Προς το περιεχόμενο

Vodafone ή Cosmote?


Alejandro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου φάνηκε και τόσο ευέλικτη η Cosmote από τη μικρή επαφή που είχα μαζί τους. Σκέψου ότι την προσφορά με το συγκεκριμένο πάγιο (απεριόριστα 45 με 33' date='75€), την είδα στο site τους και όταν πήγα στο κατάστημα μου είπαν για 40€ πάγιο. Όταν μάλιστα τους ανέφερα την προσφορά του site μου είπαν ότι δεν γίνεται να δώσουν τόσο χαμηλή τιμή και με προέτρεψαν να το κάνω από το internet.

 

Εννοείται, απλά με την τελευταία προσφορά της Vodafone, στο ίδιο πάγιο υπάρχουν περισσότερες παροχές. Με βάση τα νέα δεδομένα δηλαδή η σύγκριση είναι ανάμεσα στο Vodafone Unlimmited 60 και στο Cosmote Απεριόριστα 45, με πάγιο στα 38€ περίπου και τα δυο. Πλέον ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι επειδή οι περισσότεροι γνωστοί μου είναι στην Cosmote.[/quote']

 

λογικό είναι οι online προσφορές δεν ισχύουν στα καταστήματα..επίσης ο πάροχος που είσαι ήδη μπορεί να δώσει παραπάνω προσφορά για να σε κρατήσει ενώ ο πάροχος που θέλεις ενδεχομένως να πας δεν μπορεί να δώσει τπτ παραπάνω λόγω επιτροπής ανταγωνισμού..αν είσαι ευχαριστημένος τόσο καιρό από vodafone να παραμείνεις εκεί για να γλιτώσεις κ αναλογικά πάγια κτλ που συνεπάγεται η φορητότητα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σημερινή επικοινωνία μου έδωσαν 45% έκπτωση και στα αλλα 2 νούμερα που έχουμε στην ίδια επωνυμία και έμεινα στη Vodafone (για ένα χρόνο).

 

Για να τα λέμε όλα όμως, με χάλασε που μου είπαν ψέματα (η Vodafone) ότι έδωσαν άκυρο στην αίτηση φορητότητας επειδή η Cosmote τους έστειλε λανθασμένα δικαιολογητικά. Η Cosmote μου είπε ότι της ακύρωσαν την αίτηση γιατί μου είχαν κάνει αντιπρόταση, την αλήθεια δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τα λέμε όλα όμως, με χάλασε που μου είπαν ψέματα (η Vodafone) ότι έδωσαν άκυρο στην αίτηση φορητότητας επειδή η Cosmote τους έστειλε λανθασμένα δικαιολογητικά. Η Cosmote μου είπε ότι της ακύρωσαν την αίτηση γιατί μου είχαν κάνει αντιπρόταση, την αλήθεια δηλαδή...

 

Αυτό είναι πολιτική των εταιριών για να μην αφήνουν τον πελάτη να φύγει εύκολα, απλά έπρεπε να τους πεις εκείνη τη στιγμή για να τους ψαρώσεις :

 

"μα καλά πως είδατε το αίτημα ότι θέλω να κάνω φορητότητα εφόσον τα στοιχεία που δήλωσε η cosmote ήταν λάθος...????" :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίτηση φορητότητας στοιχεία όπως

 

Ονομα

Επώνυμο

Αριθμό κινητού

ΑΦΜ

 

Υπάλληλος Κοσμοτε έχει γράψει λάθος το ενα φωνηεν στο επώνυμο μου.

Τα υπόλοιπα στοιχεία σωστά.

Με παίρνουν από voda για να με ρωτήσουν αν ισχύει η αίτηση φορητότητας και μου αναφέρουν το λάθος στο επώνυμο.

Αυτά όταν έκανα φορητότητα σε Κοσμοτε για να κερδίσω καλυτερη έκπτωση από voda.

Gs62839 και λάθος να ειναι κάποια στοιχεία, δεν θα ειναι όλα. Ε;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω καλύτερα, να προτιμήσεις alejandro την cosmote γιατί έχει παντού καλό σήμα και είναι λίγο ποιό φθηνοί από τις 2 άλλες .Αν η vodafone στην περιοχή σου έχει λίγο καλύτερο σήμα από την cosmote,μην την προτιμήσεις ,γιατί και στο δικό μου σπίτι στο Χαιδάρι έχει λίγο καλύτερο σήμα η vodafone και ποιάνει με 4 γραμμές , από την cosmote που ποιάνει με τρείς γραμμές η cosmote ,και η wind έχει μέτριο σήμα,και σε άλλο σημείο που είναι στο Δάσος Χαιδαρίου ποιάνει φούλ η cosmote,και η vodafone με μέτριο σήμα και η wind με τρείς γραμμές και στο χωριό μου κοντά στα Φιλιατρά ποιάνει φουλ μόνο η cosmote και η vodafone και η wind δεν έχουνε καθόλου σήμα ούτε καν δεν φαίνονται στην αναζήτηση δικτύου ,έχω δοκιμάσει σε πολλές επαρχείες να ποιάνει φουλ μόνο η cosmote και η vodafone και η wind δεν ποιάνουνε καθόλου σε σπάνιες επαρχέιες που έχω δοκιμάσει ποιάνουν καλά.

Για αυτό μην δοκιμάζεις την vodafone,γιατί μπορέι να ποιάνει λίγο καλύτερα στις πόλεις απο την cosmote ενω στις επαρχείες έχει πολλά κενά όπως και η wind.Γιατί αν πας σε κάποιο μέρος στην επαρχεία μπορέι να ποιάνει μόνο φουλ η cosmote και η vodafone και η wind να μην έχουνε καθόλου σήμα.

Η cosmote έχει καλύψει όλη την Ελλάδα σχεδόν και έχει παντού καλό σήμα,ενώ η vodafone και η wind δεν την έχουνε καλύψει όλη την Ελλάδα την μιση Ελλάδα έχουνε καλύψει με καλό σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίτηση φορητότητας στοιχεία όπως

 

Ονομα

Επώνυμο

Αριθμό κινητού

ΑΦΜ

 

Υπάλληλος Κοσμοτε έχει γράψει λάθος το ενα φωνηεν στο επώνυμο μου.

Τα υπόλοιπα στοιχεία σωστά.

Με παίρνουν από voda για να με ρωτήσουν αν ισχύει η αίτηση φορητότητας και μου αναφέρουν το λάθος στο επώνυμο.

Αυτά όταν έκανα φορητότητα σε Κοσμοτε για να κερδίσω καλυτερη έκπτωση από voda.

Gs62839 και λάθος να ειναι κάποια στοιχεία, δεν θα ειναι όλα. Ε;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

αστο γιατί είναι εντελώς αλλού το θέμα,

πάντα λάθος στοιχεία μα πως γίνεται ρε παιδί μου τόσο γκάβακες είναι οι υπάλληλοι της cosmote που καταχωρούν την αίτηση? η πιπίλα των λάθος στοιχείων είναι η μόνιμη απάντηση σε ακυρωμένα αιτήματα φορητότητας.

 

είναι κλασσικό παράδειγμα πλέον, στα ίδια στοιχεία να γίνει 3-4 φορά που ξαναπεράστηκαν η αίτηση δεκτή (χωρίς να αλλάξουν τα στοιχεία) γιατί κάθε εταιρία έχει δικαίωμα να ακυρώσει "χωρίς ουσιαστικό λόγο" τη φορητότητα μέχρι 3 φορές μετά το θέμα σηκώνει καταγγελία εκ μέρους του πελάτη....

 

κ εσένα όταν σε πήραν τι θα σου έλεγαν "ξέρετε ακυρώσαμε την αιτηση της cosmote για να μην σας χάσουμε από πελάτη" ή " έγινε μια αίτηση φορητότητας αλλά είναι λάθος καταχωρημένο το επώνυμο αλλά για πείτε μας γιατί την κάνατε, μη φύγετε σας παρακαλούμε, πάρτε 50% έκπτωση στα πάγια κ δώρο 2 iphone, και 5 πακέτα σοκολάτες, κ 2 μπιφτεκια"....

 

τα πρωτεία σ αυτό έχει η wind. στις παγαποντίες ακυρωμένων φορητοτήτων.. η vodafone k η cosmote παίζουν λίγο πιο καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ είδα με τα μάτια μου το λάθος γιατί μου το τύπωσε σε χαρτί ο υπάλληλος

και μου είπε πως δεν πειράζει γιατί ούτως ή άλλως θα με πάρουν τηλ από Voda,

όπως και έγινε.

Δεν ακυρώσαν την αίτηση.

Με πήραν από το τμήμα πωλήσεων να επιβεβαιώσουν κατ' αρχάς τα στοιχεία της αιτήσεως

και κατά δεύτερον να με κρατήσουν στην εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...