Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε περίπτωση που το λάθος δεν είναι δικό μου και το βάρος είναι μεγαλύτερο, τι γίνεται; Είναι η περίπτωση με τις μπότες αξίας 40e που μου έστειλαν δύο δεξιές.

Τους έχω στείλει e-mail 3 φορές και δεν έχουν απαντήσει.

Σε αυτή την περίπτωση τα στέλνεις με τον τρόπο που αναφέρω και τους επισυναπτεις σε ένα mail σκαναρισμενη την απόδειξη αποστολής από τα ΕΛΤΑ, ώστε να σου κάνουν refund και τα μεταφορικά. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είχε γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την περίπτωση τα στέλνεις με τον τρόπο που αναφέρω και τους επισυναπτεις σε ένα mail σκαναρισμενη την απόδειξη αποστολής από τα ΕΛΤΑ, ώστε να σου κάνουν refund και τα μεταφορικά. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είχε γίνει.

 

Μόλις τώρα μου απάντησαν με το παρακάτω μήνυμα:

The collection has been arranged for your address in Greece. The courier will contact you in regards to this. Please await a response. If you have not heard anything this week from the courier, please forward contact details so that I can forward this to DHL. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

   Χτες παρέλαβα τη νέα μου παραγγελία κι εντυπωσιάστηκα γιατί έκανε μόνο 6.5 μέρες και μάλιστα για επαρχία.Έφτασε στην courier της Αθήνας και 2 ώρες μετά , είχα το σάκο στα χέρια μου. Έμεινα ευχαριστημένη από όλα όσα πήρα. Θα χρειαστεί μόνο να αλλάξω 2 μπλουζάκια καθώς δεν υπολόγισα σωστά τα νούμερα... Έχουμε και λέμε:

 

1) http://www.sportsdirect.com/miss-fiori-diamante-button-vest-ladies-656449?colcode=65644906 Πήρα 10 από αυτά, σε διάφορα σχέδια και χρώματα, από 1.80 μέχρι 3 ευρώ. Είχα πάρει δοκιμαστικά 2 κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Είναι 100% βαμβακερά, τα χρώματά τους είναι όπως στις φωτογραφίες και τα φοράς ακόμα και το Χειμώνα,για φανελάκι. Να υπολογίζετε μόνο ότι επειδή είναι αμιγώς βαμβακερά (χωρίς καθόλου ελαστάν), ανοίγουν ελαφρώς. Είμαι 1.60 και 50 κιλά και το S μου πάει μια χαρά! Πήρα και 2 σε XS και μου είναι κολλητά αλλά δε με πειράζει. Είπαμε, θα ανοίξουν κιόλας! Ουσιαστικά, την παραγγελία την έκανα για να πάρω αυτά τα μπλουζάκια! Με την επόμενη,θα πάρω κι άλλα.

 

2) http://www.sportsdirect.com/character-t-shirt-ladies-654561?colcode=65456103Mαύρο μπλουζάκι Minnie = 6 ευρώ. Μέγεθος: S - τέλεια εφαρμογή. Πολύ χαριτωμένο μπλουζάκι, από χοντρό ύφασμα. Επιτυχημένη αγορά!

 

3) http://www.sportsdirect.com/hanes-t-shirt-mens-599382?colcode=59938218. Tην πήρα για τον άντρα μου για να τη φοράει όταν μαστορεύει και γενικά για πρόχειρη. Είναι 100% βαμβακερή, από χοντρό μάλιστα ύφασμα. Το γαλάζιο -παστέλ είναι όμορφο, όπως στη φωτογραφία. Μια χαρά για τα 2.39 που είχε. Θα πάρω κι άλλες. Δεν πέτυχα βέβαια το νούμερο. Ενώ ο άντρας μου φοράει γενικά Μ, αυτή του ήταν μεγάλη (1.72 και 60 κιλά). Τη χάρισα στον αδερφό μου και θα ξαναπαραγγείλω κάποιες σε S.

 

4) http://www.sportsdirect.com/nike-qtt-play-t-shirt-mens-595047?colcode=59504716Ένα ακόμα λάθος στο νούμερο..Αυτή την πήρα σε S μετά από τα σχόλια που διάβασα, τα οποία όμως ήταν παραπλανητικά, αφού τελικά χρειάζεται M...Ενώ γράφει "regular fit", είναι λίγο περίεργο το κόψιμό της..του πάει φαρδιά στους ώμους και στενή στη μέση και στην κοιλιά ενώ είναι αδύνατος.. Θα πάρω το Μ κι αν δεν του κάνει, θα πάει κι αυτή δωράκι στον αδερφούλη! Θα την επιστρέψω για αλλαγή αυτή μαζί με την παρακάτω. Κατά τα άλλα, είναι 100% βαμβακερή, από χοντρό ύφασμα κι αυτή, όμορφο τύπωμα με λεπτομέρειες από βελούδινες γραμμές πάνω στα παπούτσια. Απλά, το πράσινο δεν είναι παστέλ όπως στη φωτό αλλά φλούο (φωσφοριζέ)- εμάς μας άρεσε!

 

5) http://www.sportsdirect.com/character-tv-shirt-mens-590223?colcode=59022391Μπλουζάκι Walking dead = 7.80. Πολύ καλό ποιοτικά αλλά θα το επιστρέψω γιατί με παραπλάνησαν πάλι τα σχόλια...Πήρα S ενώ χρειάζεται Μ...

 

6) http://www.sportsdirect.com/puma-authentic-t-shirt-mens-599467?colcode=59946716Πολύ όμορφο μπλουζάκι, πετύχαμε και το νούμερο!! Οι μαύρες λεπτομέρειες στο κέντρο της μπλούζας είναι από υλικό τύπου βελούδο.

 

7) Μπλουζάκι μάρκας England Bulldog ή κάτι τέτοιο. Δεν τη βρίσκω πλέον. Την πήρα επειδή μου άρεσε πολύ το σχέδιο και το χρώμα κι είχε μόνο 2.80.Είναι 100% βαμβάκι, χοντρό και ΠΑΡΑ πολύ προσεγμένη. Καλοραμμένη, με 1 σωρό λεπτομέρειες,περιποιημένο εσωτερικό στο σβέρκο,μέχρι και το ταμπελάκι της δείχνει ακριβό. Άνετα θα έλεγα ότι κάνει γύρω στα 40 ευρώ! Μακάρι να έβρισκα κι άλλες από αυτή την εταιρεία..

 

8) http://www.sportsdirect.com/adidas-duramo-slide-on-pool-shoes-mens-222130?colcode=22213040Πολύ ποιοτικές.

 

Αυτά από την τελευταία μου παραγγελία! Αύριο θα αλλάξω τις μπλουζίτσες κι ήδη ετοιμάζω νέο καλάθι. (Δε ξέρω πότε θα κάνω νέα παραγγελία αλλά ήδη έβαλα λίγα πραγματάκια μέσα..χεχεχε...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εχει αναφερθει νωριτερα, αλλα ειμαι απο κινητο και δεν μπορω να γυριζω σελιδες.

Εχουμε και λεμε.

Τον Χειμωνα 2014 εως και καλοκαιρι του 14 εζησα στην Κυπρο, συγκεκριμενα Λαρνακα.

Πηγα αρκετες φορες στο sportsdirect της πολης. Ασχετως οτι λιγες φορες πετυχα νουμερα (κατι Τεταρτες εφερναν νεα πραγματα) τις περισσοτερες φορες τα νουμερα ειναι αλλα αντι αλλων. Για παραδειγμα στα Τ shirt φοραω medium και επρεπε να παρω extra small για να μου κανουν. Βεβαια απο ποιοτητα ειναι αρκετα κατωτερα.

Για παραδειγμα αγοραζω αρκετα quiksilver. Αυτα που αγοραζω απο Ελλαδα εχουν μια Χ ποιοτητα τα υφασματα. Απο το sportsdirect ειναι λες και αγοραζα ενα κλικ πανω απο της λαικης αγορας. Το εχει πετυχει και αλλος ή μονο σε εμενα εκατσε;

Ποιοτικα καλα βρηκα αρκετα lonsdale και πηρα, ειτε σορτσακια ειτε μπλουζακια.

 

*Οσον αφορα τις τιμες, μεσω νετ ειναι αρκετα φθηνοτερα. Στο καταστημα τα μπλουζακια *τα επωνυμα και καλα* κοστιζουν 18 ευρω το ενα, 30 τα 2. Μεσω νετ τα βρισκεις καμια 10αρια κατω τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

   Τελικά, μάλλον δε θα επιστρέψω για αλλαγή τα 2 μπλουζάκια. Το 1 (το Nike) το έδωσα στον αδερφό μου καθώς του πάει τέλεια κι έμεινε το άλλο, το οποίο αγόρασα 8 ευρώ και θα μου στοιχήσει 6.5 ευρώ και 2 ώρες από τη ζωή μου αφιερωμένες στην ουρά του ταχυδρομείου για να το επιστρέψω..

 

  Μπορεί να πάει στον άντρα μου λίγο στενό αλλά για μέσα στο σπίτι θα την κάνει τη δουλειά του. Στην επόμενη παραγγελία μου θα του πάρω το σωστό νούμερο :P

 

  Πάω τώρα στο site του  SD να γράψω κανένα σχόλιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα στην παρέα του Sportsdirect .... 

 

Πριν κλείσω την παραγγελεία μου θα ήθελα να προσθέσω μερικά μποξεράκια .... Πέρυσι είχα πάρει τα lonsdale σε Μ και τα για τα χρήματα τους ήτανε καταπληκτικά .... Τώρα μου γυαλίσανε τα DKNY στα 7.80 και κάποια Firetrap .

Τα έχει αγοράσει κανένας να βοηθήσει στο νούμερο και την ποιότητα .. ;

 

Επίσης θέλω να πάρω το συγκεκριμένο για κοπέλα γύρω στο 1.60 http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripes-over-the-head-hoody-ladies-664079?colcode=66407924  τι νουμερο να προτιμήσω .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα στην παρέα του Sportsdirect .... 

 

Πριν κλείσω την παραγγελεία μου θα ήθελα να προσθέσω μερικά μποξεράκια .... Πέρυσι είχα πάρει τα lonsdale σε Μ και τα για τα χρήματα τους ήτανε καταπληκτικά .... Τώρα μου γυαλίσανε τα DKNY στα 7.80 και κάποια Firetrap .

Τα έχει αγοράσει κανένας να βοηθήσει στο νούμερο και την ποιότητα .. ;

 

Επίσης θέλω να πάρω το συγκεκριμένο για κοπέλα γύρω στο 1.60 http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripes-over-the-head-hoody-ladies-664079?colcode=66407924  τι νουμερο να προτιμήσω .......

 

 

Όσον αφορά το φούτερ, το πήρα πέρυσι σε νούμερο 8 (XS). Είμαι κι εγώ 1.60 και 50 κιλά και μου πήγαινε μεν, ήταν προς το στενό,δε. Αν δεν τα φοράει πολύ στενά ή είναι πάνω από 50 κιλά, μη διαλέξεις αυτό το νούμερο. Επειδή θα ξαναπάρω το ίδιο σε άλλο χρώμα, θα το πάρω σε S αυτή τη φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

</div>

</blockquote>

<p> </p>

<p> </p>

<p>Όσον αφορά το φούτερ, το πήρα πέρυσι σε νούμερο 8 (XS). Είμαι κι εγώ 1.60 και 50 κιλά και μου πήγαινε μεν, ήταν προς το στενό,δε. Αν δεν τα φοράει πολύ στενά ή είναι πάνω από 50 κιλά, μη διαλέξεις αυτό το νούμερο. Επειδή θα ξαναπάρω το ίδιο σε άλλο χρώμα, θα το πάρω σε S αυτή τη φορά. </p>

 

Πανω στο οριο ειμαστε 53kg αλλα υποθετω το small καλυτερα γτ με κανενα φανελακι απο κατω μν ειναι τελειως κολλητο... τα μανικια μν ειναι πολυ μακρια φοβαμαι...τεσπα σ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

</div>

</blockquote>

<p> </p>

<p> </p>

<p>Όσον αφορά το φούτερ, το πήρα πέρυσι σε νούμερο 8 (XS). Είμαι κι εγώ 1.60 και 50 κιλά και μου πήγαινε μεν, ήταν προς το στενό,δε. Αν δεν τα φοράει πολύ στενά ή είναι πάνω από 50 κιλά, μη διαλέξεις αυτό το νούμερο. Επειδή θα ξαναπάρω το ίδιο σε άλλο χρώμα, θα το πάρω σε S αυτή τη φορά. </p>

 

Πανω στο οριο ειμαστε 53kg αλλα υποθετω το small καλυτερα γτ με κανενα φανελακι απο κατω μν ειναι τελειως κολλητο... τα μανικια μν ειναι πολυ μακρια φοβαμαι...τεσπα σ ευχαριστω

 

 

Δε νομίζω να είναι πολύ μακρυά τα μανίκια - δεν έχουν τεράστια διαφορά αυτά τα 2 νούμερα...Κι αφού έχουμε πάνω-κάτω τις ίδιες διαστάσεις, το S θα σου πρότεινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.Θέλω και 'γώ λοιπόν να ξεκινήσω τις αγορές μου στο sportsdirect.Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι δεν ξέρω ποιά μεγέθη να επιλέξω(Όπως πολλοί απο μας).Αρχικά πήγαινα να κάνω μια μικρή παραγγελία δοκιμαστικά,αλλά πρώτα θα ήθελα και μια γνώμη σας.Σε hoodies και t-shirts τι μεγεθος να επιλέξω?Είμαι 1,82 και 62 κιλά.(Κυρίως everlast και firetrap)Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.Θέλω και 'γώ λοιπόν να ξεκινήσω τις αγορές μου στο sportsdirect.Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι δεν ξέρω ποιά μεγέθη να επιλέξω(Όπως πολλοί απο μας).Αρχικά πήγαινα να κάνω μια μικρή παραγγελία δοκιμαστικά,αλλά πρώτα θα ήθελα και μια γνώμη σας.Σε hoodies και t-shirts τι μεγεθος να επιλέξω?Είμαι 1,82 και 62 κιλά.(Κυρίως everlast και firetrap)Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θα σου προτεινα σε καθε προιον που σκοπευεις να αγορασεις να κοιτας τα σχολια απο κατω...Ειναι παντα κατατοπιστικοτατα! Ετσι δυσκολα θα κανεις λαθος. Τωρα αν δεν υπαρχει κανενα σχολιο απο κατω, απο εμπειρια μου, να ξερεις πως τα everlast ειναι φαρδια ρουχα και προσωπικα τα παραγγελνω 1 νουμερο μικροτερο απ' οτι φοραω...Αλλα και παλι προτεινω να πας σε προιοντα που εχουν απο κατω σχολιασμο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προτεινα σε καθε προιον που σκοπευεις να αγορασεις να κοιτας τα σχολια απο κατω...Ειναι παντα κατατοπιστικοτατα! Ετσι δυσκολα θα κανεις λαθος. Τωρα αν δεν υπαρχει κανενα σχολιο απο κατω, απο εμπειρια μου, να ξερεις πως τα everlast ειναι φαρδια ρουχα και προσωπικα τα παραγγελνω 1 νουμερο μικροτερο απ' οτι φοραω...Αλλα και παλι προτεινω να πας σε προιοντα που εχουν απο κατω σχολιασμο... :)

Είχα δεί κάποια σχόλια,αλλά μάλλον έπεσα στην περίπτωση,γιατί άλλα έλεγε ο ένας και άλλα ο άλλος :P Ευχαριστώ,θα ψάξω και για άλλα σχόλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα έχει σε προσφορά ισοθερμικά campri και παντόφλες everlast.

 

είναι και τα δύο εξαιρετικά και στην τιμή που τα έχουν σήμερα είναι σχεδόν χάρισμα!

αν έχετε στα σκαριά καμιά παραγγελία βάλτε και μερικά τέτοια μέσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...