Προς το περιεχόμενο

Αγορα laptop


alexgi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια γεια σας...

Ψαχνομαι να αγορασω ενα καινουργιο λαπτοπ....τα μεγιστα χρηματα που σκοπευω να δωσω ειναι γυρω στα 800 ευρω!ΤΙ ακριβως μου προτεινεται καποιο καλο μοντελο???

Η χρηση του pc θα ναι για ταινιες,serfarisma,και προγραμματα οπως word,excel,origin....ακουω καλα λογια για την hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που τα ακούς γιατι εγω ακούω το αντίθετο :P

Θες να δωσεις τοσα λεφτα για να πάρεις ενα τοσο καλο laptop και δεν θα παίζεις games?

 

Ενα τέτοιο σου κάνει τη δουλειά...

Αλλιώς κοιτα αυτό με πολυ καλή καρτα γραφικών για παιχνίδια...

Αν θες hp με i7...

Αν θες dell με i7...

 

Τα dell ειναι 100000000 φορες καλυτερα απο τα hp...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το λαπτοπ ειναι για την κοπελα μου βασικα.....εγω εχω το πυργο μου για τα παιχνιδακια χαχα!

ναι και για τα ντελλ ακουω καλα λογια!ΓΙΑ toshiba ?????

 

ποιο απο αυτα τα 2 ?

http://www.skroutz.gr/s/2524217/Dell-Inspiron-15R-5520-i5-3210M-4GB-500GB-W8.html

η

http://www.skroutz.gr/s/2290668/Dell-Inspiron-15R-N5520-i7-3612QM-8GB-1TB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ συμφωνώ με τις προτάσεις του antwni στα χρήματα αυτά θα πήγαινα στο dell http://www.skroutz.gr/s/2524217/Dell-Inspiron-15R-5520-i5-3210M-4GB-500GB-W8.html ή στο hp με τον i7 http://www.skroutz.gr/s/1964955/HP-Pavilion-g6-2001-ev-i7-3612QM-4GB-500GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά το δεύτερο λαπτοπάκι έχει πολυ καλό επεξεργαστή!4πίρυνο!...τούμπανο είναι!!ΑΛΛΑ από ότι είδα τώρα το pc1 δεν δίνει windows καθώς γράφει και 1 ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ...δεν ξέρω τι σκατα παρανομίες κανουν πάντως τα Dell φυσικά και έχουν 2 χρόνια εγγύηση!!Οπότε δεν θα στο συνιστούσα να το πάρεις ή αν θες καλύτερα ρώτα τους αν δίνουν 2 χρόνια εγγύηση...δεν ξέρω τι σκατα παίζει και φοβάμαι μην είναι τίποτα παραεισαγωγής και δεν μπορείς να το πας ούτε στην αντιπροσωπια...πρόσεχε μην σε ξεγελάσουν αν πάρεις αυτό...Τωρα υπάρχει και αυτό αλλα ξεφεύγει πολύ απο το αρχικό budget...review εδω

 

Καλά αφου είναι για κοπέλα φυσικά και θα δώσεις 800 ευρώ...μην σου πω και 1000 :P

 

Πάντως εγω έχω το fujitsu που σου είπα και είναι μια χαρά ειδικά αν δεν παίζεις παιχνίδια δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω...

Αν δες θες το fujitsu πάρε το πρώτο dell που λες...

 

Τώρα για τα toshiba είναι ακριβότερα και δεν συμφέρει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ο επεξεργαστης ειναι τουμπανο....αλλα για αυτο που θα χρησιμοποιηθει δεν θα δω διαφορα απο οτι με τον i5(to dell με τα 600)

απλα απο τι βλεπω το πρωτο dell(το φτηνο) εχει πιο γρηγορο δισκο στις 7200 στροφες εναντι του αλλου που ναι 5400 αν και δεν διευκρινιζει το καθενα τι τεχνολογια εχει(sata,sata 1 ktlp).

Περισσοτερο αυτο που με απασχολει ειναι να ναι αξιοπιστο και να χει καλο servicε!

Αν ηταν για μενα και εδινα τοσα λεφτα θα πηγαινα σε ενα desktop και θα το κανα να πετα!

Για τα vaio τι λετε(στην κατηγορια των 700) οσα εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ο επεξεργαστης ειναι τουμπανο....αλλα για αυτο που θα χρησιμοποιηθει δεν θα δω διαφορα απο οτι με τον i5(to dell με τα 600)

απλα απο τι βλεπω το πρωτο dell(το φτηνο) εχει πιο γρηγορο δισκο στις 7200 στροφες εναντι του αλλου που ναι 5400 αν και δεν διευκρινιζει το καθενα τι τεχνολογια εχει(sata,sata 1 ktlp).

Περισσοτερο αυτο που με απασχολει ειναι να ναι αξιοπιστο και να χει καλο servicε!

Όχι στις 5400 ειναι...αν το είδες απο το skroutz το γραφει λάθος...μπες σε ένα καταστημα και θα δεις....Αν θες να γκαζωνει πάρε και εναν ssd :P

Το Dell έχει πολυ καλό service...έχει το next business day που έρχεται τεχνικός σπίτι σου και στο φτιάχνει!

 

Για τα vaio τι λετε(στην κατηγορια των 700) οσα εχει?

Αν βρεις κάτι καλύτερο εσύ πες μας το :P

Στα vaio πληρώνεις το όνομα :P....δεν αξίζουν και έχουν προβλήματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν ξέρω να σου πω τι παίζει....αυτό το dell έχει διάφορα χρώματα(με 30 ευρώ αλλάζεις το καπάκι που λες)...μπορεί να γίνετε και στο δικό σου!!Δεν ξέρω να σου πω καθώς έχω αλλο laptop και δεν το έχω ψάξει...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το Lenovo:

 

http://www.e-lenovo.gr/p.IdeaPad-Z500-Chocolate-i5-3210M-6GB-1TB-GT635-2GB.717093.html

 

Είναι αρκετά πιο λεπτό από όλα τα μοντέλα που προτάθηκαν, με καλή ποιότητα κατασκευής και είναι και Lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα, μιας που αγορασα πριν 6μηνες σχεδον ενα Asus με i7 απλα το ειχα βρει στα 680€. Δε χρειαζεται ο i7 παρα μονο σε ελαχιστες περιπτωσεις..

Πολυ καλη κινηση θα ηταν να επαιρνες τον dell και να του βαζες ενα ssd μεσα και αυτον που χει μεσα τον εχει για αποθηκευτικο χωρο.

δλδ τη διαφορα των 150€ στους επεξεργαστες, τα 100 αν τα δωσεις σε ssd δισκο θα δει οντως διαφορα αφου αυτα που θα κανει εχουν αμεση σχεση με τον δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...