Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τότε που επιβλήθησαν τα CC δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο το εν λόγω σάιτ. Μόλις δοκίμασα να πληρώσω πράγματα 200 ευρώ και απέτυχε η πληρωμή (mastercard εθνικής). Κρίμα γιατί μου πήρε ώρες να καταλήξω στα πράγματα που ήθελα.

Δεν γίνεται πληρωμή μέσω απλής χρεωστικής κάρτας;;

Μήπως πρέπει να κάνω το κολπάκι με το balance;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που επιβλήθησαν τα CC δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο το εν λόγω σάιτ. Μόλις δοκίμασα να πληρώσω πράγματα 200 ευρώ και απέτυχε η πληρωμή (mastercard εθνικής). Κρίμα γιατί μου πήρε ώρες να καταλήξω στα πράγματα που ήθελα.

Δεν γίνεται πληρωμή μέσω απλής χρεωστικής κάρτας;;

Μήπως πρέπει να κάνω το κολπάκι με το balance;

ΑΚριβώς την ίδια περιπτωση . ΕΙχα ένα υπόλοιπο 200 στην paypal και δεν περνούσε σήμερα. Δοκίμασα κάτω από 150 ευρώ και πέρασε. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚριβώς την ίδια περιπτωση . ΕΙχα ένα υπόλοιπο 200 στην paypal και δεν περνούσε σήμερα. Δοκίμασα κάτω από 150 ευρώ και πέρασε. :D

 

Όταν λες υπόλοιπο στην paypal εννοείς στο balance; (η γνωστή διαδικασία του request money που χαρίζεις λεφτά στον εαυτό σου;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνεις παραγγελία μέσω paypal, ο σωστότερος τρόπος είναι ο παρακάτω (δεν παίζει ρόλο αυτό που αναφέρεις)

http://www.eidikeuomenoi.gr/2015/10/i-sosti-methodos-gia-ta-capital-controls/

Ακολουθησα ακριβως τα βηματα επειδη ομως δεν ειχα κανει confirm στο ενα μειλ πατησα cancel μ λεει οτι ακυρωθηκε η συναλλαγη και μου ρθαν μειλ και για τους δο λογαριασμους ομως ελεγχω το ebanking και το 50ευρω δεν επεστρεψε ακομη...χρειαζεται καποιο χρονικο διαστημα ή να ανησυχησω??ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μελος σ'εναν ομιλο αντισφαιρισης και θελουμε να αγορασουμε αρκετα μπαλακια tennis για τον ομιλο. Θελουμε ομως να μας κοψουν τιμολογιο με ΑΦΜ ωστε να τα δικαιολογησουμε στην εφορια. ξερει κανεις αν κοβουν τιμολογιο στο sportsdirect δινοντας τους το ΑΦΜ; ξερει κανεις αν γινεται αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι μελος σ'εναν ομιλο αντισφαιρισης και θελουμε να αγορασουμε αρκετα μπαλακια tennis για τον ομιλο. Θελουμε ομως να μας κοψουν τιμολογιο με ΑΦΜ ωστε να τα δικαιολογησουμε στην εφορια. ξερει κανεις αν κοβουν τιμολογιο στο sportsdirect δινοντας τους το ΑΦΜ; ξερει κανεις αν γινεται αυτο;

Θα πρότεινα να ρωτήσεις τους ίδιους καλύτερα.Στο FB απαντάνε πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚριβώς την ίδια περιπτωση . ΕΙχα ένα υπόλοιπο 200 στην paypal και δεν περνούσε σήμερα. Δοκίμασα κάτω από 150 ευρώ και πέρασε. :D

 

 

Από τότε που επιβλήθησαν τα CC δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο το εν λόγω σάιτ. Μόλις δοκίμασα να πληρώσω πράγματα 200 ευρώ και απέτυχε η πληρωμή (mastercard εθνικής). Κρίμα γιατί μου πήρε ώρες να καταλήξω στα πράγματα που ήθελα.

Δεν γίνεται πληρωμή μέσω απλής χρεωστικής κάρτας;;

Μήπως πρέπει να κάνω το κολπάκι με το balance;

ρε παιδια βοηθηστε λιγο με αυτο το balance.....βαζω λεφτα στην χρεωστικη που εχω σε εναν λογαριασμο paypal και τα στελνω σε αλλη χρεωστικη που εχω σε δευτερο λογαριασμο και πληρωνων με τη δευτερη χρεωστικη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Στέλνει από μια κάρτα (πιστωτική, χρεωστική, προπληρωμενη) χρηματα στον λογαριασμό σου στο paypall. Αυτά κάθονται στο balance στον λογαριασμό σου και τα χρησιμοποιείς κανονικά. Υπόψην ότι δεν πιάνει για όλες τις κάρτες και έχει προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα τη Τρίτη κατά τις 12 το μεσημέρι ΕΜΒΑΣΜΑ από Εθνική Τράπεζα στο Paypal και τη Τετάρτη το πρωί είχαν περάσει τα χρήματα στο Balance!!

 

Με "μόλις" 1€ έξοδα αποστολής και τόσο γρήγορη μεταφορά, δεν νομίζω ότι αξίζει πλέον να χρησιμοποιεί κανείς το κόλπο "Request/Send money"...

 

Στις 13/11 με το προηγούμενο κόλπο έστειλα 140€ στον λογαριασμό μου και με χρέωσε το Paypal 5,11€...στην κορύφωση των CC καλό ήταν σε περιπτώσεις ανάγκης, αλλά πλέον δεν αξίζει τη "ταρίφα"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα προσπάθησα να κάνω την διαδικασία με το request κτλ αλλά μου έβγαλε σφάλμα επειδή η κάρτα που θα έστελνα τα λεφτά είναι η ίδια με αυτή που είχα δηλώσει στον λογαριασμό πειπαλ. τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...