Προς το περιεχόμενο

Forthnet Fast Forward: VDSL έως και 50mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τα @@ του οτε ολοι κανουν μαγκιες...εαν καποια στιγμη χασει πανω απο 50 της πελατειας...αυτοματως θα επελθει θανατος σε ολες τις αλλες πραγμα που ποτε δεν θα αφησουν να συμβει ..ο ΟΤΕ θα μπορουσε να δωσει μονιμα τιμες κατω απο 20 ευρω το μηνα ...αλλα δυστηχως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε μην γκρινιάζετε για γραμμές και ταχύτητες.

Εδώ στην Αυστραλία δεν υπάρχουν κρατικές γραμμές broadband και το δίκτυο είναι γτπ.

Ένα θα σας πω: Πληρώνω $60 το μήνα τα 200GB. Ητοις, ακόμα εδώ έχουμε ογκοχρέωση. Άμα θες παραπάνω, πληρώνεις γύρω στα $200. Και από ταχύτητα; Ονομαστική 24 και πιάνω 9 με το ζόρι.

 

Μια χαρά είναι το ίντερνετ στην "τριτοκοσμική" Ελλαδίτσα μας σε σχέση με την "αναπτυγμένη" οικονομία της Αυστραλίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, τι να πει η Αυστραλια τώρα στην πλούσια Ελλαδάρα; :huh:

Ο δείκτης της οικονομικής ευμάρειας δεν είναι μόνο οι ταχύτητες στο ίντερνετ, ή η πολιτική ογκοχρέωσης.

Αναφέρομαι στο "ανεπτυγμένη" που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά, εδώ και 4-5 χρόνια πληρώνουμε 24mbs γραμμή και κλειδώνουμε μετά βίας στα 11, τώρα με το vdsl επιτέλους θα πιάνουμε το 24άρι που δικαιούμαστε εδώ και 4-5 χρόνια (απλά πληρώνοντας λιγο παραπάνω)....

 

Μπεεεε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην γκρινιάζετε για γραμμές και ταχύτητες.

Εδώ στην Αυστραλία δεν υπάρχουν κρατικές γραμμές broadband και το δίκτυο είναι γτπ.

Ένα θα σας πω: Πληρώνω $60 το μήνα τα 200GB. Ητοις, ακόμα εδώ έχουμε ογκοχρέωση. Άμα θες παραπάνω, πληρώνεις γύρω στα $200. Και από ταχύτητα; Ονομαστική 24 και πιάνω 9 με το ζόρι.

 

Μια χαρά είναι το ίντερνετ στην "τριτοκοσμική" Ελλαδίτσα μας σε σχέση με την "αναπτυγμένη" οικονομία της Αυστραλίας

Σε ποια πολη της Αυστραλιας εισαι?Και απο ποια εταιρεια παιρνεις ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βλεπω μερικους που μολις λενε κατι για την εταιρια που εχουν παροχο βγαζουν καντιλες...

Η εταιρια δεν φαινετε στο αν πιανεις 10 η 18 η 30 η 40 mbps ...η εταιρια φαινετε στο οταν εχεις προβλημα ποσο ευκολα και γρηγορα ανταποκρίνετε χωρις να εχει εξτρα χρεωσεις και να σου βγαζει την παναγια...

Δυστηχώς η forthnet μιας που ειμαι και του επαγγελματος δεν ειχε ποτε ουτε θα εχει ποτε αξιοπρεπες , γρηγορο και αξιοπιστο helpdesk support ( τοσο σε θεμα γραμμης οσο και βλαβες γενικα ).

Οι τηλεφωνήτριες εκει και οι τεχνικοι το μονο που ξερουν να λενε ειναι

"Δεν φταιει η γραμμη κυριε εχετε ιο στον υπολογιστη σας"

"εαν ερθουμε να δουμε την γραμμη χρεωνεστε 60 ευρώ.."

και παει λεγοντας...

Οχι και η forthnet σοβαρη εταιρια..θεμα τυχης μερικοι εδω εχουν ιντερνετ απο εκει...

 

Μια χαρα help desk εχει η forthnet.Χθες μιλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια χαρά, εδώ και 4-5 χρόνια πληρώνουμε 24mbs γραμμή και κλειδώνουμε μετά βίας στα 11, τώρα με το vdsl επιτέλους θα πιάνουμε το 24άρι που δικαιούμαστε εδώ και 4-5 χρόνια (απλά πληρώνοντας λιγο παραπάνω)....

 

Μπεεεε...

 

αν επιλέξεις να πληρώνεις για vdsl και παίρνεις αυτό το συγχρονισμό καλά να πάθεις, κατά τα άλλα παραπληροφόρηση στο full...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μονο η αποσταση αλλα και η ποιοτητα και χιλια δυο αλλα.θεωρητικα τα 30 megabit τα πετυχαινει καποιος αν εχει νορμαλ χαλκο.σε 500 μετρα εχω δει σε ξεκλειδωτο Mode Πολυ παραπανω απο 50 down και πολυ παραπανω απο 10 Up.

 

Έχουμε καμία άκρη να παίζω και εγώ ξεκλείδωτος που είμαι στα 60m ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το λες και ακριβό τα παραπάνω δεκάρικο για 20-30mbps παραπάνω.

ελπίζω να έρθουν σε όλες τις περιοχές όσο το δυνατόν γρηγορότερα

 

Όχι μόνο δεν το λες ακριβό αλλά είναι ευκαιρία γι αυτούς που μπορούν να έχουν πιο γρήγορο download αλλά και upload πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 χρόνια την έχω χωρίς πρόβλημα... και δεν είναι με όλες τις εταιρίες που λες το ίδιο... φίλος μου που μένει ακριβώς από δίπλα σε καινούργια πολυκατοικία με οτέ πιάνει 11... Άσε που οι δικές μου καλωδιώσεις είναι και παλιές... Παρεμπιπτόντως μένω πολύ μακριά από τον οτέ...

τι να πω φιλαράκι πραγματικά είσαι η ξαίρεση στον κανόνα παίξε και κανένα ΤΖΟΚΕΡ ποτε δεν ξέρει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επιλέξεις να πληρώνεις για vdsl και παίρνεις αυτό το συγχρονισμό καλά να πάθεις, κατά τα άλλα παραπληροφόρηση στο full...

 

5 χρόνια πληρώνω για 24 και κλειδώνω στα 11, το να αλλάξει αυτό τώρα με την vdsl και να κλειδώνω έστω στα 35 θα ισοδυναμεί με θαύμα...

 

Προφανώς και δεν έχω δοκιμάσει όμως, οπως και κανένας εδώ μέσα προς το παρόν... Παραπληροφόρηση δεν κάνουμε, εκτίμηση κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πρώτον αν παίρνεις vdsl από dslam ενός A/K, αν δεν είσαι στην επιτρεπτή απόσταση ο ISP δεν πρόκειται να σε αφήνει να το έχεις, οπότε το να πληρώνεις vdsl και να συγχρονίζεις χάλια δεν παίζει...

 

δεύτερον αν παίρνεις vdsl από τα νέα ΚΑΦΑΟΥ που έχουν ουσιαστικά minidslams μέσα τους τότε ο συγχρονισμός θα είναι σχεδόν στην ονομαστική ταχύτητα, αν όχι ακριβώς σε αυτή, επειδή πλέον η απόσταση από αυτό θα είναι στη χειρότερη περίπτωση στα 500 μέτρα που είναι υπεραρκετά για τα 50mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...