Προς το περιεχόμενο

13,3'' macbook pro retina vs asus zenbook prime


Nick_Iommi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καποιος σας ελεγε να διαλεξετε αναμεσα σε αυτο:

http://www.asus.com/Notebooks/Superior_Mobility/ASUS_ZENBOOK_Touch_UX31A/

 

και αυτο:

http://www.apple.com...eatures-retina/ (13ρι)

 

ποιο θα διαλεγατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παληκάρια δεν μου αρέσει που το λέω αλλά σε θέμα ποιότητας υλικών και λογισμικού η apple είναι μπροστά.. Η οθόνη έχει περισσότερα pixels από οποιαδήποτε ανταγωνίστρια windows/linux συσκευή.. Ακόμη και full φορτωμένο λειτουργεί αστραπιαία.. Είναι ελαφρύ.. To design του μαμάει.. Το μόνο μείον η τιμή του.. Αλλά θα προτιμούσα να μαζέψω χρήματα 2-3-5 χρόνια και να πάτω ένα laptop που να αξίζει, από το να δώσω 700-800 για ένα windows και μετά 2 χρόνια να το αλλάξω πάλι.. Τα ίδια λεφτά θα βγούνε στην τελική!! APPLE ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέμα επιλογής λειτουργικού είναι στη συγκεκριμένη περίπτωση θα έλεγα,οπότε βλέπεις τι θέλεις και διαλέγεις,Win η OsX.

πάντα μου άρεσε η asus αν και χρησιμοποιώ mac,το zenbook πάντως ωραία συσκευή αλλά αναπόφευκτα δεν μπορώ παρα να πω οτι μοιάζει με τα macbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παληκάρια δεν μου αρέσει που το λέω αλλά σε θέμα ποιότητας υλικών και λογισμικού η apple είναι μπροστά.. Η οθόνη έχει περισσότερα pixels από οποιαδήποτε ανταγωνίστρια windows/linux συσκευή.. Ακόμη και full φορτωμένο λειτουργεί αστραπιαία.. Είναι ελαφρύ.. To design του μαμάει.. Το μόνο μείον η τιμή του.. Αλλά θα προτιμούσα να μαζέψω χρήματα 2-3-5 χρόνια και να πάτω ένα laptop που να αξίζει, από το να δώσω 700-800 για ένα windows και μετά 2 χρόνια να το αλλάξω πάλι.. Τα ίδια λεφτά θα βγούνε στην τελική!! APPLE ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!

Φίλε,εχεις μεινει πολύ πίσω!

Τα windows είναι πιο γρήγορα,πιο ελαφριά και πιο σταθερά,απ'τα mac osx!

Και πλέων δεν δίνεις τόσα λεφτά για ένα μηχάνημα και ένα λογισμικό που δεν υποστηρίζει touchscreen!Είναι κριμα!

 

Προς τον ST!

Αν ψηνεσαι για γκλαμουριά κ retina οθόνη,να το πάρεις το MacBook και αν δε σε ικανοποιήσει,το πουλάς και πέρνεις κάποιο άλλο!

 

δεν μοιζει απλως,,ειναι ιδιο.ολες οι εταιριες προσπαθουν να φτιαχνουν λαπτοπ που ειναι ιδια με τα mac...δεν ειναι τυχαιο λοιπον..

Τα οποία mac είναι και αυτά αντιγραφή από τα sony VAIO και πάει λέγοντας...!

Και τέλος,μείνετε εντός θέματος!

Το παιδί ρωτάει πιο από τα δυο να πάρει!Δε τον ενδιαφέρει τα κομπλεξικα σας με την εν λόγο εταιρεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε,εχεις μεινει πολύ πίσω!

Τα windows είναι πιο γρήγορα,πιο ελαφριά και πιο σταθερά,απ'τα mac osx!

Και πλέων δεν δίνεις τόσα λεφτά για ένα μηχάνημα και ένα λογισμικό που δεν υποστηρίζει touchscreen!Είναι κριμα!

 

Προς τον ST!

Αν ψηνεσαι για γκλαμουριά κ retina οθόνη,να το πάρεις το MacBook και αν δε σε ικανοποιήσει,το πουλάς και πέρνεις κάποιο άλλο!

 

 

Τα οποία mac είναι και αυτά αντιγραφή από τα sony VAIO και πάει λέγοντας...!

Και τέλος,μείνετε εντός θέματος!

Το παιδί ρωτάει πιο από τα δυο να πάρει!Δε τον ενδιαφέρει τα κομπλεξικα σας με την εν λόγο εταιρεία!

 

 

για πες μας ρε φιλε πως ενα sony viao ειναι ιδιο με ενα macbook pro η air?????και εμεις απανταμε στο παιδι και λεμε να παρει mac.μαλλον εσυ εισαι κομπλεξικος με τα windows και δεν βλεπεις τιποτα αλλο περα απο αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

για πες μας ρε φιλε πως ενα sony viao ειναι ιδιο με ενα macbook pro η air?????και εμεις απανταμε στο παιδι και λεμε να παρει mac.μαλλον εσυ εισαι κομπλεξικος με τα windows και δεν βλεπεις τιποτα αλλο περα απο αυτα..

Δεν είναι του παρόντος θέματος!

Υπαρχει θέμα στο φόρουμ,που θα σε ενημερώσει εκτενώς,γι'αυτο που ρωτάς!

Ένα μικρο δειγμα,είναι το πληκτρολόγιο και το τριγονικο σχήμα του air και των σύγχρονων ultrabooks!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να παω γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει καμια μα καμια ομοιοτητα των sony με τα mac.τα mac ηταν παντα τα καλυτερα σε σχεδιασμο.οσο για το σταθερα windows που λες δεν ξερω αν εχει δουλεψει macos γιατι εγω δεν εχω δει ποτε μα ποτε να μου κολλησει...ουτε μια φορα.οποτε μαλλον το λες ενα πολυ στεθερο λειτουργικο το macos.οσο για το γρηγορο δεν το σχολιαζω καν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να παω γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει καμια μα καμια ομοιοτητα των sony με τα mac.τα mac ηταν παντα τα καλυτερα σε σχεδιασμο.οσο για το σταθερα windows που λες δεν ξερω αν εχει δουλεψει macos γιατι εγω δεν εχω δει ποτε μα ποτε να μου κολλησει...ουτε μια φορα.οποτε μαλλον το λες ενα πολυ στεθερο λειτουργικο το macos.οσο για το γρηγορο δεν το σχολιαζω καν..

Δώσε ένα video ή έστω ένα review που να δείχνει ότι το ml είναι πιο γρήγορο και πίο ελαφρύ από τα windows8!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα σου δωσω βιντεο...απλα θα σου πω φερε οποιο λαπτοπ θες με windows 8 και ελα να τα συγκρινουμε να δουμε πιο ειναι πιο γρηγορο

Κόπιασε Κύπρο,να κεράσω και τον καφέ!;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...