Προς το περιεχόμενο

Paypal: Διακόπτει την διενέργεια πληρωμών προς μεταπωλητές λογαριασμών Usenet


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι τουλάχιστο ανόητο να πληρώνει κανείς για να κατεβάζει πειρατικά δεδομένα. Εκτός και αν είναι τεμπέλης και βαριέται να τα βρεί με αρκετό ψάξιμο τσάμπα.

το τσαμπα το αφηνω ασχολιαστο, γιατι βρε εσυ τι βρισκεις τσαμπα? αν εννοεις απο torrent τοτε πλανασε οικτρα, το τσαμπα η πληρωμη δεν ειναι απαραιτητο αυτο καθε'αυτο απο λεφτα αλλα πολλες φορες σε torrents πληρωνεις με upload traffic ratio πραγμα σε χρονο και σε φθορα pc η και αλλιως να εχεις ανοιχτο ολο το βραδυ να κατεβαζει μια ταινια και να την πληρωνεις σε ρευμα οποτε ξανασκεψου το, οσο για free user filesharing περιμενε να κατεβαζεις με 30kpbs και καψτο σε χρονο, φθορα και ρευμα και να πληρωνεις 24 συνδρομη για ιντερνετ και να μην μπορεις να το αξοιοποιησεις οποτε φαινομενικα τιποτα δεν ειναι τσαμπα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο moneybookers και βλέπουμε πως πάει το πράγμα, γιατί με το paypal τελευταία από πρόβλημα σε πρόβλημα μας έχει. Εντάξει, πως να το κάνουμε δεν ψωνίζουμε όλοι γόβες και καλλυντικά για να είμαστε καθώς πρέπει :P

 

Οσο για το "τσάμπα" download φιλε bisbirikos, καληνύχτα κι έφεξε! Τι τσάμπα είναι αυτό αν είναι να κρατάμε ένα pc/laptop ανοικτό όλη μέρα για seeding; Μπορεί να φαίνεται δωρεάν σε σένα αλλά αυτός που πληρώνει το ρεύμα δεν το αντέχει τόσο τσάμπα..

 

btw, στο usenet υπάρχει υλικό που δεν βγαίνει στα torrents, και το ανάποδο. Ολα χρειάζονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To paypal δεν θα έπρεπε να υποκαθιστά τα δικαστήρια σε στυλ όποιον δε γουστάρουμε τον κόβουμε. Μακάρι αυτές οι κινήσεις να οδηγήσουν στην άνοδο κάποιου ανταγωνιστή. Γιατί όσο είναι ουσιαστικά μονοπώλιο κάνουν ότι γουστάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι το κάνουνε για την καλή τους την πρόθεση να καταπολεμήσουν την πειρατεία.

Χάνουν λεφτά after all και κάποιος πρέπει να ...συμπληρώσει αυτά που χάνουνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To paypal δεν θα έπρεπε να υποκαθιστά τα δικαστήρια σε στυλ όποιον δε γουστάρουμε τον κόβουμε. Μακάρι αυτές οι κινήσεις να οδηγήσουν στην άνοδο κάποιου ανταγωνιστή. Γιατί όσο είναι ουσιαστικά μονοπώλιο κάνουν ότι γουστάρουν.

 

δικαίωμα τους όμως να διαλέγουν με ποιους θα συνεργάζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όσο αφορά το ρεύμα πραγματικά με είχε προβληματίσει γιατί μου αρέσει πολύ να έχω τον φορητό συνέχεια ανοιχτό. Έχω πάρει μία μπρίζα της Belkin που υπολογίζει την ποσότητα ρεύματος και κόστους ανά μήνα και χρόνο. Έχω MacBook air 11'' και ένα απλό ADSL modem από τον OTE. Από το Belkin έχω καταλήξει πως άμα δεν κάνω συμπιέσεις βίντεο, μετατροπές αρχείων ήχου, κ.τ.λ. το κόστος είναι γύρω στα 12 ευρώ μηνιαίος. Άμα ζορίζω το macbook air το κόστος πάει στα 30 ευρώ αλλά επανέρχεται στα αρχικό περίπου κόστος μόλις σταματήσω τις εργασίες με τον υπολογιστή. Για μένα 12 ευρώ τον μήνα για τον χρόνο που αφιερώνω στον υπολογιστή και τις υπηρεσίες που μου προσφέρει είναι σχεδόν τίποτα. Για να μην το συγκρίνω με το ρεύμα που καίει το αιρκοντισιον αφού ακόμα στην πολυκατοικία δεν έχουν βάλει πετρέλαιο.

 

Σχετικά με το upload ratio δεν συνηθίζω κατεβάζω από κλειστά τορεντάδικα. Έχω κάνει το piratebay θεό. Τύφλα να χει η νόβα. Υπάρχει τρόπος να αποφύγεις το ratio διαγράφοντας τους τράκερς αφού έχει ξεκινήσει το κατέβασμα και κάνοντας χρήση του DHT. Πριν χρόνια ήμουν φανατικός των ελληνικών τορεντάδικων. Τον τελευταίο χρόνο έχουν κλείσει πολλά και έχω παρατήσει το σπορ.

Για την φθορά του pc έχεις το δίκιο σου. Ουσιαστικά μετά από πολλούς μήνες μπουκώνει το ανεμιστηράκη με σκόνη ή τα παίζει ο σκληρός εφόσον δεν είναι SSD. Έχω κάνει μία επέκταση εγγύησης στα τρία χρόνια όποτε δεν πολύ απασχολεί.

το τσαμπα το αφηνω ασχολιαστο, γιατι βρε εσυ τι βρισκεις τσαμπα? αν εννοεις απο torrent τοτε πλανασε οικτρα, το τσαμπα η πληρωμη δεν ειναι απαραιτητο αυτο καθε'αυτο απο λεφτα αλλα πολλες φορες σε torrents πληρωνεις με upload traffic ratio πραγμα σε χρονο και σε φθορα pc η και αλλιως να εχεις ανοιχτο ολο το βραδυ να κατεβαζει μια ταινια και να την πληρωνεις σε ρευμα οποτε ξανασκεψου το, οσο για free user filesharing περιμενε να κατεβαζεις με 30kpbs και καψτο σε χρονο, φθορα και ρευμα και να πληρωνεις 24 συνδρομη για ιντερνετ και να μην μπορεις να το αξοιοποιησεις οποτε φαινομενικα τιποτα δεν ειναι τσαμπα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...