Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως σε οσους θέλουν να μπουνε στην προσφορά αυτή... ισως να το ξανασκεφτουν λιγάκι!

Προχτές έγινε το installation και έφριξα απο την ποιοτητα της εικόνας! Οι τύποι πρεπει να μεταδίδουν σε 320χ240 που γίνεται upscale... Δεν εξηγείται διαφορετικά τόσο φρικτό θέαμα. Τα λεγόμενα HD Channels.... μόλις που φτάνουν την ποιότητα των δημοσίων DVB καναλιών.

 

Πραγματικά απαράδεκτο και δεν θα πλήρωνα ουτε 5 ευρώ για αυτό το θέαμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Παντως σε οσους θέλουν να μπουνε στην προσφορά αυτή... ισως να το ξανασκεφτουν λιγάκι!</p>

<p>Προχτές έγινε το installation και έφριξα απο την ποιοτητα της εικόνας! Οι τύποι πρεπει να μεταδίδουν σε 320χ240 που γίνεται upscale... Δεν εξηγείται διαφορετικά τόσο φρικτό θέαμα. Τα λεγόμενα HD Channels.... μόλις που φτάνουν την ποιότητα των δημοσίων DVB καναλιών.</p>

<p> </p>

<p>Πραγματικά απαράδεκτο και δεν θα πλήρωνα ουτε 5 ευρώ για αυτό το θέαμα...</p>

Σε φιλο μου παιζουν αψογα! Το πιατο βεβαια ειναι καμια 10αρια μετρα απο την τηλεοραση, οποτε ισως εχει ελαχιστες απωλιες.

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι οι αποκωδικοποιητές, το θέμα όπως πάντα με την 4thnet είναι ότι δεν ξέρουν πόσο θα πάρει η μεταφορά γραμμής από ΟΤΕ στο δίκτυο τους, με αποτέλεσμα να μη μπορούν να σου εγγυηθούν ότι δεν θα μείνεις κανένα δίμηνο χωρίς Internet, συνεπώς, όσο καλή κι αν είναι η προσφορά, εγώ πήγα πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Σε φιλο μου παιζουν αψογα! Το πιατο βεβαια ειναι καμια 10αρια μετρα απο την τηλεοραση, οποτε ισως εχει ελαχιστες απωλιες.

 

Δεν υπαρχει θεμα απωλειων. Τα σηματα ειτε ειναι απο δορυφορο ειτε απο adsl ειναι ψηφιακα και η ποιοτητα ειναι ιδια για ολους. Δεν παιζουν ρολο τα μετρα καλωδιου. Απλα αλλοι το κακο το βλεπουν κακο και αλλοι το κακο το βλεπουν καλο. Ειναι θεμα αντιληψης καθαρα και εμπειριων. Επισης οσο μικροτερη και χειροτερη η tv τοσο κρυβονται τα προβληματα μιας κακης εικονας.

 

Απο εκει και περα ισως υπαρχει διαφορα μεταξυ δορυφορικης και ιντερνετικης μεταδοσης, διαφορετικο bitrate αρα χειροτερη εικονα το ενα απο το αλλο. Μια ζωη η nova (sat) ειχε υπερσυμπιεση, εχω πολλα χρονια να δω την ποιοτητα της αφου ηταν τοσο χαλια που και 5 ευρω να μου ελεγαν τωρα οτι στοιχιζει το μηνα δεν θα τα χαλαλιζα για παρτη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι οι αποκωδικοποιητές, το θέμα όπως πάντα με την 4thnet είναι ότι δεν ξέρουν πόσο θα πάρει η μεταφορά γραμμής από ΟΤΕ στο δίκτυο τους, με αποτέλεσμα να μη μπορούν να σου εγγυηθούν ότι δεν θα μείνεις κανένα δίμηνο χωρίς Internet, συνεπώς, όσο καλή κι αν είναι η προσφορά, εγώ πήγα πάσο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι οι αποκωδικοποιητές, το θέμα όπως πάντα με την 4thnet είναι ότι δεν ξέρουν πόσο θα πάρει η μεταφορά γραμμής από ΟΤΕ στο δίκτυο τους, με αποτέλεσμα να μη μπορούν να σου εγγυηθούν ότι δεν θα μείνεις κανένα δίμηνο χωρίς Internet, συνεπώς, όσο καλή κι αν είναι η προσφορά, εγώ πήγα πάσο.

Για να πω την αλήθεια αυτό ακριβώς φοβόμουν κι εγώ αλλά εξεπλάγην...ευχάριστα απο τη συνέπειά τους (κι αυτό το λέω εγώ που πριν 5 χρόνια είχα πρωτοβάλει forthnet από ΟΤΕ και την σούταρα μετά απο ένα δίμηνο για να πάω σε HOL).

Ιντερνετ δεν έχασα καθόλου και την ημέρα που μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο δεν είχα για κανά 5-6ωρο (δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν ήμουν σπίτι). Το ιντερνετ πάει καλά και η τηλεφωνία είναι πολύ καλή (είναι και pots και όχι voip όπως της ΗΟL και δεν με δεσμεύει πάνω στο router).

Οσο για τη νοβα, έστω και τα ντοκυμαντέρ και κανά ματσάκι το Σαβ/κο που βλέπω μου αρκούν.

Φτου, φτου να μην το ματιάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει θεμα απωλειων. Τα σηματα ειτε ειναι απο δορυφορο ειτε απο adsl ειναι ψηφιακα και η ποιοτητα ειναι ιδια για ολους. Δεν παιζουν ρολο τα μετρα καλωδιου. Απλα αλλοι το κακο το βλεπουν κακο και αλλοι το κακο το βλεπουν καλο. Ειναι θεμα αντιληψης καθαρα και εμπειριων. Επισης οσο μικροτερη και χειροτερη η tv τοσο κρυβονται τα προβληματα μιας κακης εικονας.

 

Απο εκει και περα ισως υπαρχει διαφορα μεταξυ δορυφορικης και ιντερνετικης μεταδοσης, διαφορετικο bitrate αρα χειροτερη εικονα το ενα απο το αλλο. Μια ζωη η nova (sat) ειχε υπερσυμπιεση, εχω πολλα χρονια να δω την ποιοτητα της αφου ηταν τοσο χαλια που και 5 ευρω να μου ελεγαν τωρα οτι στοιχιζει το μηνα δεν θα τα χαλαλιζα για παρτη της.

Eιναι το ιδιο δλδ να εισαι ρετιρε και να μπει το πιατο 5-10μετρα καλωδιο μακρια και το ιδιο να εισαι στον 1ο και το πιατο να μπει 30-40μετρα καλωδιο μακρια; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Eιναι το ιδιο δλδ να εισαι ρετιρε και να μπει το πιατο 5-10μετρα καλωδιο μακρια και το ιδιο να εισαι στον 1ο και το πιατο να μπει 30-40μετρα καλωδιο μακρια; 

 

Εχω απαντησει ηδη, φυσικα ειναι το ιδιο. Αν ξεπερασεις καποιο οριο πχ 150μετρα και το σημα δεν ειναι αρκετο ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΚΟΝΑ (και οχι κακη εικονα). Βασικες αρχες του ψηφιακου σηματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω δεν εχω κανενα θεμα με την εικονα.Τα καναλια HD ειναι φοβερα και τα απλα ειναι μια χαρα.Και για internet μπορει ακομα να μην με εχουν ειδοποιησει για ποτε ακριβως αλλα εχω ακομα την παλια συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

επειδη εχω κανει αιτηση φορητοτας (απο οτε)

και εχω μεινει απο 19/12 χωρις τηλ και ιντερνετ (δεν υπαρχει τηλ σημα στη γραμμη)

ξερει κανεις το σταθερο τηλ forthnet για να του καλω απο κινητο vodafone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εκανα αιτηση την δευτερα μου εστειλαν μηνυμα οτι πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης της γραμμης ειναι 7 ιανουαριου.

πολυ καλυτερα ποατι περιμενα αν κ βλεπουμε αν θα ερθει οντως αυτην την ημερομηνια.

Για το πιατο βλεπουμε ακομα.

μια ερωτηση η 12μηνη συμβαση ξεκιναει με την υπογραφη της συμβασης η την πρωτη ημερα του ιντερνετ;

ποιο πολυ με ενδιαφερει για την εταιρια που ειμαι τωρα που δεν θυμαμαι αν εχω κλεισει χρονο(ειχακανει αιτηση νοεμβριο κ δεν θυμαμαι αν ειχε ερθει πριν η μετα τον χρονο το ιντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι οι αποκωδικοποιητές, το θέμα όπως πάντα με την 4thnet είναι ότι δεν ξέρουν πόσο θα πάρει η μεταφορά γραμμής από ΟΤΕ στο δίκτυο τους, με αποτέλεσμα να μη μπορούν να σου εγγυηθούν ότι δεν θα μείνεις κανένα δίμηνο χωρίς Internet, συνεπώς, όσο καλή κι αν είναι η προσφορά, εγώ πήγα πάσο.

οπως εχουμε πει απειρες φορες ο οτε ενεργοποιει την γραμμη και απλα δινει στον παροχο μια εκτιμωμενη ημερομηνια ενεργοποιησης ειτε βαλεις Forthnet ειτε on telecoms ειτε hol ειτε cyta.αν εχεις ηδη συνδεση παιζεις κανονικα με τον παλιο παροχο μεχρι να σε γυρισει ο οτε στον νεο παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

επειδη εχω κανει αιτηση φορητοτας (απο οτε)

και εχω μεινει απο 19/12 χωρις τηλ και ιντερνετ (δεν υπαρχει τηλ σημα στη γραμμη)

ξερει κανεις το σταθερο τηλ forthnet για να του καλω απο κινητο vodafone?

2119552000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...