Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για HTC ONE X ή Samsung Galaxy s3


Arsenis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

520 ευρο για το xperia t ρε παιδια τι του λετε του ανθρωπου??? ας δωσει 20 ευρο παραπανω να ανεβει επιπεδο...........η επιλογη ειναι μια σε android και οχι μονο αυτη τη στιγμη........samsung galaxy note 2.........ειναι απιστευτο και δεν συγκρινεται με τιποτα σημερα στην αγορα.......οποιος θελει μπορει να googlαρει τα reviews του για να το διαπιστωσει και μονος του........

 

why not το xperia t?!

σε θέμα χαρακτηριστικών δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από τα άλλα κινητά. αντιθέτως σε κάποια θέματα είναι και καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω !! Αλλα για Κινητο ενδιαφέρομαι ! Η τσέπη ευτυχώς αντέχει ακόμα !! Το note 2 καλό αλλα μεγάλο! Για την Sony και ειδικά για Xperia δν ξέρω δν έχω ακούσει καλα λόγια !!! Αξίζει το Xperia t ! Για το s3 τι λέτε ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

είμαι anti-Samsung. Δεν ξέρω αλλά ποτέ δε με κέρδισε αυτή η εταιρία, αλλά aside from that πιστεύω ότι το xperia T είναι η καλύτερη επιλογή στα μεγάλα κυβικά αυτή τη στιγμή. Το design του είναι φανταστικό και τα specs του πολύ δυνατά. Για να μην μιλήσω για την camera του που απλά καταργεί οπιαδήποτε φωτογραφική μηχανή είχα μέχρι τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Sony δν τα είχα σε υπόληψη και δν τα έχω και δν ξέρω το γτ ! Μιλάω στο θεμα για δυο τετραπύρινα κινητά ...! Αλλα ο ενδοιασμός μου είναι σε αυτα τα δυο ! Οσο για τα θέματα δν ξέρω τι εγινε ...!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά η συμβουλή μου είναι να πας στα σίγουρα και μην δοκιμάσεις να μπεις σε άγνωστα νερά..

 

Για εμένα S3 με τα όλα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σιγουρία είναι υποκειμενικό θέμα. Οπότε δε νομίζω ότι είναι πολύ πειστικό ως επιχειρημα ότι το S3 ειναι σιγουράκι και το xperia T άγνωστα νερά! Μια χαρά δοκιμασμένο είναι και το T και τα σπάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα συμφωνήσω, μιας και η σειρά Galaxy S της Samsung αποτελεί καθεστώς και σε hardware

αλλά πλέον και σε επίπεδο λογισμικού(official και μη).

Το ίδιο ισχύει και για την σειρά Galaxy Note.

 

Η εταιρεία φαίνεται πως επενδύει περισσότερα σε αυτές τις 2 σειρές προϊόντων της.

 

πχ στα tablets της Samsung δεν ισχύει το ίδιο.

 

Αγοράζοντας Galaxy S III ή πχ Galaxy Note II, ξέρεις πλέον πως:

α) Έχεις ένα smartphone που δουλεύει άψογα out of the box

β) Δεν σε προκαλεί και τόσο να το πειράξεις (rooting, flashing etc)

γ) Αν αποφασίσεις να το πειράξεις θα τύχεις απίθανης υποστήριξης από xda και άλλους ανεξάρτητους devs

δ) Ίσως από τις ελάχιστες φορές που ενώ ήσουν τζαμπατζής(call me "apk") τώρα δεν θα διστάσεις να πληρώσεις για

κάποιες εφαρμογές μιας και τρέχουν πολύ ωραία στο καινούριο σου smartphone

 

και τελευταίο αλλά ίσως το σημαντικότερο

 

ε) Δεν θα σε κράζει ο Πέτρος που πήρες τελικά iPhone 5. :) :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θα συμφωνήσω, μιας και η σειρά Galaxy S της Samsung αποτελεί καθεστώς και σε hardware

αλλά πλέον και σε επίπεδο λογισμικού(official και μη).

Το ίδιο ισχύει και για την σειρά Galaxy Note.

 

Η εταιρεία φαίνεται πως επενδύει περισσότερα σε αυτές τις 2 σειρές προϊόντων της.

 

πχ στα tablets της Samsung δεν ισχύει το ίδιο.

 

Αγοράζοντας Galaxy S III ή πχ Galaxy Note II, ξέρεις πλέον πως:

α) Έχεις ένα smartphone που δουλεύει άψογα out of the box

β) Δεν σε προκαλεί και τόσο να το πειράξεις (rooting, flashing etc)

γ) Αν αποφασίσεις να το πειράξεις θα τύχεις απίθανης υποστήριξης από xda και άλλους ανεξάρτητους devs

δ) Ίσως από τις ελάχιστες φορές που ενώ ήσουν τζαμπατζής(call me "apk") τώρα δεν θα διστάσεις να πληρώσεις για

κάποιες εφαρμογές μιας και τρέχουν πολύ ωραία στο καινούριο σου smartphone

 

και τελευταίο αλλά ίσως το σημαντικότερο

 

ε) Δεν θα σε κράζει ο Πέτρος που πήρες τελικά iPhone 5. :) :) :)

Eπαυξανω!

Το μονο που πραγματικα χρειαζεται να πειραξεις σε αυτες τις συσκευες ειναι το να κανεις root και αυτο μονο για μπακαπ και τις διαφημισεις και τιποτε αλλο.

Ειναι εντελως περιεργο για εναν flash junkie σαν εμενα να μην χρειαζεται να επεμβω στη συσκευη (Νοte 2) για να "διορθωσω" κατι και αυτο ειναι που παραδεχονται οι περισσοτεροι power users.

 

ΝΟΤ sent from an iphone 5, βλεπεις Νικο? :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Αν και παλιο το θεμα σαν νεος κατοχος S3 και πολλων HTC android πλαι με τελευταιο το OneX να πω την γμωμη μου

 

Απο εμφανιση και υλικο εξωτρεικης κατασκευης HTC αλλα ως εκει...

 

Το S3 ειναι πιο γρηγορο σαφως καλυτερη καμερα , ειδικα η εμπροσθια του X ειναι τραγικη

 

Πιο ζωντανα χρωματα οθονης , αποσπωμενη μπαταρια και καρτα μνημης απο 16 ως 64GB και οχι την αναγκαστικη εσωτερικη του X

Πολυ δυσκολο εως αδυνατον να ξαναγυρισω σε HTC ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που μετά από ένα χρόνο που έχει ανοίξει το θέμα, σήμερα η ερώτηση θα ήταν HTC One ή Samsung S4 με την επιλογή να πηγαίνει χαλαρά προς το HTC One...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που μετά από ένα χρόνο που έχει ανοίξει το θέμα, σήμερα η ερώτηση θα ήταν HTC One ή Samsung S4 με την επιλογή να πηγαίνει χαλαρά προς το HTC One...

 

 

Αν εχεις ή ειχες και τα δυο σεβαστη η γνωμη σου αλλα γιατι ? Εγω δεν μπορω να εκφερω γνωμη και οτι λεω ειναι υποκειμενικο αλλα  απο προσωπικη εμπειρια.Μπορει το θεμα να ειναι παλιο αλλα και τα δυο κινητα ειναι σε κυκλοφορια και ειναι σαφως πιο οικονομικη λυση απο τα νεοτερα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί

 

1) η ποιότητα κατασκευής του One είναι σαφώς καλύτερη.

2) το sense 5 προσφέρει αψεγάδιαστη εμπειρία χρήσης Android σε σχέση με το touchwiz

3) η οθόνη του είναι εφάμιλλη με πολλούς reviewers να την χατακτηριζουν καλύτερη του s4

4) Τα ηχεία του είναι έρωτας από μόνα τους

 

Υστερεί από το s4 στην αποσπωμενη μπαταρία και την microsd και στην κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί

 

1) η ποιότητα κατασκευής του One είναι σαφώς καλύτερη.

2) το sense 5 προσφέρει αψεγάδιαστη εμπειρία χρήσης Android σε σχέση με το touchwiz

3) η οθόνη του είναι εφάμιλλη με πολλούς reviewers να την χατακτηριζουν καλύτερη του s4

4) Τα ηχεία του είναι έρωτας από μόνα τους

 

Υστερεί από το s4 στην αποσπωμενη μπαταρία και την microsd και στην κάμερα.

 

 

Στο 1, συμφωνω και το ειπα απ την αρχη

Στο 2. βλαστημησα την ωρα που την εβαλα και ηταν ενας λογος που το εδωσα

Στο 3. εγω λεω οτι βλεπω εστω και υποκειμενικα και οχι οτι λενε καποιοι που ισως εχουν συμφεροντα

 

Για αυτα που λες οτι υστερει  τα ειπα κι εγω και τα θεωρω πολυ σημαντικα...Για τα ηχεια δεν εχω αποψη γιατι δεν με απασχολησαν ποτε για μουσικη κλπ.Ολα μου τα κινητα ειχαν αχρησιμοποιητα ακουστικα

 

Και κατι ακομα..Απαραδεκτο wifi με την τελευταια εκδοση του X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...