Προς το περιεχόμενο

Lg 2361v-pf καμμενο Pixel


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, μολις σημερα ανακαλυψα ενα ακμμενο Pixel το οποιο διακρινεται μονο σε μαυρο ή πρασινο backround. την οθονη την εχω απο 12-01-2010 και ειχε 2 χρονια εγγυηση zero pixel.

 

Το κανω γαργαρα και συνεχιζω ή μπορω να κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χθες πρεπει να καηκε, γιατι παντα τα παρατηρω.

Και ετσι για την ιστορια, ειχαμε παρει 2 τετοιες ιδιες με τον αδερφο μου, και ηταν σε προσφορα τοτε απ τα e-shop στα 175€, του αδερφου μου με το που την βαλαμε σε λειτουργια ειχε 2-3 καμμενα pixel, και εγινε αντικατασταση την επομενη μερα, αλλα λογω εξαντλησης της ιδιας, μας εδωσαν μια που κοστιζς 240€... οχι και ασχημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

είναι σίγουρο αυτό? γιατί σε κάποια sites γράφει 3 και σε άλλα 2...

 

βέβαια δεν έχει να χάσει κάτι με το να πάρει τηλέφωνο, οπότε βουρ αύριο το πρωί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στανταρ την εχω την οθονη αυτη απο το '09 και μου την αλλαξανε στο αψε σβησε οταν εμφανισε μια μπλε γραμη μετα απο 2.5 χρονια χρησης ( να σημειωσω οτι ειχα χασει την αποδειξη και με το serial απλα μου φερανε refurbished ολοιδια μετα απο 2 εργασιμες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στο site του e-shop γραφει 2 χρονια απο κει δλδ που εγινε η αγορα.

Εγω πως θα βρω ακριβως ως ποτε εχεις..

Παλι καλα δλδ που το ποσταρα εδω.. μακαρι να γινει η δουλεια.

Και γω την αποδειξη δεν την βρηκα, αλλα μεσω του λογαριασμου μου στο e-shop βρηκα την ημ/νια Παραλαβης, ητοι " Τιμολόγηση Παραγγελίας 08/01/10 12:13 statusok.gif Αποστολή 12/01/10 21:12

 

οριστε και το site του e-shop. Link.png Site: lg w2361v-pf

 

Απ το site της LG λεει για 24 μηνες. Link.png Site: LG W2361V-PF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αγορασα την οθονη η διαφημηση ελεγε καθαρα 3 χρονια zero pixel δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου εξαλου μου την αλλαξανε μετα απο 2.5 χρονια , μην ασχοληθεις με το e-shop επικοινωνησε με lg και κανε τον ανηξερο αμα σου πουνε για 2 χρονια και μ@λ@κιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΔΩ: Link.png Site: http://www.camber.gr...UC=8161''>LG την εχει με 3 χρονια εγγυηση.

Θα μας τρελανουν τελειως??

 

Εχω φαει το ιντερνετ ολο, και βλεπω οτι σε αγγελιες, που τις πουλουσαν, ελεγε αγορασμενη απο ΠΛΑΙΣΙΟ με 3 ετη εγγυηση..

Εχω και ενα γνωστο μεσα στην LG, οποτε αυριο πουρνο πουρνο, θα πεσουν τα τηλεφωνα..

 

Αν μου πουν 2 χρονια, εκτυπωνω χαρτια που λενε 3 ετη απο αλλα σαιτ, και κινουμε με οτι δικαιωματα εχω. ΙΝ.ΚΑ, ΓΓΚ και οτι αλλο..

 

Φιλε bloodrage με εσωσες μπορω να πω..απο που την ειχες παρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εννοειτε πως με e-shop δεν προκειτε να ασχοληθω.

Βρηκα και το PC1, που το θεωρω απ τα καλουτσικα μαγαζια πληροφορικης, και λεει 3 χρονια.

Ε ρε γλεντια αυριο...........

 

 

Σε περιπτωση αντικαταστασης να ζητησω εγω απο μονος μου καποιο συγκεκριμενο μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανο ειναι να σου δωσουνε το ιδιο μοντελο (εχουνε ΄΄κοψει΄΄ πολλα τετοια) αν δεν υπαρχει θα σου στειλουνε καποιο 23αρι μεταγενεστερο παντα σε refurbished ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα δλδ, θα μου δωσουν refurbished τα οποια εχουν 1 χρονο εγγυηση...χααχαχα..

Αρχισαν τις μαλαγανιες??Καλα κατσε να βρω απο δω τα νομικα δικαιωματα κλπ, να καταλαβουν οτι δεν εχουν να κανουν με κανενα μλκ..

 

μπορει καποιος να ποσταρει εδω τα δικαιωματα καταναλωτη και τις λοιπες πληροφοριες, δε θυμαμαι που ακριβως σε ποιο ποστ τα ειχα βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επανερχομαι. Μετα αποο συνομιλια μου με ενα πολυ ευγενικο παλικαρι στο technical support της LG και ενω δεν εφερε καμια αντιρρηση για το θεμα των 3 ετων εγγυησης, μολις του ειπα για το προβλημα, μου λεει, αν σε μαυρο backround που το τεσταρα ειναι λευκο το πιξελ. σε μενα ομως ηταν κοκκινο.

Και μου αναφερει οτι δεν ειναι καμμενο πιξελ, αλλα κολλημενο υποπιξελ και με μια απαλη αφη στην οθονη ξεκολλαει.

Το εκανα με ενα πανακι οθονης και εφυγε, ξεκολλησε.

Το θεμα ειναι πως αν το ξανα πιιεσεις λιγο εμφανιζεται η κοκκινη κουκιδα.

Μου ειπε πως αν το προβλημα συνεχιστει εχω ακομα εναμιση μηνα εγγυηση, αλλα μου ειπε και ενα πακετο με περιπου 60€ για επεκταση της εγγυησης αλλα 2 χρονια,

το θεμα ειναι εγω τι να κανω? υπαρχει τροπος αυτο το κολλημενο πιξελ να γινει καμμενο για να την αντικαταστησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...