Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για τηλεοραση 42''


salazar1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα.Ενδιαφερομαι να αγορασω μια τηλεοραση 42'' για το σαλονι.Γενικα επειδη δεν παρακολουθω την αγορα των τηλεορασεων θα ηθελα τη βοηθεια σας.Το budget ειναι γυρω στα 600 ευρω(αντε μεχρι 650).Η κυρια χρηση της θα ειναι ταινιες(οποτε θα ηθελα να εχει υποστηριξη αρκετων codecs),αγωνες και απλη παρακολουθηση ελευθερων καναλιων(αν και υπαρχει πιθανοτητα για συνδρομιτικη τηλεοραση ).Η τηλεοραση θα αγοραστει απο ελληνικο καταστημα οποτε αν γινεται μην ποσταρετε links απο ξενα sites(amazon etc.).Ευχαριστω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε πρώτη φάση διάβασε αυτό το θέμα που αφενός άνοιξε προχθές για τηλεόραση ίδιου μεγέθους αφετέρου καταγράφηκαν αρκετά στοιχεία αλλά και προτάσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Active: Καλύτερη απόδοση 3d σε μεγαλύτερη ανάλυση (1080P) με πιο ακριβά επαναφορτιζόμενα γυαλιά.

 

2) Passive: Μικρότερη ανάλυση (720P) αλλά πιο ξεκούραστα γυαλιά χωρίς μπαταρία (φθηνά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φαίνεται. Smart Tv, 200Hz κλπ. Την έχεις δει να παίζει; Σου αρέσει η εικόνα της;

Η διαφορά μεταξύ 40 και 42" είναι ελάχιστη, μην σε ανησυχεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου οχι..δεν την εχω δει.Δυστυχως ειμαι απο επαρχια οποτε οι επιλογες των τηλεορασεων που μπορω να δω απο κοντα ειναι πολυ λιγες. :-) Γενικα αυτο που θελω πιο πολυ ειναι η καλη ποιοτητα εικονας και ηχου!!!Το 3d ειναι δευτερευων..αλλωστε μια φορα πηγα να δω και πονουσανε τα ματια μου στο πρωτο 10λεπτο!!Επισης αλλο ενα σημαντικο στοιχειο ειναι η υποστηριξη μετα την αγορα...Μην τα σκασουμε και μετα μας γραψουνε :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα αυτη..Δεν εχει 3d αλλα οκ!

http://www.skroutz.gr/s/444650/Panasonic-TX-L42E5E.html

 

Μεταξυ αυτης και της http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE40EH6030-3D-LED-TV-40-UE40EH6030WXXH.htm ποια προτεινετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...