Προς το περιεχόμενο

Υψηλη χρηση ραμ γιατι???


modechristo_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

http://technet.micro...s/bb963902.aspx

 

Τρέξε αυτό, πήγαινε στα option και πάτα filter option και τίκαρε την επιλογή hide microsoft entries. Μετά στην καρτέλα logon ξετίκαρε με προσοχή ότι θεωρείς άχρηστο.

 

οπως βλεπεις αυτα που εχει η καρτελα δεν ειναι και πολλα...

ειναι σχεδον η ιδια λιστα με αυτη των windows απο τι βλεπω..

αν εξαιρεσω το google update αντε και το bluetooth για τα αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θελουν ξετικαρισμα!

δεν ειναι λιγα για να ξεκιναω με 80 διεργασιες αυτα? :-(

image.jpg

βασικα να θεσω αλλιως το ερωτημα:

ειναι κακο το λαπτοπ να ξεκιναει με 80 διεργασιες?

περα απο το οτι μπορει να αργει στο ανοιγμα που κατι τετοιο δεν παρατηρω ιδιαιτερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως βλεπεις αυτα που εχει η καρτελα δεν ειναι και πολλα...

ειναι σχεδον η ιδια λιστα με αυτη των windows απο τι βλεπω..

αν εξαιρεσω το google update αντε και το bluetooth για τα αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θελουν ξετικαρισμα!

δεν ειναι λιγα για να ξεκιναω με 80 διεργασιες αυτα? :-(

image.jpg

Απο αυτά που εμφανίζονται ξετίκαρε μόνο το πρώτο που είναι μαρκαρισμένο με κίτρινο χρώμα.

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετές οι 80 διεργασίες. Απεγκατέστησε διάφορα προγράμματα που δεν τα θεωρείς απαραίτητα με το revo uninstaller, γιατί μερικά μπορεί να τρέχουν από πίσω εξού και τα πολλά processes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτά που εμφανίζονται ξετίκαρε μόνο το πρώτο που είναι μαρκαρισμένο με κίτρινο χρώμα.

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετές οι 80 διεργασίες. Απεγκατέστησε διάφορα προγράμματα που δεν τα θεωρείς απαραίτητα με το revo uninstaller, γιατί μερικά μπορεί να τρέχουν από πίσω εξού και τα πολλά processes.

 

την ιδια δουλεια δεν μπορω να την κανω με την απλη προσθαφαιρεση προγραμματων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι με το revo uninstaller σβήνεις όλα τα κατάλοιπα ενός προγράμματος, χωρίς να μένουν στο δίσκο όπως γίνεται με την προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Όπως καταλαβαίνεις άμα αφαιρέσεις μερικά προγράμματα θα μείνουν αρκετά απομεινάρια στη registry ή σε άλλα σημεία του δίσκου. Με τον καιρό συσσορεύονται στον δίσκο αρκετά άχρηστα αρχεία και μειώνονται οι επιδόσεις του PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα εσβησα καποια πραγματακια..... εκανα και κατι καθαρισμους εχω και το ccleaner γι αυτην την δουλεια αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.... εκανα και ενα restart και κατεβηκαν στις 77 οι διεργασιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαπτοπ εχεις εε????

μηπως τρεχουν τιποτα προγραμματα που σου χει η dell(επειδη ειδα to δελλ ινσπιρον)

θυμαμαι σε ενα toshiba οτι ετρεχαν παρα πολλα προγραμματα της toshiba.

μια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαπτοπ εχεις εε????

μηπως τρεχουν τιποτα προγραμματα που σου χει η dell(επειδη ειδα to δελλ ινσπιρον)

θυμαμαι σε ενα toshiba οτι ετρεχαν παρα πολλα προγραμματα της toshiba.

μια ιδεα

 

το εχω σκεφτει αυτο που λες.... εχω βγαλει μερικα της dell και εχω αφησει αυτα που θεωρουσα σημαντικα...

μερικοι κανουν το αλλο παιρνουν το λαπτοπ και αμεσως του κανουν καθαρη εγκατασταση των windows για να βγαλουν την ''σαβουρα''

αλλα δεν μπηκα σε αυτην την διαδικασια! Τα toshiba εχω ακουσει οτι εχουν πολυ σαβουρα παντως!

ενταξει γενικα δεν βλεπω να μειωνεται η αποκριση του συστηματος μου απλα απορια το χω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...