια στην εεττ.επισης αν κανεις καταγγελια στην εεττ θα περασουν 2 μηνες μεχρι να παρεις απαντηση οποτε μετα θα παρεις μια χαρα την φορητοτητα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπαρχει ορος που λεει οτι πρεπει να μεινεις ενα μηνα δεν πιανει η καταγγελια στην εεττ.

 

Ε ναι, αυτό ρωτάω, αν δηλαδή:

 

υπάρχει κάποιος που έχει φύγει νωρίτερα και αντιμετώπισε κάποια απόπειρα αποτροπής

 

ή

 

έχει κάνει μπει κάποιος πρόσφατα σε κάρτα ώστε να δει στα χαρτιά που υπέγραψε αν έχει κάποιον τέτοιο όρο

(άραγε υπογράφεις κάτι όταν παίρνεις απλή κάρτα?)

 

επισης αν κανεις καταγγελια στην εεττ θα περασουν 2 μηνες μεχρι να παρεις απαντηση οποτε μετα θα παρεις μια χαρα την φορητοτητα.

 

Ε εντάξει ο στόχος μου εξάλλου δεν θα ήταν να δικαιωθώ μέσω της καταγγελίας αλλά η απειλή καταγγελίας να αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα για την παρεμπόδιση της φορητότητάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και μια αλλη λυση που λενε καποιοι οτι πετυχαινει αλλα δεν ξερω.αν κανεις αιτηση σε αλλο παροχο επειδη η wind βλεπει οτι σε χανει απο πελατη σε παιρνουν τηλ και σου λενε μα γιατι να φυγετε κτλ.συνηθως τους λενε οτι βρηκα φτηνοτερα η οτι δεν με βαλατε στο προγραμμα που θελω οποτε παω αλλου.και προκειμενου να μην χασουν τον πελατη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και μια αλλη λυση που λενε καποιοι οτι πετυχαινει αλλα δεν ξερω.αν κανεις αιτηση σε αλλο παροχο επειδη η wind βλεπει οτι σε χανει απο πελατη σε παιρνουν τηλ και σου λενε μα γιατι να φυγετε κτλ.συνηθως τους λενε οτι βρηκα φτηνοτερα η οτι δεν με βαλατε στο προγραμμα που θελω οποτε παω αλλου.και προκειμενου να μην χασουν τον πελατη ....

 

Ναι αυτό επιδιώκω κι εγώ με την αίτηση φορητότητας, να με πάρουν τηλ και να μου δώσουν αυτό που θέλω.

Έχω μια ερώτηση ως προς αυτό, θα ξέρουν στην wind σε ποιο πρόγραμμα της Cosmote πάω? Γιατί αν δουν ότι πάω σε κάρτα θα μου πούνε ποια καλύτερη προσφορά ρε φίλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό επιδιώκω κι εγώ με την αίτηση φορητότητας, να με πάρουν τηλ και να μου δώσουν αυτό που θέλω.

Έχω μια ερώτηση ως προς αυτό, θα ξέρουν στην wind σε ποιο πρόγραμμα της Cosmote πάω? Γιατί αν δουν ότι πάω σε κάρτα θα μου πούνε ποια καλύτερη προσφορά ρε φίλε?

 

Δεν γνωρίζουν τίποτα, δεν αναφέρεται το πρόγραμμα το οποίο θέλεις να πας παρα μόνο ότι η COSMOTE ζητάει το νούμερο σου από τη WIND. αν πας σε καρτοκινητό στη cosmote τότε είσαι υποχρεωμένος να μείνεις 1 μήνα ως καρτοκινητό. άν όντως δεν σε πάρουν από τη wind για αντι-προσφορά, τότε κάνε το εξής, ζήτα να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου στο μηδενικό πάγιο στη cosmote (δηλαδή σαν σύνδεση με μηδενικό πάγιο κ κόστος μόνο ότι κλήσεις κάνεις με χρονοχρέωση) την οποία αν δεν κάνω λάθος μπορείς να την μεταφέρεις ξανά πίσω στη wind όποτε θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζουν τίποτα, δεν αναφέρεται το πρόγραμμα το οποίο θέλεις να πας παρα μόνο ότι η COSMOTE ζητάει το νούμερο σου από τη WIND.

 

1)αν πας σε καρτοκινητό στη cosmote τότε είσαι υποχρεωμένος να μείνεις 1 μήνα ως καρτοκινητό.

 

2)άν όντως δεν σε πάρουν από τη wind για αντι-προσφορά, τότε κάνε το εξής, ζήτα να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου στο μηδενικό πάγιο στη cosmote (δηλαδή σαν σύνδεση με μηδενικό πάγιο κ κόστος μόνο ότι κλήσεις κάνεις με χρονοχρέωση) την οποία αν δεν κάνω λάθος μπορείς να την μεταφέρεις ξανά πίσω στη wind όποτε θες.

 

1)Το ότι είμαι υποχρεωμένος να μείνω ένα μήνα πως προκύπτει? Θα το υπογράψω ή είναι κοινή πολιτική μεταξύ των εταιριών και η wind θα το σεβαστεί και δεν θα δεχτεί την επιστροφή μου προ του μηνός?

 

2)Είναι απόλυτα σίγουρο πως από το πρόγραμμα μηδενικό πάγιο μπορώ να φύγω όποτε θέλω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Το ότι είμαι υποχρεωμένος να μείνω ένα μήνα πως προκύπτει? Θα το υπογράψω ή είναι κοινή πολιτική μεταξύ των εταιριών και η wind θα το σεβαστεί και δεν θα δεχτεί την επιστροφή μου προ του μηνός?

 

2)Είναι απόλυτα σίγουρο πως από το πρόγραμμα μηδενικό πάγιο μπορώ να φύγω όποτε θέλω??

 

1) σημασία δεν έχει το πως προκύπτει αλλά το ότι δεν μπορείς να το αλλάξεις οπότε μην το ψάχνεις

 

2) κάλεσε 13838 για να στο επιβεβαιώσουν ή περίμενε να σου απαντήσω αύριο που θα πάω στη δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) σημασία δεν έχει το πως προκύπτει αλλά το ότι δεν μπορείς να το αλλάξεις οπότε μην το ψάχνεις

 

2) κάλεσε 13838 για να στο επιβεβαιώσουν ή περίμενε να σου απαντήσω αύριο που θα πάω στη δουλειά..

 

ΟΚ θα περιμένω να μου απαντήσεις.

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε εξελίξεις:

  • Με πήρε η Wind και μου είπε πως μου δίνει το πακέτο που θέλω αλλά όχι με πάγιο της online προσφοράς αλλά με +2 ευρώ.
  • Εγώ είπα θα το σκεφτώ και πήρα τηλ στην Cosmote και ρώτησα αν με το πρόγραμμα "μηδενικό πάγιο" μπορώ να φύγω άμεσα.
  • Μου είπαν πως δεν έχω καμία χρονική δέσμευση αλλά μπορώ να φύγω μόνο αφού εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός, δηλαδή μετά από 15 μέρες.
  • Είπα να το κάνει, τουλάχιστον γλιτώνω μισό μήνα αναμονής, και θα πω στην Wind πως μόνο αν μου δώσει την online προσφορά ακριβώς όπως είναι θα μείνω.
  • Ευχαριστώ τον φίλο gs20309 για την ιδέα του για το πρόγραμμα μηδενικού παγίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε ξέχασα απλά έπηξα, μόλις κ σε εμένα είπαν ότι κ σε εσένα, δεν έχεις δέσμευση στο μηδενικό πάγιο οπότε προχώρα έτσι!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...