Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όχι δε πιάνει digea γιατί η digea είναι επίγεια ψηφιακή ενώ ο ote tv δορυφορική ψηφιακή.Απλά τυχαίνει ο ΟΤΕ να έχει στο μπουκέτο του κανάλια εθνικής εμβέλειας.

 

Εκτός και αν ο δέκτης έχει διπλό tuner' date='ένα για δορυφορική κι ένα για επίγεια.[/quote']

 

Έχει, γι αυτό το λέω.

Είναι στο faq στο site του ΟΤΕ.

Τώρα είμαι από κινητό, δεν μπορώ να βάλω link.

Δεν ξέρω με τον συγκεκριμένο τι παίζει, ρώτησα αν μπορούμε να πάρουμε αυτόν με τον σκληρό, μου είπαν θα μου απαντήσουν σήμερα.

(στο δορυφορικό ΟΤΕ tv πάντως δεν υπάρχει επιλογή για σκληρό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επισης εχω hd δεκτη κ πιατο,θα παιζει με την nova η θα πρεπει να αγορασω αλλον?

http://www.pulsat.co...bo-USB-PVR.html

Σ' αυτή την περίπτωση μάλλον πουλάς σφραγισμένο το πιάτο που θα σου φέρει ο τεχνικός της nova και αν πιάνει ο δικός σου δέκτης και τον δέκτη της nova και κάνεις απόσβεση για να μη σου πω ότι έχεις και κέρδος :-D

Λοιπόν σήμερα το πρωί έκανα αίτηση σε κατάστημα forthnet και μου δώσανε ένα ρουτεράκι huawei (με μία θύρα ethernet) και το δορυφορικό δέκτη και εγώ τους έδωσα 49 ευρώ. Μου είπανε ότι ο τεχνικός της nova θα έρθει για την εγκατάσταση σε καμιά 10αρια μέρες και τηλεφωνία θα έχω σε κανά μήνα (δηλαδή μετά το νέο έτος). Μέχρι τότε θα έχω hol και κατά τη μετάβαση ίσως να έχω πρόβλημα για κανά 5ωρο.

Ελπίζω όντως να είναι έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να πας αργοτερα στο Full με cinema κλπ γινεται?

Επισης στο Πλαισιο μου ειπαν οτι το "για παντα" ειναι 12 μηνες, οσο το συμβολαιο. Μετα μπορει να αλλαξει η τιμη.

Τωρα αν καταλαβε καλα δε ξερω.

 

Ελπιζω μονο μη βαρεσει κανα κανονι του χρονου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε, αν την κάρτα που θα πάρω από την Forthnet μπορώ να την πάω εξωτερικό, όπου μένουν οι γονείς μου για να βλέπουν από εκεί κανά ελληνικό κανάλι;

 

....και κάτι ακόμη...

 

Ο αποκωδικοποιητής που δίνουν είναι δορυφορικός (dvb-s/s2) ή επίγειος (dvb-t)????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να πας αργοτερα στο Full με cinema κλπ γινεται?

Επισης στο Πλαισιο μου ειπαν οτι το "για παντα" ειναι 12 μηνες, οσο το συμβολαιο. Μετα μπορει να αλλαξει η τιμη.

Τωρα αν καταλαβε καλα δε ξερω.

 

Ελπιζω μονο μη βαρεσει κανα κανονι του χρονου...

 

Η τιμή είναι για πάντα! 12μηνη είναι η ελάχιστη παραμονή στην υπηρεσία.. Δηλαδή αν θέλεις να διακόψεις πριν το 12μήνο πληρώνεις κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω σε καινουρια πολυκατοικια , και πληρωσαμε ενα σκασμο (60 ευρο) στα κοινοχρηστα για να βαλουμε κεντρικο πιατο NOVA,

αρα θελω μονο το μηχανακι .... πρεπει να πληρωσω και τα 49 ευρο ή παιζει αλλη τιμη/δωρεαν ?

 

Τους ρωτησα και αυτους με mail γιατι στο τηλεφωνο περιμενα κανα τεταρτο.... σιγα μην παρω απαντηση στο μαιλ ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απο πέρσι τον αύγουστο την προσφορά με 41€ double play με 1 ώρα σε κινητά + nova start pack

όταν την έκανα μου δώσαν τον εξοπλισμό δωρεάν + 2 μήνες ΗD κανάλια

φέτος τον αύγουστο που πήγα για ανανέωση ρώτησα τί δώρο θα έχω (πχ hd πάλι για κάνα δίμηνο) ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι άμεσα αλλά θα επικοινωνήσουν μαζί μου για κάποια προσφορά και τελικά πήρα τα @-δια μου!

 

Τώρα με αυτή την προσφορά είναι σαν να μου λένε όρσε μακάκα - πλήρωνε για την 1 ώρα σε κινητά 10€ παραπάνω απο τους άλλους και φάε και το παραμύθι ότι στην τιμή του double play σου δίνουμε και το start pack!!!

 

Αν καταλαβα καλα, εισαι μετα το περας του 12μηνου (δλδ δεν εχεις ανανεωσει με καποιο νεο πακετο απο τον προηγουμενο Αυγουστο, αλλα τρεχεις σε "αοριστου"). Πολυ απλο: βολτα στο τοπικο καταστημα (παντα το προτιμω, μιλας με πραγματικο ανθρωπο κι οχι ρομποτ στο τηλεφωνο), ζητας την προσφορα, σου λενε "οχι", τους λες να καλεσουν το "ρομποτ" στο τηλεφωνο και να συνενοηθουν ειδαλλως η επομενη λεξη ειναι "διακοπη" και ολα θα παρουν το δρομο τους. Εγινε απο πολλους, θα γινει απο περισσοτερους τις επομενες εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο ήμουν σε κατάστημα forthnet.

Το πρόγραμμα ισχύει για αυτούς που βάζουν πρώτη φορά NOVA.

Αν πχ. είσαι στην τηλεφωνία ή και ίντερνετ στη forthnet(όπως εγώ) μπορείς να το κάνεις χρήση, άσχετα αν έχεις μπεί πρόσφατα σε άλλο πρόγραμμα.Απλώς το economy που δίνουν δεν έχει 30΄σε κινητά που έχει το δικό μου, όπως επίσης οι πελάτες της forthnet(τηλεφωνία) δεν πληρώνουν τέλος ενεργοποίησης-35€.

Τώρα αν μεσω πίεσης καταφέρουν να το πάρουν και άλλοι, αυτό είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν καταλαβα καλα' date=' εισαι μετα το περας του 12μηνου (δλδ δεν εχεις ανανεωσει με καποιο νεο πακετο απο τον προηγουμενο Αυγουστο, αλλα τρεχεις σε "αοριστου"). Πολυ απλο: βολτα στο τοπικο καταστημα (παντα το προτιμω, μιλας με πραγματικο ανθρωπο κι οχι ρομποτ στο τηλεφωνο), ζητας την προσφορα, σου λενε "οχι", τους λες να καλεσουν το "ρομποτ" στο τηλεφωνο και να συνενοηθουν ειδαλλως η επομενη λεξη ειναι "διακοπη" και ολα θα παρουν το δρομο τους. Εγινε απο πολλους, θα γινει απο περισσοτερους τις επομενες εβδομαδες.[/quote']

 

Δυστυχως για να συνεχισω να πληρωνω τα 41€ επρεπε να κανω ανανεωση για αλλο ενα χρονο!

Απλα δεν μου δωσαν Τιποτα

 

Αν δεν εκανα ανανεωση θα μου ανεβαζαν τον λογαριασμο στα 48€

 

(Κανονικη τιμη doubleplay+startpack -20%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο και μετα απο πολυ συζητηση καταφερα να πληρωνω 40 ευρω το διμηνο και να εχω:

1)Τηλεφωνο δωρεαν αστικα και υπεραστικα προς ολους (χωρις ομως κινητα)

2)Τα καναλια του Start Pack (FOX,FOX Life,Highlights,ESP 1, ESP 2,Ντοκιμαντερ κτλπ)

3)Ολα τα αθλητικα καναλια του nova

4)Internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο και μετα απο πολυ συζητηση καταφερα να πληρωνω 40 ευρω το διμηνο και να εχω:

1)Τηλεφωνο δωρεαν αστικα και υπεραστικα προς ολους (χωρις ομως κινητα)

2)Τα καναλια του Start Pack (FOX,FOX Life,Highlights,ESP 1, ESP 2,Ντοκιμαντερ κτλπ)

3)Ολα τα αθλητικα καναλια του nova

4)Internet

 

 

20 ευρο το μηνα ? Ησουν ηδη πελατης και τους εκανες παζαρια δλδ ? Ιντερνετ 24αρι ? και ολα τα novasprorts? μια χαρα σε βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο και μετα απο πολυ συζητηση καταφερα να πληρωνω 40 ευρω το διμηνο και να εχω:

1)Τηλεφωνο δωρεαν αστικα και υπεραστικα προς ολους (χωρις ομως κινητα)

2)Τα καναλια του Start Pack (FOX,FOX Life,Highlights,ESP 1, ESP 2,Ντοκιμαντερ κτλπ)

3)Ολα τα αθλητικα καναλια του nova

4)Internet

40 το διμηνο???

Δηλαδη σου εδωσαν πακετο που ειναι σημαντικα οικονομικοτερο και δινει περισσοτερα απο την χριστουγεννιατικη προσφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...