Προς το περιεχόμενο

The Wolverine


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα, PG-13 ρε άχρηστοι του Hollywood; Δηλαδή, έλεος, τι θα παθαίνατε εάν δείχνατε λίγο αιματάκι; Α, ξέχασα, στοχεύουμε σε ευρύ κοινό και όχι μόνο σε ενήλικες... Τι να πω, έκαναν τον Wolverine παραμυθάκι... Καλή ταινία, δεν λέω, αλλά θα μπορούσαν να την κάνουν πολύ καλύτερη. 

 

Όπως είπε και ο porco_rosso, την ξεχνάς αφού τελειώσει, άντε να δούμε τι θα μας σερβίρουν στο Days of Future Past.

 

 

Στις τελευταίες σκηνές της ταινίας και στην σκηνή μετά τα credits, δείχνουν τα claws του Wolverine στην παλιά, κοκκάλινη, προ-αδαμαντίου, μορφή τους. Αδαμάντιο τέλος;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δα σημερα.

Αρκετα καλυτερο απο τις υπολοιπες ταινιες του καλοκαιριου και φυσικα απο την προηγουμενη.

Ομως δεν ειναι κατι αξιομνημονευτο, αλλη μια τυπικη,γενικευμενη super-hero ταινια.

Προσωπικα δεν μου αρεσε, λογω: το παιδικο pg13, το κακο σεναριο, η μετρια σκηνοθεσια και ο ξεδιαντροπος ρατσισμος.

Με τον Αρονοφσκι, πιστευω θα ειχαμε ενα αριστουργημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ευχαριστώ για το ινφο,δηλαδή να ξεκινήσω απο χμεν first class και τελευταίο το the wolverine?

το xmen origins wolverine είναι αυτό που δίχνει απο την αρχή την ιστορία του wolverine,πως φτιάχτηκε κλπ?

εγω ειμαι πλέον της άποψης να τηρείς σειρά έκδοσης και όχι ιστορίας!!! έτσι πιάνεις όλες τις αναφορές και είσαι μέρος της εμπειρίας του δημιουργού!! (πχ star wars βλέπεις μόνο με σειρά έκδοσης)

μόνη εξαίρεση τόλκιν που όπως και να τα διαβάσεις κάποιες αναφορές θα τις χάσεις και γενικά αν σου αρέσει θα τα ξαναδιαβάσεις με κάθε πιθανή σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μα, PG-13 ρε άχρηστοι του Hollywood; Δηλαδή, έλεος, τι θα παθαίνατε εάν δείχνατε λίγο αιματάκι; Α, ξέχασα, στοχεύουμε σε ευρύ κοινό και όχι μόνο σε ενήλικες... Τι να πω, έκαναν τον Wolverine παραμυθάκι... Καλή ταινία, δεν λέω, αλλά θα μπορούσαν να την κάνουν πολύ καλύτερη. 

 

Όπως είπε και ο porco_rosso, την ξεχνάς αφού τελειώσει, άντε να δούμε τι θα μας σερβίρουν στο Days of Future Past.

 

 

Στις τελευταίες σκηνές της ταινίας και στην σκηνή μετά τα credits, δείχνουν τα claws του Wolverine στην παλιά, κοκκάλινη, προ-αδαμαντίου, μορφή τους. Αδαμάντιο τέλος;

 

 

και εγω το παρατηρησα αυτο που λες στο spoiler, την περιμενα καπως καλυτερη, η καλυτερη σκηνη ηταν αυτη μετα τα credits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γεγονοτα της ταινιας που κατατασσονται χρονικα; πριν και μετα σε σχεση με τα αλλα xmen?

 

2 σελιδες πισω αυτο

Χρονολογικα οπως συμβαινει η ιστορια:

X-men: First Class

X-men Origins: Wolverine

X-men

X-men 2

X-men 3: The Last Stand

The Wolverine

 

Χρονολογικα οπως βγηκαν στο σινεμα:

X-men

X-men 2

X-men 3: The Last Stand

X-men Origins: Wolverine

X-men: First Class

The Wolverine

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκηνη παντως που πεταει τον υπουργο εσωτερικων απο το μπαλκονι με στυλ καθως του φωναζει "But i told you the truuuuuuuuth" και αυτος λεει "Yeah but i didn't like it" μου πεταχτηκε η πιτσα απο το στομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτριο. Σε 3 μέρες δε θα θυμάμαι τίποτα. Πάντως ο Hugh Jackman πρέπει να ήρθε σε αυτό το κόσμο για να παίξει τον Wolverine. Δε νομίζω να υπάρχει πιο ταιριαστό casting ever.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε, ωραιος ειναι γενικα, καλη δουλεια κανει στα X MEN και Wolverine αλλα ειναι παντελως αλλος χαρακτηρας, τοσο εξωτερικα οσο και -κυριως- εσωτερικα με τον χαρακτηρα των comic

 

εγω προσμενω ακομα αγορα του franchise απο Disney μπας και δουμε επιτελους τους σωστους X MEN και κυριως τον σωστο Wolverine στην οθονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...