Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για turbo - X laptops!!


stylianos1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους!! :-D εχω ακουσει πολλα για την ποιοτητα των συγκεκριμενων υπολογιστων, οτι δεν ειναι καλη ποιοτητα κατασκευης, οτι χαλανε ευκολα κλπ.. εσεις τι ξερετε? τι επειριες εχετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φινίρισμά τους (πλαστικά) είναι για τα μπάζα.

Κατα τ' άλλα, αν τα μεταχειρίζεσαι σωστά, δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και

τα χαρακτηριστικά τους σε σχέση με την τιμή τους είναι άνω του μέσου όρου.

 

Έχω ένα τέτοιο laptop και δεν αντιμετώπισα ποτέ καμιά δυσλειτουργία εδώ και πολύ καιρό.

 

-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα λαπτοπ turbo x.(Δεν το αγορασα.Μας το εδωσε ενας φιλος του πατερα μου)

intel pentium 2 cores στα 2Ghz

4Gb ram

320Gb HHD

Γραφικα onboard νομιζω mirage κατι λεγεται

Το λαπτοπ αν και το ειχε ο ανθρωπος 2-3 χρονια ειναι ελαχιστα χρησιμοποιημενο και αυτο το ειδα στο hd sentinel στις ωρες λειτουργιας του σκληρου.

Παρολα αυτα εχει ενα προβλημα.Οταν ακουω τραγουδια κανει κατι παρασητα ο ηχος.Δεν ξερω αν οφειλεται στο οτι ειναι turbo x ή π.χ εριξε τπτ πανο του ο ανθρωπος.

Κατα τα αλλα μια χαρα.Και απο θερμοκρασιες φυσιολογικα.Βεβαια το εχω μονο για internet και δεν παιζω τπτ

 

edit:Το μοντελο ειναι το clevo W76S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλους μου αγορασε προσφατα ενα τουρμπο-χ με 700€ 17αρα οθονη και καλα χαρακτηριστικα(δεν θυμαμαι συγκεκριμενα να αναφερω). Απ οτι μου λεει ειναι αρκετα ευχαριστημενος. Οταν το ειδα απο κοντα τρομαξα απο την ασχημια του(πολυ κακος σχεδιασμος) και οταν πληκτρολογουσα στο λαπτοπ αναρωτιωμουν.. το πλαστικο κατω απο το πληκτρολογιο θα αντεξει να στηριζει τις παλαμες μου ή θα σπασει..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποια καλά μοντέλα με καλό σασί και κάποια άλλα που έχουν ψεύτικα. Βέβαια τα πλαστικά τους είναι απέσια. Μόνο κάποια αλουμινένια αξίζουν. Πάντως σαν χαρακτηριστικά είναι πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια turbo x αξιζουν πολυ. Αλλα ειναι για τα σκουπιδια. Θελει ψαξιμο. Δυστυχως το πλαισιο δεν ειναι και το καλυτερο service point οποτε ειναι και αυτο μειον. Επισης κακο ο ενας χρονος εγγυησεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...