Προς το περιεχόμενο

καρτα συνδεδεμενη σε pci e x1. Συμφαιρει;


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια :) ! Το καλοκαιρι εκανα αναβαθμηση συστηματος (το τωρινο μου ειναι αυτο που εχω στην υπογραφη) και μου περισεψε Link.png Site: αυτη η καρτα γραφικων... Το ερωτημα μου ειναι αν συμφερει ,(δηλαδη αν δεν υπερφορτονω την μητρηκη ωστε να εχω προβληματα θερμοκρασιας ,ενεργειας, αποδοσης κ.τ.λ.) να την συνδεσω στην μητρικη μου αλλα με συνδεση pci e x1 (δεν περισευει αλλη θυρα τυπου pci e x16 επειδη σε αυτο εχω την τωρινη μου καρτα)... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει θέμα θερμοκρασιών κτλ. Το ζήτημα είναι ότι η κάρτα δεν μπαίνει σε τέτοια θύρα, όχι για λόγους απόδοσης, απλά δεν κουμπώνει. Αλλά και να την έβαζες, δεν θα επιτάχυνες τις επιδόσεις σου στα παιχνίδια, απλά θα την είχες μόνο για physx. Οπότε μικρό το κακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ευχαριστω αλλα οπως την εχω μπροστα μου εχει και ενα δευτερο φισακι απεναντι απο αυτο που κοθμπονει στο pci e x16 τι ειναι αυτο που μπορω διλαδι να το συνδεσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα αναφέρεσαι στην τροφοδοσία της κάρτας. Δεν παίζει κάποιο ρόλο αφού δεν μπορεί να συνδεθεί στη μητρική. Γενικά αυτο που λες απλά δε γίνεται. Αλλά ξαναλέω: Και να γίνονταν δεν θα σου έκανε διαφορά. Τσάμπα θα ταλαιπωρούσες το (πολύ κακό, ειρήσθω εν παρόδω) τροφοδοτικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α τοτε συγγνωμη αλλα μαλλον οπως λες θα μπερδεψα τα φισακια της καρτας και αφου ετσι κι αλλιως δεν θα συνεφερε.... ευχαριστω παντος για την απαντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κατάλαβα ποιο λες αν και δεν αλλάζει κάτι στην απάντηση. Η υποδοχή που λες είναι για να συνδεθεί sli bridge δλδ για να συνδέσεις την κάρτα σου με δεύτερη ίδια κάρτα. Αλλά για να γίνει αυτλό θα πρέπει η κάρτα να είναι ήδη συνδεδεμένη στην μητρική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...