Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια τι γιορτες και κολοκυθια, απο αρχες σεπτεμβρη σε νεα οικοδομη περιμενο του μ@λακες του ΟΤΕ να ερθουν να περασου 3 μετρα γαμωκαλωδιο και μου ειπαν απ το νεο ετος.. Παλι καλα στην HOL που ειμαι και τους ειπα, οτι αφου δεν εχω ελλατωστε το μου ή να μη δινω καθολου αφου δεν λαμβανω καποια παροχη, και οντως μου το κανανε.. Και εχω να το λεω αυτο....

ΑΛΛΑ ο Φουστης ο ΟΤΕ τον παιζει ασταματητα...

 

Εσύ πάλι καλά είσαι . Στην Σίνδο Θεσσαλονίκης περιμένει εταιρία για τα 3 μέτρα που λες 2 ή 3 χρόνια και δεν πάνε.

 

Παρόλο που δεν έχουν δέκτες για το πακέτο αυτό σου λένε απο Φεβρουάριο.

Αν όμως τους πείς να βάλεις άλλο πακέτο πιο ακριβό και καλά βρίσκουν. Έγινε σε φιλαράκι μου που πήρε πιο ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η προσφορά πλησιάζει στο τέλος και φοβάμαι μήπως το μετανιώσω αν δεν την κάνω θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις..

α. Επειδή το επάγγελμα μου έχει συνεχείς μετακινήσεις και ενδέχεται το καλοκαίρι να αλλάξω τόπο διαμονής ξέρει κανείς αν υπάρχει χρέωση για τη μεταφορά της γραμμής ίντερνετ και του nova και αυτό εφόσον δεν έχει κλείσει το 12μηνο της σύμβασης??

β. Επειδή αφενός υπάρχει προϋπόθεση λειτουργίας της σύνδεσης να βρίσκετε εντός ιδιόκτητου δικτύου forthnet και αφετέρου δεν μπορώ να ξέρω από τώρα την περιοχή που θα μετακομίσω τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση?Διακόπτεται η 12μηνη σύμβαση και πληρώνω το πρόστιμο που σημαίνει 70 ευρώ για διακοπή ίντερνετ + 80 ευρώ για διακοπή nova =150 ευρώ? Φαίνεται κάπου μέσα στο site σε ποιές περιοχές η forthnet έχει ιδιόκτητο δίκτυο? 

γ. Η απεγκατάσταση κοινώς ξήλωμα καλωδίων και κεραίας είναι εύκολη η χρειάζεται ειδικό τεχνικό..??Που συνεπάγεται κόστος απεγκατάστασης + κόστος εγκατάστασης στον νέο τόπο διαμόνής άρα περίπου 100 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιεργο που επαθα, ειναι οτι ειχα πει οτι θελω 3μηνους λογαριασμους, και μου ηρθε ο 1ος ο οποιος ειναι διπλος. Δηλαδη πρεπει να "προπληρωσω" 6 μηνες = 180 ευρω! χαχαχα προσεξτε μην την πατησετε κι εσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως του είπα αν μπορούν να ενεργοποιήσουν το ίντερνετ μετά τις 10 φεβρουαρίου που λήγει το συμβόλαιό μου στον προηγούμενο πάροχο και μου είπαν ότι δε γίνεται.. όποτε γίνει θα γίνει αυτόματα, οπότε δεν μπορούν να επέμβουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα το πρωι εκανα κι εγω την αιτηση και μου ειπαν οτι σε 20-30 θα ειμαι ετοιμος.

Εγω εχω ηδη πιατο και αποκωδικοποιητη.Υπαρχει προβλημα αν κρατησω αυτο το πιατο και αλλαξω μονο τον αποκωδικοποιητη ή να τους πω να το βγαλουν το συγκεκριμενο πιατο που εχω και να βαλουν αυτο που θα μου φερουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πιάτο σου είναι ήδη (παρά)κεντραρισμενο στον hotbird κι έχεις καλά επίπεδα σήματος τότε απλά παρέλαβε το καινούριο και άστο σε καμία αποθήκη για ωρα ανάγκης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ηδη κεντραρισμενο στον hotbird.

Αυτο θα κανω θα το παρω για καβατζα.

 

Τα καλωδια που θα εβαζαν αν δεν ειχα το πιατο ειναι εξτρα ή θα τα πληρωνα κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ηδη κεντραρισμενο στον hotbird.Αυτο θα κανω θα το παρω για καβατζα.Τα καλωδια που θα εβαζαν αν δεν ειχα το πιατο ειναι εξτρα ή θα τα πληρωνα κανονικα?

Τα καλώδια δε τα πληρώνεις αλλά είναι μέχρι κάποια μέτρα απ όσο θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλώδια δε τα πληρώνεις αλλά είναι μέχρι κάποια μέτρα απ όσο θυμάμαι.

Να τους τα ζητησω ή ειναι γυφτια?

Τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλακια ειναι να ζητησω π.χ. 10-15 καλωδιο.

Εκτος αν το δικαιουμαι βεβαια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το καλώδιο για την εγκατάσταση είναι μέχρι 30 μέτρα (χωρίς να είμαι και σίγουρος) και μετά το πληρώνεις.

Επίσης εννοείται ότι τα 30 μέτρα τους τα ζητάς (αφού είναι μέσα στην εγκατάσταση) -μην σου πώ και τις βίδες...- και το πιάτο φυσικά και τα έχεις και τα 2 καβάντζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...