Προς το περιεχόμενο

προβλημα με εξωτερικο σκληρο δισκο 2.5 !!!


modechristo_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας!

εχω αυτον εδω τον δισκο http://www.amazon.com/Seagate-Expansion-Portable-External-ST910004EXA101-RK/dp/B003CJTJ94/ref=pd_sim_e_3

 

σας τον δειχνω ενδεικτικα!

ειναι ενας seagate 1tb , 2.5, usb 2 και εδω και αρκετο καιρο δεν ανοιγει....

τον συνδεω στο pc και δεν τον εμφανιζει παρα μονο στην διαχειριση συσκευων φαινεται....

αναβει το λαμπακι που εχει κανονικα αλλα δεν τον διαβαζει...

ειναι στην εγγυηση ακομα και ειναι σχεδον γεματος απο αρχεια...!

καπου διαβασα οτι πρεπει να το στειλω εξω για service ισχυει?

δεν υπαρχει αντιπροσωπεια εδω?

μπορουμε να κανουμε κατι ωστε να μην μπω στην διαδικασια να τον στειλω για service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει ακόμα εγγύηση και θες αλλαγή τον πας από εκεί που τον πήρες και σου τον αλλάζουν.Σε αυτήν την περίπτωση ξεχνάς τα αρχεία σου.

 

Αν θες να πάρεις τα αρχεία σου θα πρέπει να βγάλεις τον δίσκο από την θήκη οπότε θα χάσεις την όποια εγγύηση...

Χώρια το ότι μπορεί να μην σώζονται τα αρχεία.

 

Διαλέγεις και παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει ακόμα εγγύηση και θες αλλαγή τον πας από εκεί που τον πήρες και σου τον αλλάζουν.Σε αυτήν την περίπτωση ξεχνάς τα αρχεία σου.

 

Αν θες να πάρεις τα αρχεία σου θα πρέπει να βγάλεις τον δίσκο από την θήκη οπότε θα χάσεις την όποια εγγύηση...

Χώρια το ότι μπορεί να μην σώζονται τα αρχεία.

 

Διαλέγεις και παίρνεις.

 

ο δισκος αγοραστηκε απο τα multirama πριν σχεδον 1.5 χρονο δεν νομιζω οτι ειναι εφικτη η αλλαγη του ετσι πιστευω...

εσυ φιλε μου νομιζεις οτι θα μου τον αλλαξουν?

τα αρχεια ειναι σημαντικα και τα θελω...

η seagate δεν μπορει να κανει κατι ωστε να μην χαθουν τα αρχεια..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε στο multirama και ρώτα τους,γενικά πρέπει να έχεις την απόδειξη,από εκεί και πέρα απλά πρέπει να είναι ακόμα στην εγγύηση.

 

Η seagate μπορεί να επιχειρήσει να επαναφέρει τα αρχεία(κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% ) αλλά θα είναι εξωφρενικό το ποσό που θα ζητήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα η αποδειξη μαλλον δεν υπαρχει..... εχω ψαξει και δεν την βρισκω δυστυχως!!

ειδα οτι ειναι ακομα στην εγγυηση απο το site της seagate με το serial number στο κατω μερος...

δεν καλυπτει η εγγυηση την ανακτηση δεδομενων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια,σκέψου μια εταιρία που μπορεί να έχει δεδομένα εκατοντάδων χιλιάδων € θα την βγάζαν με 100€ ;;; ,μόνο τον δίσκο δικαιούσαι αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια,σκέψου μια εταιρία που μπορεί να έχει δεδομένα εκατοντάδων χιλιάδων € θα την βγάζαν με 100€ ;;; ,μόνο τον δίσκο δικαιούσαι αλλαγή.

 

ναι εχεις δικιο σε αυτο...!!! στην χειροτερη αυτο θα γινει , αλλαγη... αλλα ηλπιζα πως με καποιο προγραμμα η διαγνωστικο θα μπορουσα να τον επαναφερω...!!

ευχαριστω για τον χρονο σου! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν σε ενδιαφέρουν τα δεδομένα του δίσκου σου, ενδεχομένως μπορώ να σε βοηθήσω. Πριν τον στείλεις για αντικατάσταση μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου να τον παραλάβω και να σου πώ αν μπορώ να πάρω δεδομένα. Αν μπορώ θα σου κοστίσει 90€ και θα χρειαστεί να μου στείλεις και ένα δίσκο αποθήκευσης μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν σε ενδιαφέρουν τα δεδομένα του δίσκου σου, ενδεχομένως μπορώ να σε βοηθήσω. Πριν τον στείλεις για αντικατάσταση μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου να τον παραλάβω και να σου πώ αν μπορώ να πάρω δεδομένα. Αν μπορώ θα σου κοστίσει 90€ και θα χρειαστεί να μου στείλεις και ένα δίσκο αποθήκευσης μαζί.

 

Φιλε αυτο που κανεις λεγεται "αγρα πελατειας" .Εδω ειναι το κανονικο forum οχι το section των αγγελιων! Αμα εψαχνε να πληρωσει καποιον για data recovery θα κοιταζε στις αγγελιες, βοηθεια και συμβουλες ζηταει ο ανθρωπος! Εισαι απαραδεκτος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...