Προς το περιεχόμενο

Προώθηση web developer


madas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Εδώ και κάποιο καιρό ασχολούμαι με την δημιουργία site με cms(joomla) και έχω μάθει να κάνω διάφορα πραγματάκια. Σιγά σιγά σκεφτόμουν να βρω άτομα τα οποία θέλουν να φτιάξουν σχετικά απλά δυναμικά sites και να το αναλάβω εγώ. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχουν σελίδες έτσι να μπορέσω να προωθήσω τον εαυτό μου και να έρθω σε επαφή με ενδιαφερόμενους. Επίσης τι τιμές παίζουν για την δημιουργία ενός απλού site σε joomla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοείς να ανεβάσεις ένα template κλπ κλπ, τότε οι τιμές ξεκινάνε και από 70 ευρώ.

 

Από εκεί και πέρα, αν είσαι web developer και ξέρεις να γράφεις κώδικα, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και σε freelance sites του εξωτερικού, όπως το οdesk. Σε γενικές γραμμές αν ξέρεις απλά να στήνεις ένα joomla site, μην περιμένεις και πολλά από την αγορά. Επήλθε κορεσμός :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοείς να ανεβάσεις ένα template κλπ κλπ, τότε οι τιμές ξεκινάνε και από 70 ευρώ.

 

Από εκεί και πέρα, αν είσαι web developer και ξέρεις να γράφεις κώδικα, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και σε freelance sites του εξωτερικού, όπως το οdesk. Σε γενικές γραμμές αν ξέρεις απλά να στήνεις ένα joomla site, μην περιμένεις και πολλά από την αγορά. Επήλθε κορεσμός :fear:

 

Έχει κυριολεκτικά γεμίσει η αγορά όπως συζητήθηκε πρόσφατα απο "web developers" που απλά ξέρουν joomla και στήνουν sites, οπότε μην περιμένεις να βγάλεις λεφτά απο εκεί :unsure: . Αν σκοπευεις να ασχολήθεις επαγγελματικά είναι μονόδρομος να μάθεις HTML,CSS, PHP & MySQL (+ ότι άλλο προκύψει έπειτα) και να δουλέψεις πάνω στο framework του Joomla, κοινώς χωρίς κώδικα δεν γίνεσαι developer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...