Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω δε θα ανανεωσω με την φορθνετ/νοβα. Θα παω στο οτε τβ. Τα εχει παρει ολα πλεον και πρεμιερ απο σεπτεμβρη και ειναι και πιο φθηνη. Δε θα εχει ελληνικο πρωταθλημα αλλα νταξ. Ουτε και τσουλου. ΑΥτα τα 2 μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν και μένα για την "προσφορά" με 15 ευρώ όλα τα novacinema και άλλα 15 ευρώ όλα τα αθλητικά. Μάλιστα η τύπισσα ήθελε να της απαντήσω και αμέσως!!! Της είπα να με ξαναπάρει αύριο.

Τελικά πού καταλήξαμε, ότι δεν συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να μας πει η νοβα πως γινεται για ολο το πακετο να ζηταει 65 ευρω(αυτο το λειψο) αν ειναι κ ολο οταν η μιση ελλαδα δεν εχει δουλεια κ αλλη πληρωνονται με μισθους που δεν φτανουν για τα απαραιτητα.

να το κλεισουν το μαγαζι να κανουν κ καμια σωστη δουλεια.

αντι να το δινει με κανενα 25  να το παρει ο κοσμος που κ παλι πολλα ειναι αυτοι ζητανε οτι θελουν.

τα 40 ευρω βγαινουν χωρις δωρεν τηλ.

15 ευρω το ιντερνετ σε οποιο παροχο εκτος οτε κ να πας το 24αρι τοσο εχει κ 25 το πακετο με δορυφορο

για να εχεις κ hd η 20 με pvr αλλα χωρις hd.ποσο μας κανει;35 κ 40συνολο για πολυ καλυτερο προγραμμα κ στο φουλ πακετο.

τωρα οτε τν με ιντερνετ κ σταθερο δεν ξερω ποσο παει κομπλε αν ξερει καποιος ας μας πει.

 

υ.γ. φυσικα οτι θελουμε το ψαχνουμε κ το εχουμε με πολυ πιο χαμηλο αν οχι με μηδενικο κοστος,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να μας πει η νοβα πως γινεται για ολο το πακετο να ζηταει 65 ευρω(αυτο το λειψο) αν ειναι κ ολο οταν η μιση ελλαδα δεν εχει δουλεια κ αλλη πληρωνονται με μισθους που δεν φτανουν για τα απαραιτητα.

να το κλεισουν το μαγαζι να κανουν κ καμια σωστη δουλεια.

αντι να το δινει με κανενα 25  να το παρει ο κοσμος που κ παλι πολλα ειναι αυτοι ζητανε οτι θελουν.

τα 40 ευρω βγαινουν χωρις δωρεν τηλ.

15 ευρω το ιντερνετ σε οποιο παροχο εκτος οτε κ να πας το 24αρι τοσο εχει κ 25 το πακετο με δορυφορο

για να εχεις κ hd η 20 με pvr αλλα χωρις hd.ποσο μας κανει;35 κ 40συνολο για πολυ καλυτερο προγραμμα κ στο φουλ πακετο.

τωρα οτε τν με ιντερνετ κ σταθερο δεν ξερω ποσο παει κομπλε αν ξερει καποιος ας μας πει.

 

υ.γ. φυσικα οτι θελουμε το ψαχνουμε κ το εχουμε με πολυ πιο χαμηλο αν οχι με μηδενικο κοστος,

 

Οτε τβ ειναι 20€ αν εισαι παροχος οτε(φουλ πακ λεμε παντα) και 15 το φαμιλυ πακ.

 

Η Νοβα μου χρεωνει εμενα +5€ και το HD... Δηλαδη στη τιμη +5€ για να εχω τα καναλια HD.. Στον οτε δε ξερω αν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νοβα για to εκονομυ και sport πακετο σου ζηταει οσα και ΟΤΕ για το πληρες, παρα πολλα κατα την γνωμη μου... Εκονομυ και σταρτ πακ στα 35 ευρω δεν ειναι ασχημα! απο εκει και περα καθενας κανει τις επιλογες του... Προσωπικα το 35ρι δεν θα το επαιρνα (ειχα το ηδη εκονομυ με 20ευρω) Στο κριστμας πακ πληρωνα μεν 5 ευρω παραπανω (εχανα 30 λεπτα προς κινητα) αλλα ειχα σταρτ πακ, δωρεαν εγκατασταση και νοβασπορτς 1, δεν ειναι και λιγο πραγμα...

 

Παντως ο τεχνικος που μου το εβαλε, μου ειπε οτι δυσκολα θα ξαναβγει τετοια προσφορα... μεχρι στιγμης δικαιωνεται προσωπικα πιστευα οτι θα παρει παραταση ή θα βγαλει καποιο παρεμφερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα τα καλα ματς εχω παρατηρησει τα δειχνει το νοβα2 -επιτηδες πιστευω-.

 

Τελος παντων σημασια εχει οτι αφου εχασε και την πρεμιερ η νοβα.... εγω θα την κοψω.

 

Ο ΟΤΕ εχει φορμουλα, μοτο τζιπι, ιταλικο, γερμανικο, ισπανικο και τωρα αγγλικο.. (που τα παρακολουθω αυτα προσωπικα).

 

Θα παω προς τα εκει μου φαινεται.. Για ΜΗ συνδρομητες ΟΤΕ ειναι 25€ βλεπω το μηνα.. Και δε δινω εξτρα για τα HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως πακετο παντως ειναι πολυ καλο αυτο με τα + 15 . Τιμη σχεδον ιδια με του ΟΤΕ καθως με 60ε ευρω εχεις απεριοριστα αστικα υπεραστικα ιντερνετ και ουσιαστικα το full pack της nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος εχει οτε double play με οτετν να μας πει ποσα του ερχεται κομπλε καθε μηνα να δουμε.

βαλτε κ το κοστος εγκαταστασης.εγω αυτο μετανιωσα οτι πληρωσα απο χολ συνολο 90 ευρω για αλλαγη παροχου κ εξοπλισμο ενω με αυτα πηγαινα απευθειας οτετν.για ενα χρονο παει +7,5ευρω περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ολες οι τιμες του ΟΤΕ υπαρχουν στη σελιδα του και εντοπιζονται πανευκολα... γιατι ζοριζεστε;

πχ 31,80 για απεριοριστα σε σταθερα και 24αρι ιντερνετ οι 6 μηνες και 36,80 μετα... με την τηλεοραση παει +19,90 (αρα 51,70 και 56,70 αντιστοιχα). Ολα τα υψηλης αναλυσης ειναι μεσα στα 19,90!

Και αν καποιος θελει λιγο απο τηλεφωνια και πολυ τηλεοραση εχει με 2αρι ιντερνετ και 210' σταθερα +30' κινητα με 21,90 για 6 μηνες και 26,90 μετα αρα με τηλεοραση 41,80 και 45,80 αντιστοιχα.

Το κακο στην υποθεση ειναι οτι δεν διαθετει πλεον (υπηρχε μεχρι τα τελη του 2011 περιπου) προσφορες σε μορφη triple play (δε ξερω αν ειχε φαει προστιμο ΚΑΙ για αυτο) οποτε θα ηταν ενα εξτρα -15-20% στην τιμη (τοτε πχ ειχε 45,50 το 'μεγαλο' double play και με την τηλεοραση πηγαινε απλα 60,40 για το φουλ πακετο, δηλαδη +14,90 αντι +19,90... εχω κανει 1-2 αναφορες μπας και ιδρωσει κανα αυτι και ξαναγινει καποιο 'τριπλο' πακετο, γιατι αν αντι για 19,90 προσθεσετε 14,90 στα παραπανω παραδειγματα οι τιμες θα πανε χοντρικα απο 36 μεχρι 52 ευρω, αρκετα ελκυστικες πλεον αν σκεφτει κανεις τι επαιρνε οπως ειπα πριν 1 χρονο με 45,50!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το σκεφτομαι κι εγω συχνα αυτο, κυριως γιατι πχ η αδερφη μου μενει σε περιοχη που κλειδωνει στα 9000 οποτε δεν συντρεχει λογος για 24αρι, το ιδανικο θα ηταν το 8αρι. Παλιοτερα αν το ζηταγες στο εκαναν το 'downgrade' ομως καποια στιγμη εριξαν το 24αρι στην τιμη του 8αριου καταργωντας το 8αρι (αντι να το ριξουν κι αυτο αντιστοιχα) οποτε απεκτησαν το επιχειρημα "τι 8 τι 24" και τελος η συζητηση.

 

Απο τοτε βεβαια αλλαξαν παλι τα δεδομενα των τιμων αφου απο 16/23 ευρω (χοντρικα) για 2αρι/24αρι εχουμε φτασει σε πακετα που εχουν μεταξυ τους μονο 4-5 ευρω διαφορα μεταξυ 2/24Mbps... ποσο απεχει πχ το 4αρι απο το 24αρι της cyta? 4 ευρω σε "1play" ομως σε "2play" η διαφορα ειναι ακριβως οσο η παλια των "1play" του οτε (16/23 ευρω!!).

 

Οντοπικ, μια που το θεμα ειναι η προσφορα της νοβα, βγηκαν και οι ανακοινωσεις πλεον για την μετακινηση της πρεμιερ λιγκ στον ΟΤΕ και μαλιστα η ανακοινωση αναφερει "για ολα τα παιχνιδια" (το τονιζω αυτο γιατι φετος εγινε της μουρλης με την πρεμιερ να 'κοβει' το 60-70% των παιχνιδιων απο την νοβα "για λογους αντιμετωπισης της πειρατιας", λεγοντας εμμεσως δηλαδη οτι η νοβα συμβαλει στην πειρατια!!! Τελος παντων, μετα απο αυτο περιμενω πακετακι πασχαλινο με την ιδια προσφορα στα 25 ευρω ή με ολοκληρο το σπορτς πακ στα 30, ειδαλλως μεχρι 31/8 βλεπω να μην εχουν "ουτε μια" νεα αιτηση οι νοβες... (σε σχεση με το αντιστοιχο διαστημα σε αλλες χρονιες). Με ψηνει πολυ το πακετακι του οτε πλεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βάλεις όλα τα nova cinema με 15 πάνω στην προσφορά Christmas pack δεσμεύεσαι για 1 χρόνο ή μπορείς να κόψεις τα nova cinema όποτε θες;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βάλεις όλα τα nova cinema με 15 πάνω στην προσφορά Christmas pack δεσμεύεσαι για 1 χρόνο ή μπορείς να κόψεις τα nova cinema όποτε θες;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

εχει δεσμευση ενος χρονου αν κοψεις νωριτερα χρεωνεσαι 50Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...