Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία σύνδεσης


bati_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα laptop ΗP pavillion δεκαετίας. Απο τότε που άλλαξα πάροχο απο οτε σε wind και αλλαξα και router, το συγκεκριμένο laptop ενώ βλέπει το δίκτυο της wind δεν συνδέεται.

Εν τω μεταξύ δεν βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος - απλά δε συνδέεται ποτέ.

Έχω κι άλλες συσκευές (smartphone, smartbox) οι οποίες συνδέονται κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Κατέβασα και έβαλα drivers από το site της hp για το Modem αλλά τίποτα.

Μήπως έχετε καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ethernet τον συνδέεις ή ασύρματα;; Δοκίμασε αν μπαίνει μέσου ethernet..

Έκανες νέα ρύθμιση σύνδεσης μέσα από τα windows;Αν μπαίνεις με την σύνδεση που είχες για τον ΟΤΕ λογικό να μην μπαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση λογω παλαιοτητας του λαπτοπ,και φυσικα λογω παλαιοτητας της ασυρματης καρτας δικτυου,να μην αναγνωριζει την μεθοδο κλειδωματος(wep key,psk,psk-personal κ.α).Μου εχει τυχει και εφαγα αρκετη ωρα μεχρι να το βρω....και μου εχει τυχει με pda...αρκετα παλια που δεν μου δουλευαν με καινουριο access point αλλα ουτε και router.Οτι ειναι αρκετα παλιο συνηθως λειτουργει μονο με WEP KEY που ειναι και η πιο απλη και παλια μεθοδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση λογω παλαιοτητας του λαπτοπ,και φυσικα λογω παλαιοτητας της ασυρματης καρτας δικτυου,να μην αναγνωριζει την μεθοδο κλειδωματος(wep key,psk,psk-personal κ.α).Μου εχει τυχει και εφαγα αρκετη ωρα μεχρι να το βρω....και μου εχει τυχει με pda...αρκετα παλια που δεν μου δουλευαν με καινουριο access point αλλα ουτε και router.Οτι ειναι αρκετα παλιο συνηθως λειτουργει μονο με WEP KEY που ειναι και η πιο απλη και παλια μεθοδος...

σε αυτή την περίπτωση γίνεται κάτι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...