Προς το περιεχόμενο

Research in Motion: Σε ανοδικά επίπεδα η μετοχή της, εν αναμονή του BlackBerry 10


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ήδη γνωστό ότι η Research in Motion δεν πρόκειται να παρουσιάσει το πολυαναμενόμενο λειτουργικό σύστημα για φορητές συσκευές, το BlackBerry 10, πριν το 2013. Εντούτοις όμως φαίνεται ότι η αναμονή για την άφιξή του, οδηγεί σε αύξηση της χρηματιστηριακής αξίας της εταιρείας.Συγκεκριμένα η μετοχή της ανέβηκε κατά 14%, σε μια εποχή που αδιαμφισβήτως το κλίμα που έχει διαμορφωθεί για αυτήν χαρακτηρίζεται εξαιρετικά δυσμενές, με τις πωλήσεις συσκευών της να κάνουν βουτιά, εξαιτίας του ιδιαίτερα σκληρού ανταγωνισμού από το iOS της Apple αλλά και του Android της Google. Παραμένουν όμως πολλά ερωτήματα να απαντηθούν ακόμη, όπως αν το νέο OS θα μπορέσει να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις των χρηστών.

 

Κλείνοντας να σημειώσουμε ότι έχουν προγραμματιστεί μια σειρά από events στις 30 Ιανουαρίου, όπου αναμένεται εκεί να ανακοινωθούν πληροφορίες για τις πραγματικές ημερομηνίες διάθεσης BlackBerry 10 smartphones, με τους κατασκευαστές να έχουν ήδη ξεκινήσει την διαδικασία παραγωγής BlackBerry 10 συσκευών.

 

Link.png Site: Neowin

Επεξ/σία από z4rx07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ το αργουν και σιγουρα χανουν.... ελπιζω τουλαχιστον οταν βγει να ειναι ετοιμο και να εχει αποβαλλει τις παιδικες ασθενειες.

 

ΥΓ και μια φορα επιτελους 1st :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μείνει πολύ πίσω πλέον η Blackberry.

Νομίζω πως το έχει χάσει το τρένο

Ναι αυτή η ριμάδα η iphone φταίει....ωχ θεέ μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύχομαι να ανακάμψει η RIM ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός και καλύτερες επιλογές-τιμές για εμάς τους απλούς καταναλωτές!!! Λογικό αυτό για τη μετοχή μιας και αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες που περιμένουν καλά νέα και ανταπόκριση από τα media και τους καταναλωτές!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά πιο κάτω δεν πήγαινε. Τελευταία ευκαιρία για τη RIM. Δε νομίζω να τα καταφέρει ειδικά τώρα που μπήκε στο παιχνίδι και η MS. Ακόμα και οι business users που ήταν παραδοσιακά οι καλύτεροι πελάτες της, έχουν περάσει στα αντίπαλα στρατόπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά πιο κάτω δεν πήγαινε. Τελευταία ευκαιρία για τη RIM. Δε νομίζω να τα καταφέρει ειδικά τώρα που μπήκε στο παιχνίδι και η MS. Ακόμα και οι business users που ήταν παραδοσιακά οι καλύτεροι πελάτες της, έχουν περάσει στα αντίπαλα στρατόπεδα.

 

αυτό δεν σημαίνει ότι αν είναι τόσο σούπερ wow οι νέες συσκευές και οι νέες δυνατότητες των υπηρεσιών της RIM δεν θα ξαναεπιστρέψουν σε αυτήν!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...