Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατηρήσατε ότι αυξήθηκαν τα μεταφορικά πάλι?? Ανεξαρτήτως ποσού είναι 8,99 ευρώ..

9€ για να σου έρθει μια κουτάρα από Αγγλία είναι ευξευτιλιστικά μικρό ποσό. Μάλιστα τα χρήματα αυτά τα έχεις ήδη κερδίσει απο το 1ο προιόν που έχεις βάλει στο καλάθι σου (σε σύγκριση με Ελλάδα).

Αν παρόλα αυτά θες να το ρίξεις , έχεις 2 επιλογές :

1. Μην παραγγείλεις -> κόστος 0€

2. Βρες n φίλους και κάντε ομαδική παραγγελία-> τελικό κόστος για σένα = κόστος/n+1 (όπου n ο αριθμός των φίλων)

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε UK τι νούμερο είναι; Λογικά 7,ε;

 

Ναι αλλά φαντάσου ότι στα all star φοράω uk 7 -> eur 40 και παρόλα αυτά αυτό το british δε μου κάνει!!

9€ για να σου έρθει μια κουτάρα από Αγγλία είναι ευξευτιλιστικά μικρό ποσό. Μάλιστα τα χρήματα αυτά τα έχεις ήδη κερδίσει απο το 1ο προιόν που έχεις βάλει στο καλάθι σου (σε σύγκριση με Ελλάδα).

Αν παρόλα αυτά θες να το ρίξεις , έχεις 2 επιλογές :

1. Μην παραγγείλεις -> κόστος 0€

2. Βρες n φίλους και κάντε ομαδική παραγγελία-> τελικό κόστος για σένα = κόστος/n-1 (όπου n ο αριθμός των φίλων)

 

Το πρόβλημα όπως είπα είναι ότι παρέλαβα την κουτάρα ήδη με 1 ευρώ.. Και ήθελα να επιστρέψω τα παπούτσια που έκαναν 20 ευρώ γιατί το νούμερο 7 προφανώς δεν αντιστοιχεί σε 7 και αντί να τα επιστρέψω  είπα να τα ξαναπαραγγείλω... 

 

Και τέλος, δεν αντιλέγω στα παραπάνω.. απλώς ενημερωτικά το έγραψα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για σας παιδιά,μου έχει στήλη από το σάββατο η sd τον κωδικό τις dhl για παρακολούθηση τις παραγγελίας,βάζο τον κωδικό και μου βγάζει συνεχεια αυτό  (Not found): No result found for your DHL query. Please try again,πρέπει να κάνω εγγραφη στην dhl για να δω την παραγγελια μου?πιο είναι το πρόβλημα ξέρει κανεις?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Τελικά έστειλα μήνυμα στο sd ότι είναι λάθος το νούμερο παρακολούθησης παραγγέλλεις,αφού πήρα πρώτα τηλέφωνο στην dhl και το επιβεβαίωσα,και μου στείλανε καινούριο νούμερο, και τώρα είναι βουδαπέστη

Επεξ/σία από vagos44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω να στείλω πίσω ένα ζευγάρι παπούτσια που είναι μικρά... αν τους ζητήσω να μου στείλουν μεγαλύτερο μέγεθος θα πρέπει να πληρώσω και τα μεταφορικά που θα τα στείλω αλλά και τα μεταφορικά που θα μου στείλουν το μεγαλύτερο μέγεθος ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω να στείλω πίσω ένα ζευγάρι παπούτσια που είναι μικρά... αν τους ζητήσω να μου στείλουν μεγαλύτερο μέγεθος θα πρέπει να πληρώσω και τα μεταφορικά που θα τα στείλω αλλά και τα μεταφορικά που θα μου στείλουν το μεγαλύτερο μέγεθος ? 

 

Θα πληρώσεις μόνο αυτά που θα τους στείλεις εσύ. Την αλλαγή στη στέλνουν δωρεάν.

Ρε παιδιά, δεν απαντήσαν ακόμη στο email που τους έχω στείλει εδώ και 3 μέρες και αν κρίνω από την ίδια ακριβώς περίπτωση που έτυχε και σε φίλο μου που προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί τους εδώ και 2 εβδομάδες χωρίς να του απαντάνε, δεν βλέπω κάποιο φως στο τούνελ!

 

Στη δική μου περίπτωση, όπως ξανάγραψα 2-3 σελίδες πιο πίσω, μου στείλανε λάθος νούμερο μπουφάν. Τι κάνω τώρα που δεν μου απαντάνε? Τους το στέλνω πίσω με δικά μου έξοδα κι ας ήταν δικό τους το λάθος? Ξαναστέλνω email μπας και τύχει να το διαβάσει κάποιος απο το customer support τους? Πραγματικά, δεν ξέρω τι να κάνω, αν έχετε την καλοσύνη δώστε μου καμία συμβουλή... Δυστυχώς, πλήρωσα με χρεωστική και δεν μπορώ να κάνω και κανένα dispute στο Paypal μπας και έβγαζα καμιά άκρη από εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πληρώσεις μόνο αυτά που θα τους στείλεις εσύ. Την αλλαγή στη στέλνουν δωρεάν.

Ρε παιδιά, δεν απαντήσαν ακόμη στο email που τους έχω στείλει εδώ και 3 μέρες και αν κρίνω από την ίδια ακριβώς περίπτωση που έτυχε και σε φίλο μου που προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί τους εδώ και 2 εβδομάδες χωρίς να του απαντάνε, δεν βλέπω κάποιο φως στο τούνελ!

 

Στη δική μου περίπτωση, όπως ξανάγραψα 2-3 σελίδες πιο πίσω, μου στείλανε λάθος νούμερο μπουφάν. Τι κάνω τώρα που δεν μου απαντάνε? Τους το στέλνω πίσω με δικά μου έξοδα κι ας ήταν δικό τους το λάθος? Ξαναστέλνω email μπας και τύχει να το διαβάσει κάποιος απο το customer support τους? Πραγματικά, δεν ξέρω τι να κάνω, αν έχετε την καλοσύνη δώστε μου καμία συμβουλή... Δυστυχώς, πλήρωσα με χρεωστική και δεν μπορώ να κάνω και κανένα dispute στο Paypal μπας και έβγαζα καμιά άκρη από εκεί...

 

Άν δεν κάνω λάθος και να έκανες dispute, έπρεπε ν α στείλεις πίσω όλη τη παραγγελία όχι μονο το λάθος προϊόν..

(Και μενα απο Παρασκευή που έστειλα mail δεν εχουν απαντήσει, μάλλον έχει πεσει δουλειά )

 

 

Το δικό μου σκέφτομαι αύριο να το στείλω με ταχυδρομείο συστημένο ....  υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην αποστολή ?  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το δικό μου σκέφτομαι αύριο να το στείλω με ταχυδρομείο συστημένο ....  υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην αποστολή ?  

 

Αν το στείλεις γράψε μας το κόστος.. έτσι πληρφοριακά! Είναι όντως γύρω στα 20 ευρώ ανά kg?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το στείλεις γράψε μας το κόστος.. έτσι πληρφοριακά! Είναι όντως γύρω στα 20 ευρώ ανά kg?

 

Θα το στείλω οπωσδήποτε.. όσο και να είναι το κόστος. θα το πληρώσει το paypal... έχω δικαίωμα να κάνω μέχρι 3 επιστροφές και τα έξοδα επιστροφής μου τα επιστρέφει το paypal 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΣΤΕΛΝΩ Η EMAIL ΣΤΟ SITE ΕΧΕΙ ΑΚΥΡΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 27/11 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΤΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΚΟΜΑ....ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ 3 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΔΩ ...HELP ME 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ κατάλαβα.... μια απο τα ίδια και εδώ ακύρωσα σήμερα παραγγελία και θα ρωτούσα πότε θα μπούνε τα λεφτά αλλα φαντάζομαι θα εξαντλήσουν τις 14 εργάσιμες ε? επειδή θα κάνω άλλη παραγγελία στα ίδια περίπου λεφτά δεν γίνεται να ζητήσω να μου δώσουν κάτι σαν πιστωτικό π.χ

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΣΤΕΛΝΩ Η EMAIL ΣΤΟ SITE ΕΧΕΙ ΑΚΥΡΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 27/11 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΤΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΚΟΜΑ....ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ 3 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΔΩ ...HELP ME 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παραγγελία που έκανα μου χρεώθηκαν 102.45 λίρες αλλα στον λογαριασμό μου χρεώθηκαν 136 ευρώ γίνονται τπτ κρατήσεις στο paypal ? επίσης ενώ λένε οτι τα μεταφορικά είνια 8,99 εγώ χρεώθηκα 7.49 λίρες δλδ 9.40 περίπου κάνω τπτ λάθος ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το στείλω οπωσδήποτε.. όσο και να είναι το κόστος. θα το πληρώσει το paypal... έχω δικαίωμα να κάνω μέχρι 3 επιστροφές και τα έξοδα επιστροφής μου τα επιστρέφει το paypal 

 

Τέλειαααα.. κρίμα που δεν το ήξερα... γιατί έχω paypal αλλά βαρέθηκα όταν έκανα την παραγγελία και έβαλα κατευθείαν την πιστωτική!! χαζομάρα τελικά!! Αλλά τουλάχιστον θα ξέρω από δω και στο εξής!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...