Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάσαι τι μήνυμα σου έβγαζε? Διότι και εγώ στην τελευταία αγορά με πιστωτική τις πρώτες 10 φορές έβρισκε πρόβλημα :ρ Refresh στο refresh ξεμπλοκαρε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξαναδοκιμασω, αλλα πριν δοκιμασω μια ακομα ερωτηση, σε καποια προιοντα λεει πχ τιμη 12 ευρω και εχει ετικετα get 2 for 16, οταν βαζω 2 κοματια μου τα χρεωνει απο 12, κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!Συγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί αλλά έχω να χρησημοποιήσω πάρα πολύ καιρό το φόρουμ.Εχω να κάνω παραγγελία από το sportsdirect πριν τα cc γιατί θεωρούσα την πληρωμή με το paypal balance πολύπλοκο για μένα θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εάν έχετε πληρώσει μέσω paypal με προπληρωμένη η χρεωστική ελληνικής τράπεζας??την δέχετε όπως πριν cc η την απορίπτει??Και το ρωτάω αυτό γιατί πέρσυ προσπαθώντας να κάνω μια αγορά από αγγλία  μεσω ebay και με paypal δεν μου δέχτηκαν την πληρωμή από άλλο μαγαζί βέβαια εκτός sportsdirect.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!Συγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ξαναειπωθεί αλλά έχω να χρησημοποιήσω πάρα πολύ καιρό το φόρουμ.Εχω να κάνω παραγγελία από το sportsdirect πριν τα cc γιατί θεωρούσα την πληρωμή με το paypal balance πολύπλοκο για μένα θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εάν έχετε πληρώσει μέσω paypal με προπληρωμένη η χρεωστική ελληνικής τράπεζας??την δέχετε όπως πριν cc η την απορίπτει??Και το ρωτάω αυτό γιατί πέρσυ προσπαθώντας να κάνω μια αγορά από αγγλία  μεσω ebay και με paypal δεν μου δέχτηκαν την πληρωμή από άλλο μαγαζί βέβαια εκτός sportsdirect.Ευχαριστώ.

Δυστυχως τα CC είναι ακόμα εδω και θα μείνουν για πολύ καιρό ακόμα.  :mad:  Μπορείς να αγοράσεις με ελληνικές κάρτες συνδεδεμένες στο paypal με την προυπόθεση πρώτον να μην είναι σε απαγορευμένη λίστα (λόγω CC) το προιόν που θέλεις να αγοράσεις και δεύτερον να μην έχει φτάσει η τράπεζα που έχει εκδώσει την κάρτα στο μηνιαίο οριό της για αγορές (πάλι λόγω των CC) ...κοινώς δοκιμάζεις και αν περάσει η συναλλαγή, πέρασε. 

Η άλλη λύση είναι να εκδώσεις μια κάρτα εξωτερικού (όπως έχουν κάνει οι περισσότεροι εδω μέσα Revolut, Leupay, N26) και άσε τα CC για τους υπόλοιπους... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που απάντησες αλλά επειδή πάντα οι πληρωμές μου από το 2007 που ξεκίνησα και κάνω αγορές από το εξωτερικό ήταν πάντα μέσω paypal και με prepaid τις οποίες είχα συνδέσει στο paypal είμαι εντελώς άσχετη αυτές  οι κάρτες πρέπει να συνδεθούν στο paypal η λειτουργούν και μόνες τους??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που απάντησες αλλά επειδή πάντα οι πληρωμές μου από το 2007 που ξεκίνησα και κάνω αγορές από το εξωτερικό ήταν πάντα μέσω paypal και με prepaid τις οποίες είχα συνδέσει στο paypal είμαι εντελώς άσχετη αυτές  οι κάρτες πρέπει να συνδεθούν στο paypal η λειτουργούν και μόνες τους??

Συνδέονται κανονικά όπως και οι ελληνικές και φυσικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και δίχως paypal (όλες mastercard είναι).  Κάνε τον κόπο να ενημερωθείς απο τα αντίστοιχα νήματα για τις συγκεκριμένες κάρτες και αποφάσισε ποια θέλεις να χρησιμοποιήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέονται κανονικά όπως και οι ελληνικές και φυσικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και δίχως paypal (όλες mastercard είναι).  Κάνε τον κόπο να ενημερωθείς απο τα αντίστοιχα νήματα για τις συγκεκριμένες κάρτες και αποφάσισε ποια θέλεις να χρησιμοποιήσεις. 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!Ναι θα το ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έκανα μια παραγγελία με κάποια πράγματα .Ηρθε το δέμα και το παρέδωσε η courier (Speedex) στον μικρό μου γιό (14χ) ενώ εγώ ήμουν εκτός πόλης.

Όταν γύρισα μου είπε ο μικρός και η γυναίκα μου ότι ήρθε το δέμα αλλά από τα 5 items που παρήγγειλα,μέσα σε αυτά και ένα μπουφάν ,ήρθαν μόνο κάτι εσώρουχα που είχε μέσα η παραγγελία για τον μικρό και τίποτε άλλο.

Επικοινώνησα με την courier και τους ρώτησα μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος και υπάρχει και άλλο δέμα αλλά μου απάντησαν αρνητικά και να απευθυνθώ εκεί που έκανα την παραγγελία στο SportsDirect δηλαδή.

Μέσα από το αυτοματοποιημένο σύστημα που έχουν τους έστειλα μήνυμα σήμερα και περιμένω απάντηση.

Στη παραγγελία φένεται ότι μου τα έχουν στείλει όλα και δεν φένεται ότι έχουν χωρίσει την παραγγελία .

Μπορεί να μου πεί κάποιος τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις και τι να κάνω παραπέρα?

Πρώτη φορά μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο εδώ και πολλά χρόνια που κάνω παραγγελίες από εξωτερικό και ειδικά στο SportsDirect έχω κάνει πάνω από 20 παραγγελίες με αρκετά μεγάλα ποσά.  :mellow:  :mellow:  :mellow:

Σας ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έκανα μια παραγγελία με κάποια πράγματα .Ηρθε το δέμα και το παρέδωσε η courier (Speedex) στον μικρό μου γιό (14χ) ενώ εγώ ήμουν εκτός πόλης.

Όταν γύρισα μου είπε ο μικρός και η γυναίκα μου ότι ήρθε το δέμα αλλά από τα 5 items που παρήγγειλα,μέσα σε αυτά και ένα μπουφάν ,ήρθαν μόνο κάτι εσώρουχα που είχε μέσα η παραγγελία για τον μικρό και τίποτε άλλο.

Επικοινώνησα με την courier και τους ρώτησα μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος και υπάρχει και άλλο δέμα αλλά μου απάντησαν αρνητικά και να απευθυνθώ εκεί που έκανα την παραγγελία στο SportsDirect δηλαδή.

Μέσα από το αυτοματοποιημένο σύστημα που έχουν τους έστειλα μήνυμα σήμερα και περιμένω απάντηση.

Στη παραγγελία φένεται ότι μου τα έχουν στείλει όλα και δεν φένεται ότι έχουν χωρίσει την παραγγελία .

Μπορεί να μου πεί κάποιος τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις και τι να κάνω παραπέρα?

Πρώτη φορά μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο εδώ και πολλά χρόνια που κάνω παραγγελίες από εξωτερικό και ειδικά στο SportsDirect έχω κάνει πάνω από 20 παραγγελίες με αρκετά μεγάλα ποσά.  :mellow:  :mellow:  :mellow:

Σας ευχαριστώ.

 

αμα όντως δεν σου έχουν "σπάσει" την παραγγελία σε 2 τότε έχει γίνει λάθος!

Για αρχή βγάλε φωτογραφία τα πράγματα που σου ήρθαν + το ταμπελάκι του δέματος ώστε να φαίνεται πόσα κιλά ήταν το δέμα(άμα μπορείς ζύγισε τα για να δεις οτι βγαίνει όσο λέει) και στειλτους τις φωτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να ψωνίσω από το sd.

Δεν μπορούμε πλέον να παραγγείλουμε από το  uk site παρά μόνο το gr;

 

Ήθελα να πάρω κάτι βαλίτσες που είναι σε καλή τιμή, αλλά στο checkout δεν με αφήνει να προχωρήσω.

"The following products cannot be delivered to the country selected"

Στο ελληνικό site δεν υπάρχει καν το προϊόν.

 

Θυμάμαι από παλιά, όταν υπήρχε μόνο το sportdirect.com, έστελναν τα πάντα και παντού.

Λόγο όγκου έχουν περιορίσει τις αποστολές;

Αν θυμάμαι καλά, νομίζω πέρυσι, κάποιος είχε φέρει ολόκληρο ποδήλατο... :mellow:

Πότε άλλαξε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να ψωνίσω από το sd.

Δεν μπορούμε πλέον να παραγγείλουμε από το  uk site παρά μόνο το gr;

 

Ήθελα να πάρω κάτι βαλίτσες που είναι σε καλή τιμή, αλλά στο checkout δεν με αφήνει να προχωρήσω.

"The following products cannot be delivered to the country selected"

Στο ελληνικό site δεν υπάρχει καν το προϊόν.

 

Θυμάμαι από παλιά, όταν υπήρχε μόνο το sportdirect.com, έστελναν τα πάντα και παντού.

Λόγο όγκου έχουν περιορίσει τις αποστολές;

Αν θυμάμαι καλά, νομίζω πέρυσι, κάποιος είχε φέρει ολόκληρο ποδήλατο... :mellow:

Πότε άλλαξε αυτό;

 

ισχύει, εδώ και κατι μήνες έχουν "κόψει" τα ογκώδες πράγματα προς Ελλάδα όπως επίσης οτι ανέβασαν και τα μεταφορικά πάνω απ το όριο των 20€ που ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω ότι είναι τυχαίο περιστατικό αυτό με τις βαλίτσες γιατί Dunlop βαλίτσες έχω πάρει πολλά τεμάχια. Το καλοκαίρι πήρα παιδικό ποδήλατο χωρίς πρόβλημα. Στην ίδια παραγγελία που έβαλα ένα κανό (φουσκωτό) είχα ακριβώς το ίδιο μνμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...