Προς το περιεχόμενο

υποτιτλοι


stparas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσαθω να δω μια ταινια με διαφορα προγραμματα και σε ολα οι υποτιτλοι δεν αλλαζουν. μου τα δειχνει ακαταλαβιστικα. καποιος που μπορει να βοηθησει? η ταινια εναι σε αρχειο mkv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να αλλάξεις την κωδικοποίηση των υπότιτλων στο πρόγραμμα αναπαραγωγής.

Κάπου στις ρυθμίσεις του εκάστοτε προγράμματος έχει ρυθμίσεις για subtitles και πρέπει να έχει μια επιλογή για encoding. Αυτό πρέπει να το βάλεις σε Greek windows 1253 ή σε OEM 8859-7.

Π.χ. στο kmplayer είναι στο Preferences->Subtitles processing->Font style και έχει μια επιλογή CharSet που το βάζεις στο Greek.

Το vlc έχει στα preferences->Subtitles επιλογή Encoding και το βάζεις 1253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω και εγώ πρόβλημα με εξωτερικούς υπότιτλους που κατέβασα,συγκεκριμένα στο αρχείο εμφανίζονται έτσι: 00:00:44,711 --> 00:00:48,465 Εβπξοΰ Όε ξρλξαξενΰ ξδ νΰφθρςθχκξγΰ ςεπξπΰ.

Μπορώ να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πρόγραμμα έχεις για αναπαραγωγή; Αν έχεις το vlc δοκίμασες την λύση που λέει ο micos;

Δεν έχει να κάνει με πρόγραμμα αναπαραγωγής,έτσι εμφανίζονται στο αρχείο,μόνο με τους συγκεκριμένους έχω πρόβλημα.

Άλλαξα και την κωδικοποίηση,τίποτα,μάλλον έχουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην είναι τελικά ελληνικοί οι υπότιλοι, μου έχει τύχει.

Αλλιώς, είτε με Windows-1253 είτε με ISO8859-7 που είπε κι ο micos000 στον player θα έπρεπε να τρέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...