Προς το περιεχόμενο

Η FujiFilm ανακοινώνει οπτικούς δίσκους χωρητικότητας 1TB


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι πλεον, τις εχουμε κατεβασει ολες :)

 

 

Εβρέθην και ο ίδιος εις την οδόν του οξαποδώ κατά το παρελθόν, νταουνιάζων μετά πάθους και εξαρτήσεως δείγματα ...άσεμνου «σινεμά», αλλά επανήλθα ταχέως, αφ ης στιγμής εβίωσα όραμα το οποίο μου αποκάλυψε ότι:

 

1) Αι κορασίδαι αι οποίαι εξορύσσουν τους οφθαλμούς των εις τας εν λόγω ταινίας, δεν το πράττουν με απώτερον σκοπόν την τεκνοποίησιν!

 

2) Προ τής συμμετοχής των εις αυτάς, ουκ ήσαν απείραχται .Απόδειξις τούτου, η πλήρης απουσία προερχομένου εξ αίματος στίγματος επί των σινδονίων (ενίοτε δε και επί των γυναικολογικών κλινών εξετάσεως, επί των καλυμμάτων κινητήρος αθλητικού προορισμού οχημάτων, επί τού γρασιδίου ή επί τού βατήρος και των πλακιδίων του περιβάλλοντος χώρου κολυμβητικών στερνών).

 

3) Οι, εις τας ανωτέρω ταινίας, λαμβάνοντες συμμετοχήν άρρενες, εκμεταλλεύονται δια τής γεννετησίου πράξεως τας εν λόγω κορασίδας, ουχί έχοντες μελλοντικόν σκοπόν όπως τας αποκαταστήσουν ηθικώς και κοινωνικώς μέσω του μυστηρίου του γάμου, μετά το πέρας των κατ' επανάληψην τσουτσουνισμάτων των, παρά με μοναδικόν σκοπόν τας ευκαιριακάς εκτονώσεις τών μορίων των.

 

4) Σεναριακώς χωλαίνουν τα μάλα, καθώς συναντώνται συχνότατα περιπτώσεις υποθέσεων κατά τας οποίας, ανήρ κρούει τον κώδωνα οικίας, ερωτών εν συνεχεία δολίως την ανοίγουσα την θύραν έφηβο κορασίδα, περί τής παρουσίας τής μητρός της εις την οικίαν και, λαμβάνομένης αρνητικής αποκρίσεως εκ τής κορασίδος, εβρίσκονται ταχίστως επί τού ανακλίντρου, όπου την «επιπλήττει» σαρκικώς, δια να γνωρίζει εις μελλοντικάς περιπτώσεις, ότι δεν ανοίγομεν τας θύρας εις αγνώστους.

 

5) Σημειώνονται επανειλημμένως, επί ματαίω αναφοραί και επικλήσεις Τών Θείων, ιδίως δε Του Παντοκράτορος Δημιουργού, με Το όνομα Τού Οποίου, προσφωνείται πλήθος θνητών Ευρωπαίων, Αμερικανών και Αφρικανών αρρένων, αντί της χρήσεως τών εκ βαπτίσεως ονομάτων των, όπως «Rocco», «Manuel, «Long Dong John», συνδυαζομένου μετ' ανοήτων εκ μέρους των κορασίδων αποριών, όπως επί παραδείγματι: «Oh, my God, what are you doing to me?», υπονοουμένου του ότι ουδόλως γνωρίζουν τας αιτίας των αγκομαχητών των.

 

6) Συναντάται συχνότατη χρήσις λέξεων αι οποίαι παραπέμπουν - πολλάκις δε μετά προσβλητικού ύφους - εις θρησκευτικού κύρους πρόσωπα και καταστάσεις και αι οποίαι περιέχονται ευθαρσώς εις τας επικεφαλίδας πλήθους ταινιών εκ του εν λόγω είδους («Ξεκwλι@ρες Καλόγριες», «Βαρβάτοι Εξομολογητές», «Ιερά Sex-Έκστασις» και ούτω καθ' εξής).

 

 

Οι τιμές των bluray θα πέσουν καθόλου ή...

 

...ή!...

 

...αλλά στα παπάκια μου!

 

Βέβαια εδώ μπαίνει και το θέμα του πόση ώρα θα θες για να γράψεις 1TB σε τέτοιο δισκάκι.

 

Μπαίνει επίσης και το ανά-θεμα, να σου κλωτσήσει για τους χ, ψ, λόγους η εγγραφή και να γίνεις με ένα χρυσοπληρωμένο σουβέρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εμένα πάντως μια χαρά θα με βόλευε να πέρναγα σε μερικά τέτοια δισκάκια, τόσα TB από HD (720p & 1080p) ματρόσκες που τώρα τα έχω να μου δεσμεύουν τόσους σκληρούς δίσκους σε σταθερό υπολογιστή χρήσης server.

Θα τα έγραφα σε περισσότερα του ενός αντίγραφα ώστε και να τα προστάτευα και να τα έχουμε όλοι μας (περισσότερες οικογένειες μαζί) και όλα θα ήταν μια χαρά!

Όσο υπερβολικό κι αν φαίνεται σε μερικούς, ακόμα και οι χωρητικότητες των 50GB / disk των "μεγάλων" BluRay, πέφτει πολύ μικρή για τέτοιες ανάγκες, αφού θα έπρεπε, για μια τέτοια δουλειά, να χρησιμοποιώ πολλές δεκάδες από αυτά πράμα τελείως μα τελείως άβολο!

 

Βέβαια, το θέμα είναι: Θα είναι ΚΑΙ εγγράψιμα, τέτοιας τεχνολογίας δισκάκια, από drives κοινών θνητών ή θα παρέχονται μόνο ως καμμένα (με επίσημες ταινίες κλπ);;;!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...