Προς το περιεχόμενο

Το tvsubtitles.net έχει γίνει hijacked!?


micos000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Malware/Spyware alert! Μάλλον έχεις μολυνθεί από κάποιο redirect μαμούνι. Δοκίμασες με άλλον browser;

Σκανάρισε με malwarebytes σε πλήρη σάρωση, όχι γρήγορη. Έλεγξε όμως τα αποτελέσματα πριν καθαρίσεις γιατί αν έχεις τίποτα crack για games ή windows θα στα εμφανίσει και αυτά. Μπορείς να τα ξετσεκάρεις βέβαια ή να τα επαναφέρεις από την καραντίνα αν κατά λάθος τα διαγράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα το κάνω άμεσα. Δεν ξέρω αν έχει σημασία πάντως, αλλά το συγκεκριμένο φαινόμενο παρουσιάζεται μόνο στους υπότιτλους που κατεβάζω από το subs4free και το subs 4series, από οποιοδήποτε άλλο υποτιτλομάγαζο όλα είναι κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ακόμα.

Όταν κατεβάζεις από το s4f και το s4s οι υπότιτλοι κατεβαίνουν σε zip αρχείο και μέσα είναι μόνο το srt, έτσι; Δεν έχει κάτι άλλο!

Το srt έχει το όνομα της σωστής ταινίας ή κάτι άλλο;

Με άλλο browser δοκίμασες να δεις μήπως και είναι κάτι στο συγκεκριμένο που χρησιμοποιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε zip κατεβαίνουν, ο περιεχόμενος υπότιτλος - τόσο όταν τον βλέπω ανοίγοντας απλά το zip, όσο και αφού τον κάνω extract - έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το zip που τον περιέχει και μέσα στο zip δεν υπάρχει τίποτε άλλο. Το show αρχίζει, όταν θα τον ανοίξω στο notepad.

 

(Με άλλο browser δε δοκίμασα - chrome έχω - αλλά θα το κάνω τώρα...)

 

.....................................................................................................................................................................................

 

EDIT: Ακριβώς τα ίδια και με internet explorer. Για του λόγου το αληθές:

 

 

 

1

00:00:07,700 --> 00:00:11,700

Ελληνική απόδοση: SAH

 

2

00:00:40,120 --> 00:00:42,190

- Καριβαϊκή 1970 -

 

3

00:01:26,963 --> 00:01:30,717

- Ανατολικό Λονδίνο 1971 -

 

4

00:01:40,403 --> 00:01:43,123

Άλλο ένα αυτοκίνητο με λίγα

χιλιόμετρα από τον Τέρι Λέδερ;

 

5

00:01:43,124 --> 00:01:45,603

Ετοίμασες τα καλά σου

για τον γάμο σου αύριο;

 

6

00:01:45,604 --> 00:01:47,443

Φυσικά Τέρι.

Καινούργιο κουστούμι.

 

7

00:01:47,444 --> 00:01:49,563

Σταυρωτό,

με 25 πόντους πέτα.

 

8

00:01:49,564 --> 00:01:52,040

Ωραία. Θα αρέσει

στην Ίνγκριντ.

 

9

00:01:52,404 --> 00:01:54,523

Παντρεύεσαι λοιπόν

αύριο Ίνγκριντ;

 

10

00:01:54,524 --> 00:01:55,923

Έτσι ελπίζω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχείρησα πλήρη σάρωση με το malwarebytes, δούλεψε γύρω στα 35 λεπτά, στα οποία ανέφερε 5 «επισημάνσεις» αλλά δεν ολοκληρώθηκε: πέταξε το γνωστό μήνυμα: η εφαρμογή αντιμετώπισε πρόβλημα και πρέπει να τερματιστεί... (μήπως να δοκίμαζα σε safe mode, ή δεν παίζει ρόλο; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το tvsubtitles.net εδώ και μια βδομάδα... από τη στιγμή που προσπάθησα να ανεβάσω υπότιτλο...και πάτησα send έχασα τη σελίδα και πλέον μου βγάζει μόνο αυτή με τη διαφήμιση της Kia....επειδή έχουμε προσπαθήσει ότι μπορείς να φανταστείς και αποτέλεσμα μηδέν, αν βρεις τη λύση...please πες τη μας!!! Εννοείται ότι από το "contact us" της σελίδας που έκανα report το πρόβλημα δεν έλαβα ποτέ καμία απάντηση στο mail μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά κάτι έχει γίνει με το send button, μάλλον έχει πειραχτεί από κακόβουλους και τρέχει κάποιο περίεργο script. Δοκίμασε να μπεις με το http://gr.tvsubtitles.net

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρω ότι έτσι γίνεται, έστειλα κι εγώ σχόλια στο site μήπως και συγκινηθούν και το κοιτάξουν.

 

EDIT:

Μόλις δοκίμασα και μέσα από VirtualBox με DSL (Damn Small Linux) και μόλις πάτησα το Send ουυυυπς, να το kia optima manual (το πουλάκι τσίου δηλαδή!!!)

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα έμπαινε κανονικά...δοκιμαστικά ανέβασα κάτι και η σελίδα του KIA εμφανίστηκε. Μάλλον μονο όταν κανεις upload συμβαίνει. Γι αυτό άλλωστε έχει να γίνει upload κανένα διήμερο αν δεν κάνω λάθος...καθαρισε τα cookies, ανοιγοκλεισε το router για να πάρει άλλη IP και λογικά θα ξαναμπείς στο .net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα από τη στιγμή που πάτησα send. Οπότε δοκίμασα να συνδεθώ με proxy. Μπήκα από εδώ http://www.zend2.com/ και φόρτωσε κανονικά το site. Δοκίμασα ξανά να ανεβάσω υπότιτλο και κάθε φορά που πάταγα send δεν μου έβγαζε το ΚΙΑ αλλά error. Την πρώτη φορά ότι ο υπότιτλος δεν είχε extension srt, ενώ είχε. Άλλαξα το όνομα του αρχείου σε μικρότερο με extension srt και πάτησα ξανά send. Αυτή τη φορά μου έβγαλε ότι δεν επέλεξα γλώσσα,που είχα επιλέξει. Γύρισα για μια τελευταία φορά και τα τσέκαρα όλα πριν πατήσω send και μου έβγαλε πάλι error για extension srt. Οπότε κατάλαβα ότι κάτι παίζει και έχουν μπλοκάρει με κάποιο τρόπο το upload. Πιστεύω ότι επειδή είχα μπει με anonymous proxy δεν μπορούσαν να βάλουν κάποια συγκεκριμένη διαφήμιση οπότε το ρίξανε στα error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η διάγνωση δείχνει κάποιο θέμα στο Send button.

Εγώ έχω στείλει ήδη feedback, αν θέλετε και οι υπόλοιποι κάντε τον κόπο μήπως και το φτιάξουν κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...