Προς το περιεχόμενο

ΜΑ, Lancaster


MostDef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με έχει δεχθεί το Lancaster για MA security & conflict μεταξύ των warwick, kent, york & exiter.

 

επειδή σε όλα τα παραπάνω έχω κάποιες πληροφορίες από είδη φοιτητές εκεί, θα ήθελα να μου πει κάποιος εμπειρίες για το Lancaster (μου αρέσει το course structure του και το γλυκοκοιτάζω αρκετά)

είμαι σε φάση πρέπει να απαντήσω και ζυγίζω αρνητικά και θετικά από κάθε πανεπιστήμιο.

 

το κάμπους βλέπω να πετάει με σύγχρονες εγκαταστάσεις αλλά από θέμα ζωής πως πάει;

 

αν έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία θα χαιρόμουν να γράψει τίποτα.

 

 

με ένα γρήγορο search δεν βρήκα πολλά σε forums και ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμπους και εγκαταστασεις ειναι καλες αλλα απο ζωη λιγα πραγματα. Ειχα επισκεφτει ενα φιλο εκει, η πομη δεν λεει τιποτα, λιγα μαγαζια, μετα τις 9 δεν βρισκαμε ουτε φαι να φαμε και ενα μοναδικο "κλαμπακι" που πανε καθε σαββατο οι φοιτητες. Παντως ο φιλος μου ειχε φαει λουκι με τα μαθηματα οποτε η διασκεδαση δεν τον ενδιεφερε και πολυ. Στα θετικα το μαντσεστερ που ειναι σχετικα κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και εγω εκει σπουδασα φιλε...τι να πω, αναμεικτα συναισθηματα. Αν σου αρεσει η ησυχη ζωη θα την καταβρεις στο campus, αλλιως κλαψτα χαραλαμπε. Το πανεπιστιμιο ειναι καλο , αν και πρεπει να τονιστει οτι η ξαφνικη ανοδος του στην καταταξη, οφειλεται στο οτι πλεον συμπεριλαμβανεται και η ικανοποιηση των φοιτητων με το πανεπιστημιο, που οπως και να το κανουμε, ειναι λιγο φλου σαν κριτηριο.

 

Στα θετικα, η ΑΣΦΑΛΕΙΑ που παρεχει το campus, πραγματικα 6 χρονια ημουν εκει και δεν ακουσα να γινει καποιο εγκλημα.

 

Οι εστιες επισης ειναι πολυ καινουριες, σε ολο το campus, και αξιζουν τα λεφτα που θα σκασεις για το δωματιο.

 

 

Το Λανκαστερ σαν πολη δεν λεει πολλα..οπως ειπανε τα παιδια απο πανω , τα παντα μετα τις 5 ειναι κλειστα εκτος απο τα φαγαδικα. Απο διασκεδαση, 3 club ολα και ολα, αλλα εμενα δεν με χαλαγε το sugarhouse (το club που ανηκει στην φοιτητικη ενωση).

 

Μετραει στην αγορα εργασιας ενα πτυχιο απο εκει. Αν και θα σε συμβουλευα να κοιταξεις και το Warwick..μιας και ειπες οτι εχεις προσφορα και απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...