Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eφοσον μπηκε τηλεφωνο+ιντερνετ σας ενεργοποιησαν το economy για το οποιο (οπως και για καθε προγραμμα στη forthnet) προπληρωνεις παντα τα παγια των 2 επομενων μηνων! Οποτε τα οσα εχουν χρεωθει στο τελευταιο παραδειγμα για 7/1-7/3 ειναι "σωστα" θεωρητικα (για το θεμα που αναφερθηκε και απο το νεο μελος 1ον κοιταξτε τι ορους υπογραψατε και 2ον φυσικα μπορειτε να ισχυριστειτε κι εσεις ο,τι θελετε και να ζητησετε πχ το 2play δωρεαν μεχρι να μπει το πακετο της προσφορας (αν η διαφημιση ελεγε "nova + δωρο το 2play"), απλα πιστευω οτι το επιχειρημα οτι σας εξυπηρετησαν με την ενεργοποιηση του 2play πριν την ενεργοποιηση της nova για να μη μεινετε χωρις τηλεφωνο-ιντερνετ μαλλον θα σταθει αξιοπρεπως).

Τωρα τα ωραια αρχιζουν μολις ενεργποιηθει η nova αρα η προσφορα, οποτε και θα πρεπει να γινει επιστροφη αναλογικα των παγιων που χρεωσαν για το 2play και να χρεωθουν αναδρομικα/αναλογικα και κανονικα τα παγια της προσφορας.

Το -31,30 ομως ΔΕΝ ανταποκρινεται ακριβως στο διαστημα 25/1-7/3 (αλλιως θα ηταν -36,14 ευρω αν το υπολογιζω σωστα -- 1*24,90+24,90*[14/31]--), και υποθετω οτι εφοσον το ποσο αφορα την αναλογικη επιστροφη των παγιων 2play θα επρεπε να ειχαν ηδη χρεωσει και τα αναλογικα αναδρομικα παγια της προσφορας για το ιδιο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως ήμουν από τους πρώτους που έβαλα την προσφορά. Η Νόβα ξεκίνησε πριν μπει η φορθνετ. Μου έχουν έρθει 2 κανονικοί λογαριασμοί Νόβα 29,9 και ένας μόνο φόρθνετ, το τέλος ενεργοποίησης. Σε εμένα όλα νορμάλ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο για να μην μπερδευστε... Η συνδεση οσο δεν υπαρχει Νοβα, ειναι το νταμπλ πλεη εκονομι της Φορθνετ, οταν ερθει η Νοβα η συνδεση γυρναει σε Κριστμας οφερ, αρα αν πχ χρειαστουν 10 μερες για να μπει η Νοβα θα χρεωθειτε 10 μερες Φορθνετ... Το καλυτερο ισως ειναι να μην πληρωσετε τιποτα και οταν ενεργοποιηθει η Νοβα, να ζητησετε να σας κανουν νεο λογαριασμο και να πληρωσετε στην Φορθνετ μονο τις μερες που εισασταν στην Φορθνετ συν τα τελη ενεργοποιησης... Λιγο κουφο μεν αλλα δεν μπορει να γινει διαφορετικα εφοσον εχει ενεργοποιθει το ιντερνετ χωρις να εχει Νοβα δεν μπορει να ερθει χρεωση απο την Νοβα.

 

Ακομα και εγω  που ειχα ηδη το εκονομυ υπεγραψα στην Φορθνετ αλλαγη υπηρεσιας απο εκονομυ σε Κριστμας οφερ, αν και ουσιαστικα δεν χρειαζοταν αφου το ειχα ηδη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που ειχα 4νετ απο το 2006 την Πεμπτη μπηκε η NOVA Και ολα μια χαρα . Το Cartoon Network χαθηκε και την εβαλα και για την μικρη να βλεπει παιδικα αλλα οκ μπορει να μπει καποιο αλλο . Εξαλου το ελεγε και στο περιοδικο τους οτι απο 1/2 τελος το συγκεκριμενο . Παντως το Αρης - ΠΑΟΚ το ευχαριστηθηκα χθες σε HD . Απλα μου την εσπασε οτι δεν ηταν ενεργο το HD ειπα τον τεχνικο να το ενεργοποιησει και μου ειπε αυτος στελνει απλα ενα SMS δεν μπορει πρεπει να το κανω εγω μετα . Αποτελεσμα ; 50 λεπτα αναμονη στο τηλεφωνο για 3 λεπτα δουλεια.... Τεσπα τελος καλο ολα καλα .29/3 πρεπει να παρω να το κοψω αν δεν το θελω αλλο αν και βλεπω οτι αξιζει η εικονα . Απο την αλλη σκεφτομαι 5 ευρω το HD δεν δινω αλλα 5 να βαλω VDSL χωρις HD ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ταλεπορια και η απαράδεκτη συμπεριφορά συνεχίζεται! Αυτήν την φορά και πάλι ο αγαπητός ΟΤΕ κατάφερε να συνδέσει την γραμμή απο το καφάο σε άλλο κτίριο και όχι στο δικό μου! ο.Ο

 

Πως μπορεί 1 τεχνικός μόνος του που ήρθε σπίτι να κάνει την δουλειά και να ακούσει αν απο την πολυκατοικία μου ακούσει με τον βομβιτή στο καφάο αγαπητέ ΟΤΕ;

 

Πως δηλώνετε ότι είναι εντάξει η γραμμή μου στην FORTHNET?

 

Πόση ταλεπορια θα περάσω ακόμη; Και εσάς φυσικα στα π@π@τι@ σας;

 

Αι σιχτήρ !!! Πως να μην βουλιάζει η χώρα μετά με κάτι τέτοια κοπρόσκυλα καβατζομένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παθει και εγω ακριβως το ιδιο περυσι με wind οπου απο οτε το συνδεσαν σε διπλανη πολυκατοικια και μετα μου λενε πως θελει αλλος ενας μηνας να περιμενω και οτι δε φταινε αυτοι αλλα ο αστειος παροχος που διαλεξα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ξανά παιδιά.

 

Redshift επειδή έπαθες το ίδιο με εμένα επιβεβαιώνω τον EKO 13. Σήμερα πέρασα από το τοπικό κατάστημα και μου είπαν να περιμένω χωρίς να πληρώσω μέχρι να μπεί η NOBA, μετά θα συμψηφίσουν το λογαριασμό και θα χρεωθώ μόνο τις ημέρες που είχα economy (περίπου μισό μήνα). Μακάρι να το κάνουν....θα δείξει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ταλεπορια και η απαράδεκτη συμπεριφορά συνεχίζεται! Αυτήν την φορά και πάλι ο αγαπητός ΟΤΕ κατάφερε να συνδέσει την γραμμή απο το καφάο σε άλλο κτίριο και όχι στο δικό μου! ο.Ο

 

Πως μπορεί 1 τεχνικός μόνος του που ήρθε σπίτι να κάνει την δουλειά και να ακούσει αν απο την πολυκατοικία μου ακούσει με τον βομβιτή στο καφάο αγαπητέ ΟΤΕ;

 

Πως δηλώνετε ότι είναι εντάξει η γραμμή μου στην FORTHNET?

 

Πόση ταλεπορια θα περάσω ακόμη; Και εσάς φυσικα στα π@π@τι@ σας;

 

Αι σιχτήρ !!! Πως να μην βουλιάζει η χώρα μετά με κάτι τέτοια κοπρόσκυλα καβατζομένα!!!

Σχεδον το ιδιο μονο που ο κολοκυθας το εβαλε σε αλλο σπιτι.

Ελεος.

 

Βαριοταν που ζουσε ο τυπος απ'οτι μου ειπαν γιατι ελειπα εγω.

Δεν ειχε ορεξη ουτε να κανει καμια δουλεια.

 

Οχι μονο διωξιμο βασανιστηρια κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ταλεπορια και η απαράδεκτη συμπεριφορά συνεχίζεται! Αυτήν την φορά και πάλι ο αγαπητός ΟΤΕ κατάφερε να συνδέσει την γραμμή απο το καφάο σε άλλο κτίριο και όχι στο δικό μου! ο.Ο

 

αφού δεν κάνανε σύνδεση σε άλλη πόλη πάλι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ήμουν από τους πρώτους που έβαλα την προσφορά. Η Νόβα ξεκίνησε πριν μπει η φορθνετ. Μου έχουν έρθει 2 κανονικοί λογαριασμοί Νόβα 29,9 και ένας μόνο φόρθνετ, το τέλος ενεργοποίησης. Σε εμένα όλα νορμάλ δηλαδή.

Κι εμένα το ίδιο! Φτου φτου γιατί δεν είναι να τους παίρνεις τηλέφωνο, κάτω απο τα 30 λεπτά αναμονής δεν πέφτεις...

 

Eφοσον μπηκε τηλεφωνο+ιντερνετ σας ενεργοποιησαν το economy για το οποιο (οπως και για καθε προγραμμα στη forthnet) προπληρωνεις παντα τα παγια των 2 επομενων μηνων!

Τι απατεωνιά είναι αυτή ρε? Προπληρώνεις πάγια ΔΥΟ μηνών??? Που ακούστηκε αυτό?

Δηλαδή αν το διακόψεις τι γίνεται? Σου επιστρέφουν χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολους τους λογαριασμους τους προπληρωνεις και εφοσον η Φορθνετ εκδιδει καθε διμηνο προπληρωνεις τους δυο μηνες απολυτως λογικο, και για αυτο το καλυτερο ειναι οταν εχεις σκοπο να αλλαξεις να μην πληρωσεις εναν ωστε να συμψηφιστουν και να πληρωσεις κατι εσυ γιατι ανα ειναι να παρεις πισω... φεξε μου και γλυστρισα...

 

Παντως η Νοβα μπορει να πληρωνεται ή καθε μηνα ή καθε τριμηνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απατεωνιά είναι αυτή ρε? Προπληρώνεις πάγια ΔΥΟ μηνών??? Που ακούστηκε αυτό?

Δηλαδή αν το διακόψεις τι γίνεται? Σου επιστρέφουν χρήματα?

Ω ναι, μονο που όταν είχα διακόψει με έστελναν απο το ενα καταστημα στο άλλο (πιο 'αρμόδιο') για την επιστροφη χρημάτων...

 

leros ποια... υπολοιπα κανάλια λες, ενα nova sports 2 + ενα nova cinema είναι όλα κι όλα όσα έχει το φάουλ πακ παραπανω νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Και η ταλεπορια και η απαράδεκτη συμπεριφορά συνεχίζεται! Αυτήν την φορά και πάλι ο αγαπητός ΟΤΕ κατάφερε να συνδέσει την γραμμή απο το καφάο σε άλλο κτίριο και όχι στο δικό μου! ο.Ο

 

Πως μπορεί 1 τεχνικός μόνος του που ήρθε σπίτι να κάνει την δουλειά και να ακούσει αν απο την πολυκατοικία μου ακούσει με τον βομβιτή στο καφάο αγαπητέ ΟΤΕ;

 

Πως δηλώνετε ότι είναι εντάξει η γραμμή μου στην FORTHNET?

 

Πόση ταλεπορια θα περάσω ακόμη; Και εσάς φυσικα στα π@π@τι@ σας;

 

Αι σιχτήρ !!! Πως να μην βουλιάζει η χώρα μετά με κάτι τέτοια κοπρόσκυλα καβατζομένα!!!

Σχεδον το ιδιο μονο που ο κολοκυθας το εβαλε σε αλλο σπιτι.

Ελεος.

 

Βαριοταν που ζουσε ο τυπος απ'οτι μου ειπαν γιατι ελειπα εγω.

Δεν ειχε ορεξη ουτε να κανει καμια δουλεια.

 

Οχι μονο διωξιμο βασανιστηρια κιολας.

Ο Τεχνικός της Fortnet που ήρθε το παιδί και είδε τα απαράδεκτα πράγματα του ΟΤΕ μου είπε σε 3 εργάσιμες μέρες θα γίνει γιατί θα το ξανά δηλώσει "βλάβη" πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω γιατί περιμένω 64 ΜΈΡΕΣ!!!! Και ελπίζω να μην κάνουν 30 μέρες απο τον ΟΤΕ γιατί είναι δικό τους λάθος! Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό ρε παιδιά;Edit : μόλις ήλθε και μήνυμα απο την FORTNET :EXOYN ΔPOMOΛOΓHΘEI ENEPΓEIEΣ,ΣE ΣYNEPΓAΣIA ME OTE,ΓIA THN EΠIΛYΣH THΣ BΛABHΣ ΣAΣ.ΠAPAKAΛOYME EΞAΣΦAΛIΣTE ΠPOΣBAΣH ΣTON KATANEMHTH ΣAΣ MEXPI THN AΠOKATAΣTAΣH THΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...