Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση usb stick για ασυρματο δικτυο


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πειτε μου ρε παιδια 3-4 μοντελα τα οποια τα εχετε δουλεψει,θελω να το βαλω στο Pc γιατι μετακομησα προσφατα και θα κανει κανα μηνα να ερθει η συνδεση, ως τοτε με εξυπηρετη ενας φιλος που μενει διπλα.

Επειδη χρειαζομαι και το Pc, θελω ενα στικακι να μπορω να το δουλεψω.

Ειδα μερικα μοντελα, τα φθηνα ειναι 150mbps και τα ακριβοτερα 300mbps. υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στα δυο? και εκεινα τα γραμματα g,b,n τι ειναι?γιατι εχει διαφορα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β/G ειναι οι καρτες που ποιανουν maximum 54Mbps.

B/G/N ειναι οι καρτες που πιανουν maximum 150Mbps ή 300Mbps (υπαρχουν οι N150 και οι Ν300 με λιγα λογια).

 

Αφου θα παρεις που θα παρεις wifi stick, μην παρεις σκετο B/G. Ειναι πεταμενα λεφτα.

Παρε B/G/N.

Και παρε ενα που να εχει κεραια!

Και εφοσον δεν σε ενδιαφερει η μεταφορα των αρχειων σε ενα τοπικο δικτυο αλλα μονο το να εχεις Internet, τοτε 150 ή 300 δεν εχει και πολυ σημασια.

 

Εγω εχω 3 USB wifi και δουλευω πολυ με αυτο εδω οταν θελω wireless στο desktop...

LINK

 

Και για να καταλαβεις, σου αφηνω μια συγκριση του ασυρματου του laptop που εχει εσωτερικη κεραια, και του παραπανω USB.

Συνδεδεμενα και τα δυο στο laptop και στο ιδιο σημειο. Το wireless που εχει το laptop ποιανει 30 AP και το συγκεκριμενο USB ποιανει 44 AP. Βεβαια δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι θα ποιανεις σημα καμπανα καθως δεν ξερω ουτε την αποσταση, ουτε το router, ουτε τα ενδιαμεσα εμποδια.

 

inssider01.png

 

 

inssider02.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το Pc ειναι χαμηλα, και θελω να εχω το stick καπου αλλου, επεκταση καλωδιου usb υπαρχει παντου σε τετοια κατ/τα?

ωραιο το stick, αλλα μη διαθεσιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μη διαθεσιμο προφανως γιατι το public εχει τη χαμηλοτερη τιμη στο skroutz.gr για το συγκεκριμενο. :P

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=210007030

http://www.cosmodata.gr/product/11288/

 

Βλεπεις τι αλλο θα σου προταθει, και αποφασιζεις...

 

Η επεκταση USB ειναι απο τα πιο ευκολα καλωδια για να το βρεις σε μαγαζι, οποτε δεν θα εχεις προβλημα.

Και να μην εχει το ενα μαγαζι, θα εχει το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα τελικα αυτο Link.png Site: tp-link wn821nc μιας και χρειαζομουν και καλωδιο, απ το πρωτο μαγαζι το οποιο ειναι και κοντα μου και σε πολυ καλη τιμουλα σε σχεση με τα μεγαλα-επωνυμα καταστηματα.

 

Και αμεσα διαθεσιμο.παω για παραλαβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα τελικα αυτο Link.png Site: tp-link'>http://www.skroutz.g...ml']tp-link wn821nc μιας και χρειαζομουν και καλωδιο, απ το πρωτο μαγαζι το οποιο ειναι και κοντα μου και σε πολυ καλη τιμουλα σε σχεση με τα μεγαλα-επωνυμα καταστηματα.

 

το κακό με αυτό είναι ότι δεν έχει εξωτερική κεραία οποτε απο την στιγμή που μαλλον η πηγή θα βρίσκεται σε παραδιπλανο διαμέρισμα πολυ φοβάμαι ότι δύσκολα θα έχει ανεκτό σήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...