Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σ ολους,

 

εχω προς πωληση και αρκετα πραγματακια απο τις τελευταιες αγορες μου απο sportsdirect παρακατω...

 

Καποια τελειως αφορετα, καποια φορεμενα ελαχιστα..

 

Θα βρειτε, εν μεσω αλλων, τα γνωστα brands του SD, Firetrap, Lee Cooper, Columbia, Airwalk, Crafted, Caterpillar

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/clothes/1040917-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%83-%CF%87%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CF%80%CF%89%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%B1-brands-trussardi-pepe-jeans-nauticacolumbi%CE%B1-af-benettonzara-hm-firetrap-lee-cooper-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ειπωθεί σε προηγούμενα post, αλλά την ξαναλέω.

 

Το PayPal Returns πρέπει να το ενεργοποιήσεις από δω: https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/υπόψιν σου, έχεις δικαίωμα έως 12 επιστροφές μέχρι 31/12/2016, και σε επιστρέφουν έως 30ε. Κάθε παραγγελία σου είναι μια δικαιούμενη επιστροφή, δηλαδή θα σε δώσει λεφτά για μια φορά ανα παραγγελία που κάνεις επιστροφή, με λίγα λόγια, βάζεις τα 3 τεμάχια σε ένα πακέτο και το στέλνεις, αν τα σπάσεις σε 3 πακέτα θα λάβεις χρήματα μόνο για το 1. 

 

Άρα:

1. Ενεργοποιείς τη δυνατότητα PayPal returns.

2. Διαλέγεις ποια προιόντα θέλεις να στείλεις πίσω και τα βάζεις σε ένα πακέτο.

3. Πας ταχυδρομείο και βγάζεις φωτογραφία: το πακέτο με όλα τα στοιχεία επάνω (παραλήπτη, αποστολέα, γραμματόσημα) να φαίνεται ότι το στέλνεις δηλαδή, φωτογραφία την απόδειξη από το ταχυδρομείο, και εγώ τους έστειλα φωτογραφία και από το χαρτί επιστροφών που είχα συμπληρώσει.

4. Συμπληρώνεις μετά αυτή τη φόρμα με όλα τα στοιχεία που ζητάει: https://en.paypal-returns.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=60702 

5. Περιμένεις να σε βάλουν τα χρήματα στο PayPal balance. Εγώ τα έστειλα Σάββατο, και Δευτέρα με είχαν βάλει τα λεφτά. 

 

Για το ταχυδρομείο, προσωπικά χρησιμοποιώ ΕΛΤΑ, είναι γενικά πιο φθηνά αλλά ψάξε το.

1. Από εδώ υπολογίζεις το κόστος του πακέτου: http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

Επιστολή > Εξωτερικό > Ηνωμένο Βασίλειο > Α' Προτεραιότητα >  Συστημένο > Ακανόνιστα > ΒΑΡΟΣ

2. Κάτω κάτω εδώ πέρα έχει φακέλους (τους έχει και στο ταχυδρομείο), αγόρασε έναν από αυτούς για να φύγει ως "επιστολή" το δέμα σου και να πληρώσεις τα λιγότερα δυνατά: http://www.elta.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/eshop/tabid/557/CategoryID/12/Level/a/language/el-GR/List/1/Default.aspx(στον XL είχε χωρέσει φόρμα, μια τσάντα και μια ζώνη χωρίς πολύ κόπο :P).

 

 

Όπως είπα, στάλθηκαν Σάββατο, τα λεφτά από το PayPal κατατέθηκαν Δευτέρα (μπορεί και Τρίτη), την Παρασκευή ήταν Αγγλία και το απόγευμά της με είχε βάλει τα λεφτά το SportsDirect.

 

Για οποιαδήποτε απορία πες με

 

καμιά ιδέα για το λινκ στο paypal που ζητάμε χρήματα για επιστροφή δέματος;

Κάπου εδώ το έχω δει, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από 8/12 ,αναχώρηση δέματος την 11/12,έλαβα tracking number την ίδια ημέρα από speedex κι ακόμη περιμένω..

Στα κεντρικά της speedex σήμερα μου δηλώνουν ότι δεν φαίνεται ούτε σε αυτούς το δέμα με το tracking number που μου δώσανε και δεν το έχουν ακόμη παραλάβει.

Τι γίνεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μπουφάν ανδρικό έχετε αγοράσει , λέω να πάρω κάποιο Lee Cooper, έχουν στενή γραμμή ;

Επίσης για φούτερ έχετε δοκιμάσει κάποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η συνηθισμένη από τις καλές προσφορές που δίνει το sports direct. Προσωπικά εκτιμώ ότι την παραμονή πρωτοχρονιάς μπορεί να δώσει κάτι καλύτερο και θα περιμένω. Αυτό μπορεί να είναι ένα 10% συνολική έκπτωση ή 20% στο πιο αισιόδοξο σενάριο.

 

Αν δώσει το 10% συνολική έκπτωση είναι περίπου στα ίδια με τα δωρεάν μεταφορικά για παραγγελία περίπου 100€. Όποιος σκέφτεται να κάνει παραγγελία, ζυγίζει τα δεδομένα και παίρνει την απόφαση που τον συμφέρει με το ανάλογο ρίσκο. Προσοχή σε όσους έχουν στο καλάθι τους, είδη που είναι στα τελευταία κομμάτια γιατί αυτήν την περίοδο το stock εξαφανίζεται. 


Για τους λάτρεις της στατιστικής και των πιθανοτήτων έχουμε τα εξής:

 

24/12 2014 free delivery
31/12 2014 -20%
 
24/12 2015 free delivery
31/12 2015 -10%
 
24/12 2016 free delivery
31/12 2016 free delivery
 
24/12 2017 free delivery
31/12 2017 ???
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα νουμερα των Jack & Jones ειναι ιδια με αυτα των Pierre Cardin,ξερει κανεις?

Για πουκαμισο προκειται.

Τα Pierre Cardin μου ηταν λιγο τεραστια και ειχα επιστροφες,γι αυτο.

 

Και αν ξερει κανεις και για τα Soulcal ακομα καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...